Jump to content

Blaszany zbiornik paliwa

robloz
 Share

Recommended Posts

Muszę polutowac zbiornik paliwa do Piperka J3 cub, bo te kupne nie pasują, za dlugie. Poj. ok. 400ml.  Chcę to zrobić z blaszki mosiężnej 0.5mm. Robił może ktoś , jakieś wskazówki?

Raczej coś polutuję , zamówiłem już blaszkę. Nie wiem tylko jak rozwiązać wejścia wężyków. Wlutowałbym na stałe rurki , ale nie będę wtedy ewentualnej możliwości wymiany wężyka z ciężarkiem w środku. Piper nie jest akrobatem  i można by to pominąć, ale nie chciałbym ryzykować. 

8 minut temu, robloz napisał:

Nie wiem tylko jak rozwiązać wejścia wężyków. Wlutowałbym na stałe rurki , ale nie będę wtedy ewentualnej możliwości wymiany wężyka z ciężarkiem w środku. Piper nie jest akrobatem  i można by to pominąć, ale nie chciałbym ryzykować. 

Zastosuj korek wymmieny  https://modelemax.pl/pl/48-instalacje-paliwowe .

Nie lutuj zbiornika z blachy mosiężnej tylko z stalowej. Mosiądz patynuje po lutowaniu i działaniu  paliwa i będziesz miał "zielone farfocle" w paliwie.  Blaszkę cynowaną odzyskuję po metalowych bańkach oleju Aeroshell.

Dodam jeszcze że zbiorniki z blachy mosiężnej pękają.Ja stosowałem blachę ocynowaną z instrukcji BHP i P-poż., tekst zmywałem rozpuszczalnikiem nitro i miałem prościutkie arkusze blachy na zbiorniki do ślizgów (3-4 litry pojemności). Do samolotów Rc jeśli nie miałem gotowca pod ręką stosowałem puszki po napojach (dawniej były stalowe), zdejmowałem aluminiowe wieczko z kapslem a puszkę zamykałem pokrywką od pasty do butów w którą wlutowywałem rurki paliwowe najczęściej te od czeskich zbiorników Modela.

Blacha mosiężna na zbiorniki się niekoniecznie nadaje bo pęka ,szczególnie przy większych pojemnościach . Blacha na zbiorniki tz. biała lub angielska ma grubość 0.3mm . Jeśli ktoś ma dojście w fabryce konserw to właśnie ta blacha na konserwy lub jak Grzesiek pisze z gładkich blach do pieczenia ,one także są pokryte cyną i doskonale się lutują . Rurki do zbiornika o wewnętrznej średnicy fi 2 , same rurki robiłem z tego co miałem mosiądz , miedź czy nierdzewka. 

4 godziny temu, robloz napisał:

Dzięki za wskazówki, czas poszukać blachy. Mosiężna się przyda do czegoś innego.

Blacha do placka pieczenia ta duża dostępna jest w każdym markecie.Dino,Biedra itp.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.