Skocz do zawartości

Blaszany zbiornik paliwa


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, symon5 napisał:

A jeszcze mi tak przyszło do głowy że reklamują topniki do lutowania cyną  aluminium , może ktoś próbował .

Bym nie ryzykował,niewiadomo co drgania od silnika zrobią z tym pseudo lutem.Generalnie aluminium jest wredne do wszystkiego -klejenie lutowanie a nawat spawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, symon5 napisał:

Spawane zbiorniki aluminiowe już były stosowane przez rosjan w F2D i nie pękały ,nie wiem skąd masz taką wiedzę o spawaniu alu , spawa się różne konstrukcje większe i mniejsze nie ma problemu .

 

 

Pomyliłeś chyba kategorię, bo w F2D to od ponad 50 lat używaja gumowych ciśnieniowych zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu w Modelarzu bodajże przed mistrzostwami świata w Częstochowie był opisany taki model i miał zbiornik z alu  . Grzegorz czy to ja czy nie spawanie aluminium w obecnych czasach nie stanowi żadnego technicznego problemu nawet wielkie kadłuby promów wykonuje się z alu dla obniżenia ciężaru . Jedyny problem przy spawaniu takiego zbiornika stanowi grubość blachy  . A jeszcze drukują kadłuby rakiet z alu i dają radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Masz rację Marek.Chodzilo mi oto pisząc wredne ze potrafi popłynąć,pokrzywić przepalić.Ja wiem ze jest spawliwe,ale to nie jest takie hop siup jak przy stali.Nie każdy nawet bardzo dobry spawacz podejmie się spawania alu z blaszek ok 1mm gr.bo sie to wszystko popali nawet tigiem.A jeżeli już ktoś się podejmie spawać taką drobnice to nie weźmie napewno symbolicznie na flachę.Wiem co piszę bo nieraz się zdeżałem z tym problemem.Np za pospawanie kolanka do reso w fsr koleś chciał 250zł dosłownie 2cm spawu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie spawanie, nie lutowanie to może klejenie?

Mogę polecić klej Acralock SA 1-15 NAT https://ataszek.pl/261-klej-metakrylowy-sa-1-15-nat.html

Użyłem go do naprawy czujnika paliwa w Triumphie który jest fabrycznie klejony ale z wiekiem puścił. Klej specjalnie opracowany do klejenia zbiorników zwłaszcza na paliwa.

Ja bym to zrobił tak: wycinanka z blachy alu sklejona na ten klej a potem wszystko obwinięte jedną warstwą tkaniny węglowej (kevlar, szkło) jak bandażem również na ten klej.

Jak ktoś się skusi to mam wydrukowany adapter do kartuszy 50ml do klasycznego pistoletu na tuby. Mogę podesłać STL'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na poważnie? Macie problemy z polutowaniem blachy do konserw? Przecież jak się to czyta, a dużo lutowało, to wygląda, że mówią niemodelarze. Blaszka, spawanie, nitowanie, klejenie? Co jeszcze wymyślicie? Nie ma nic prostszego i mocniejszego niż lutowanie. Jesteście modelarzami czy dronowcami?

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robloz blacha mosiężna, o której pisałeś na początku, też się nadaje. Może nawet bardziej. Nie sądzę, ze masz blachę która pęka. O taką blachę mosiężną (kruchą) jest raczej trudno. Ja nie spotkałem. Ta którą masz może być nawet lepsza na zbiornik. Blachy mosiężne są zazwyczaj nieźle plastyczne. Z kruchego mosiądzu (dodatki stopowe) blach na ogół się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d9Jacek napisał:

i koniecznie plazma..bez plazmy się nie liczy

Plazma nawet w domowym w warsztacie to już dzisiaj praktycznie standard.. :P

A lutowanie mosiądzu cyną/srebrem (lub stali mosiądzem) jak najbardziej. Mosiężne blachy przy dostatecznie dużych lutowanych zakładkach pracują w kociołkach pod ciśnieniem, i dają radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.