Skocz do zawartości

I w końcu jest! Nowy MC32 Graupnera!!


cZyNo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Jerzy Markiton napisał:

Dlaczego aparatura w której jest ten (taki) sam wyświetlacz (i de facto - dużo słabszy procesor) dotykowy miałaby działać w inny sposób ???

 

Mam Multiplexa 9 kanałowego z dotykowym ekranem. Jak będę w najbliższym czasie na lataniu i będzie świeciło słońce to dam znać, czy to przeszkadza i w czym. Ekran jest trochę innego typu niż w obecnych smartfonach. Radio się nie wiesza, przynajmniej do tej pory 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jerzy Markiton napisał:

Paweł ?A sprawdza Ci się smartfon ?

Tak Paweł😀to moje prawdziwe imię. Trochę mało precyzyjnie zapytałem, bo ekran dotykowy pamiętam z Aurory. W przypadku tych "nowych" Multiplexów SX chodzi mi o to, czy ogólnie trzymają poziom tych starszych aparatur z serii EVO ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jerzy Markiton napisał:

Paweł ?

A sprawdza Ci się smartfon ? Raz działa, 2 razy - nie! W słońcu (sorry - w słoneczny dzień) widzisz kto do Ciebie dzwoni ? Potrzebujesz zadzwonić, pilnie, szybko, dotykasz ikony słuchawki i po 10 sek. uaktywnia Ci się prognoza pogody.... Dlaczego aparatura w której jest ten (taki) sam wyświetlacz (i de facto - dużo słabszy procesor) dotykowy miałaby działać w inny sposób ??? Rynek modelarski - to jest nisza ! 

Takie tam moje marudzenie...

Pozdrawiam - Jurek

Jasność wyświetlaczy TFT jest w dużej mierze zależna od temperatury urządzenia. W nadajnikach wyświetlacz ma z reguły lepsze warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Swift napisał:

A co z nowymi Cockpit SX 9 i 12 tymi z ekranem dotykowym. Sprawdza się to ogólnie ? Ciekawi mnie to, bo pomimo znanych i bardzo poważnych problemów Muliplexa, aparatury dalej są do nabycia. 

Kupilem Cockpit SX9 po tym jak moj 17 letni Royal Evo9 zaczal szwankowac.  Uwazam, ze ekran w Cockpit SX9 jest do kitu, praktycznie nie da sie go odczytac w dzien; literki sa bardzo male.  Te literki, ktore pokazuja w Multiplex reklamach to jest pierwsza strona ze stosunkowo duzymi literami.  Wszystkie nastepne strony maja malenkie literki.

 

Dodatkowo, do klap i spoilerow sa dwa pokretla na spodniej stronie nadajnika.  Na pokretlach nie ma zadnych "dzwigni/raczek, ktore by pokazywaly ich pozycje.  Co i tak by nie pomogla bo ich zasieg obrotu jest wiekszy od otwarcia,  Ciekawe kto bedzie pamietal polozenie dwoch niewidocznych pokretel! 

 

Z tych powodow kupilem, Jeti 16.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel napisał:

Andrzeju na czym polegały problemy z Royal Evo9?

Mam MPX Royal SX 16. Kupiony 8 lat temu. Na razie bez zarzutów

 

Dla mnie byly dwie rzeczy:

- Pokazywal "Memory Error" kilka razy.  Zrobilem to co pisze w instrukcji tzn wpisalem memory do computera a potem znowu do nadajnika ale powtorzylo sie to kilka razy.  Troche balem sie spowodowac jakis wypadek bo latamy w srodku dzielnicy.

 

- Radio nie "gada" a tylko wyswietla.  Chodzi mi tylko o Volatge baterii.  Latajac wiekszymi modelami & EDF uwazam potrzebuje ciaglej informacji o Voltage baterii.  Tak, chodzi o ta legendarna Chinska jakosc 😄    

 

Ale bardzo lubilem to radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie słoneczną pogodę, więc sprawdziłem jakość ekranu. Wszystko na ekranie jest widoczne jak stoję w kierunku słońca, ale tylko wtedy kiedy przechylę nadajnik aby słońce lepiej oświetlało ekran. Jeżeli stoję normalnie "jak do sterowania modelem" czyli ekran jest zacieniony to wtedy są kłopoty z dobrą widocznością. Czyli w słońcu jak chcę sobie zmieniać ustawienia to brak problemów ale jak chcę odczytać coś podczas sterowania to kieska widoczność.

 

Co do pokręteł od dołu obudowy to potwierdzam. Jest wyczuwalny bardzo delikatnie punkt zerowy gdy na spokojnie ustawiam sobie radio w domu, ale podczas sterowania modelem nie ma takiej możliwości aby go wyczuć. Można by coś dorobić samemu aby był bardziej wyczuwalny ale chyba nie chodzi o to, aby przy drogim radiu kombinować ryzykując uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 11:13, RobertK napisał:

Tu trochę więcej.

Piszą tu, że akumulator nadajnika ma 9000 mAh i nadajnik może działać przez 10 godzin.

W ostatniej pulpitowej Futabie FX-36, bateria ma 2800 mAh, a nadajnik bez problemu działa 8 godzin.

Czyżby w Graupnerze były podgrzewane drążki, że tyle prądu żre?

A może jest podobnie jak ze smartfonami, jeden producent w swoich używa baterie 3300 mAh i wideo można oglądać przez 20 h,

inni używają 5000 mAh, a smartfony odtwarzają wideo przez 13 h.

 

Do kolegi Jerzy_R - Graupner oznacza aparatury tak jak było to używane w zwykłych (nieproporcjonalnych) nadajnikach.

Tam do jednego steru potrzebne były 2 kanały, jeden w lewo, drugi w prawo i to bez możliwości trymowania neutralnej pozycji.

Ten nadajnik ma 16 kanałów proporcjonalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  @Piotr_O.

Nadajnik, o którym mowa w tym temacie to MC32 EX...

https://www.d-power-modellbau.com/graupner/fernsteuerungen/graupner-mc-32ex-sender---hott-24ghz-fernsteuerung

 

Cytat

Pilot Graupner mc-32 EX HoTT (32 kanały i 64 przełączniki cyfrowe) Dzięki 32 kanałom nadajnik biurkowy Graupner mc-32 HoTT to wysokiej klasy nadajnik dla prawdziwych profesjonalistów i modelarzy, którzy cenią sobie maksymalne bezpieczeństwo, stabilną telemetrię, intuicyjne programowanie i maksymalną funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jerzy_R napisał:

Kolego Jerzy_R, podlinkowany przez Piotra nadajnik:  https://www-rc--network-de.translate.goog/threads/neu-graupner-mc-32-ex.11944271/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

Czy tą są dwa zupełnie różne nadajniki 🧐 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, RobertK napisał:

Czy tą są dwa zupełnie różne nadajniki

Tak zgadza się, nadajnik ten sam, ale liczba kanałów, o których pisał Piotr_O raczej różna

21 godzin temu, Piotr_O. napisał:

Ten nadajnik ma 16 kanałów proporcjonalnych.

więc już On sam wie, o którym nadajniku pisze.

Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, by taki super nadajnik nadal miał kanały nieproporcjonalne. No ale to Graupner...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest więc tak jak piszecie, że nadajnik oznaczony MC32 ma 32 kanały, to widząc oznaczenia odbiorników produkowanych przez Graupnera,

nie rozumiem braku logiki w oznaczeniach swoich produktów. Taki np. odbiornik Graupner GR-32 HOTT

https://modelarski.com/produkt/odbiornik-gr-32-24ghz-hott/

Liczę te wyjścia do serw i ciągle wychodzi 16 kanałów.

Nie napisałem, że kanały są nieproporcjonalne, tylko, że Graupner oznaczał swoje aparatury, tak jak były oznaczane aparatury nieproporcjonalne.

Chętnie bym zobaczył ekran nadajnika MC32 z wyświetlonymi kanałami (w Futabie nazywa się to SERVO MONITOR).

 

Nadal jednak nie wiem po co w nadajniku modelarskim bateria o pojemności akumulatora do motocykla (9 Ah), jeśli innym do podobnego czas działania wystarcza mniej niż 1/3 tejże pojemności.

HoTT_receivers_chart-600x417.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr_O. napisał:

Liczę te wyjścia do serw i ciągle wychodzi 16 kanałów

Ilość wyprowadzeń do serw w odbiorniku o niczym nie świadczy. Odbiornik może nie mieć żadnych wyjść dla serw, a może obsługiwać np. 24 kanały proporcjonalne (np. odbiorniki do kopterów od FrSky).  Ale może miałeś coś innego na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FockeWulf napisał:

 Każdy kolejny telefon ma też większą baterie, tak to już jest.

Zależy jakie telefony. Używam telefonów, które mają 3200 mAh, a i tak działają dłużej niż te z 5000 mAh.

Nadajnik Graupnera ma moc na antenie taka sama jak Futaba FX -36, a prądu zużywa 4 razy więcej, po co?

Oczywiście nikt nie broni używać coraz większych baterii. Akumulatory pierwszych nadajników RC stały na ziemi,

podłączone kablem do nadajnika i też ludzie latali.

Na podanej stronie:

https://modelarski.com/produkt/odbiornik-gr-32-24ghz-hott/

 jak wół napisane jest  

Podstawowe dane:

  • ilość kanałów: 16

Na forum był taki temat o Graunerze. Jest wzmianka jak oni liczą kanały.

https://pfmrc.eu/topic/66916-graupner-mz-24-pro-vs-mz-24-jakie-różnice/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr_O. napisał:

a prądu zużywa 4 razy więcej, po co?

Może podgrzewane drążki są?  😉

 

3 godziny temu, Piotr_O. napisał:

Na podanej stronie:

https://modelarski.com/produkt/odbiornik-gr-32-24ghz-hott/

 jak wół napisane jest  

Podstawowe dane:

  • ilość kanałów: 16

Temat jest o nowym nadajniku.

A marketingowe oznaczanie odbiorników to inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 13:22, Piotr_O. napisał:

Piszą tu, że akumulator nadajnika ma 9000 mAh i nadajnik może działać przez 10 godzin.

W ostatniej pulpitowej Futabie FX-36, bateria ma 2800 mAh, a nadajnik bez problemu działa 8 godzin.

Czyżby w Graupnerze były podgrzewane drążki, że tyle prądu żre?

A może jest podobnie jak ze smartfonami, jeden producent w swoich używa baterie 3300 mAh i wideo można oglądać przez 20 h,

inni używają 5000 mAh, a smartfony odtwarzają wideo przez 13 h.

 

Do kolegi Jerzy_R - Graupner oznacza aparatury tak jak było to używane w zwykłych (nieproporcjonalnych) nadajnikach.

Tam do jednego steru potrzebne były 2 kanały, jeden w lewo, drugi w prawo i to bez możliwości trymowania neutralnej pozycji.

Ten nadajnik ma 16 kanałów proporcjonalnych.

 

hmm... znawca fotelowy?

Nawet kolega nie potrafi doczytać specyfikacji radia. Trochę przykre że tak podstawowa czynność zanika w narodzie.

Radia MC32EX ma 32 kanały proporcjonalne  i 64 cyfrowe do przełączników.  Stoi jak wół w każdej specyfikacji tego radia.

 

Ja mam starego Graupnera MC32 (ten akurat ma 16 kanałów) i na akumulatorze 6000mah pracuje ponad 6 godzin non stop latania. Jeśli któryś z szanownych kolegów, czepiających się takiej pierdoły tyle godzin dziennie lata to szacun. Ja sie przyznam że gdy wylatam to 6 godzin w czasie wizyty na lotnisku, to ląduje i wymieniam aku na kolejny, którym mam w torbie z radiem. I latam dalej. Graupner dość łagodnie obchodzi sie z sygnalizacją wyczerpania akumulatora, bo sygnalizacja o niskim napięciu pojawia sie chyba coś koło 3,65V (po naładowani wchodzi około 4000mAh).  Jakoś większy akumulator w niczym nie powinien przeszkadzać, a chyba wręcz przeciwnie. I jakoś przez tysiące godzin latania moim radiem, nie zauważyłem żeby większy akumulator (niż u konkurencji) wpływał na pogorszenie niezawodności radia 😁 Ani razu sprzęt mnie nie zawiódł.

 

A co do oznaczeń - każda firma ma swoje. Jak sie używa urządzeń danej firmy, to nie jest to żadnym problemem. Tylko wystarczy przeczytać specyfikacje...

No to wracając do oznaczeń - kto mi powie jaką prędkość zegara ma np. procesor Intel i9-13900K - oczywiście bez sięgania do specyfikacji. I czy to naprawdę jest takie istotne jak taki procesor używamy? 😁

 

 Niestety z tego co widzę, skoro nie można nic merytorycznego znaleźć, to jedyne do czego można sie przyczepić to pojemność akumulatora i opisy odbiorników 😁 Jedyne co mi pozostaje to pogratulować "wiedzy"

 

 

Kolega Piotr ma FX-36 (który ponoć ma aż 18 kanałów proporcjonalnych - ah te oznaczenia!), to może jednak choć z grubsza odniósł by sie do różnić funkcjonalnych jakie wyczytał pomiędzy futabą a graupnerem? Tak merytorycznie, a nie na oznaczenia odbiorników czy pojemności akumulatorów ??

 

 

I jeszcze zapomniałem wspomnieć o akumulatorach (a może trzeba wspomnieć).... bo chyba nikt tego nie doczytał (mmm to czytanie ze zrozumieniem). Taki grauner ma akumulatory 1S, a futaba 2S.

I tu wynika Panów całkowita niewiedza jeśli chodzi rozbiegane w instalacji elektrony. A po właściwym porównaniu co wyjdzie? 🤣  🤣  🤣 To jaką moc zużywają te radia?  🤣  🤣  🤣  Może jednak wyjdzie że to futaba ma podgrzewane drążki? Jak myslicie?

No ale to tylko forum modelarskie....ważne byle coś napisać, a nie musi być mądrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.