Skocz do zawartości

Blaszany zbiornik paliwa


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej coś polutuję , zamówiłem już blaszkę. Nie wiem tylko jak rozwiązać wejścia wężyków. Wlutowałbym na stałe rurki , ale nie będę wtedy ewentualnej możliwości wymiany wężyka z ciężarkiem w środku. Piper nie jest akrobatem  i można by to pominąć, ale nie chciałbym ryzykować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, robloz napisał:

 Nie wiem tylko jak rozwiązać wejścia wężyków. Wlutowałbym na stałe rurki , ale nie będę wtedy ewentualnej możliwości wymiany wężyka z ciężarkiem w środku. Piper nie jest akrobatem  i można by to pominąć, ale nie chciałbym ryzykować. 

Zastosuj korek wymmieny  https://modelemax.pl/pl/48-instalacje-paliwowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lutuj zbiornika z blachy mosiężnej tylko z stalowej. Mosiądz patynuje po lutowaniu i działaniu  paliwa i będziesz miał "zielone farfocle" w paliwie.  Blaszkę cynowaną odzyskuję po metalowych bańkach oleju Aeroshell.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że zbiorniki z blachy mosiężnej pękają.Ja stosowałem blachę ocynowaną z instrukcji BHP i P-poż., tekst zmywałem rozpuszczalnikiem nitro i miałem prościutkie arkusze blachy na zbiorniki do ślizgów (3-4 litry pojemności). Do samolotów Rc jeśli nie miałem gotowca pod ręką stosowałem puszki po napojach (dawniej były stalowe), zdejmowałem aluminiowe wieczko z kapslem a puszkę zamykałem pokrywką od pasty do butów w którą wlutowywałem rurki paliwowe najczęściej te od czeskich zbiorników Modela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha mosiężna na zbiorniki się niekoniecznie nadaje bo pęka ,szczególnie przy większych pojemnościach . Blacha na zbiorniki tz. biała lub angielska ma grubość 0.3mm . Jeśli ktoś ma dojście w fabryce konserw to właśnie ta blacha na konserwy lub jak Grzesiek pisze z gładkich blach do pieczenia ,one także są pokryte cyną i doskonale się lutują . Rurki do zbiornika o wewnętrznej średnicy fi 2 , same rurki robiłem z tego co miałem mosiądz , miedź czy nierdzewka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.