Skocz do zawartości

Plany jakiejś prostej uwięziówki na 1,5ccm


Łukasz1

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Łukasz1 napisał:

Czy ktoś ma plany jakiejś szkolnej uwięziówki na 1,5cm3 Dostępne są dla 0,8 i 2,5-3,5cm3 poszukuje czegoś o rozpiętości 80-90cm, a nie chce mi się skalować wszystkiego.

Wnioskuję ,że zaczynasz dopiero przygodę z modelarstwem uwięziowym. Proponuję książkę w której znajdziesz zarówno plany modeli jakie Ciebie interesują jak również mnóstwo wiedzy i zasad regulacji i budowy modeli tej klasy:

 

https://allegro.pl/listing?string=sekrety modeli akrobacyjnych na uwięzi

 

Bierz póki jeszcze ktoś nie kupił. Naprawdę tam jest dosłownie wszystko dotyczące akrobatek i to jest wiedza sprawdzona bo autorem jest jeden z najbardziej utytułowanychh zawodników w klasach modeli na uwięzi. 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.07.2023 o 22:13, Ares napisał:

Wnioskuję ,że zaczynasz dopiero przygodę z modelarstwem uwięziowym. Proponuję książkę w której znajdziesz zarówno plany modeli jakie Ciebie interesują jak również mnóstwo wiedzy i zasad regulacji i budowy modeli tej klasy:

 

 

Źle wnioskujesz.

 

 

W dniu 20.07.2023 o 12:48, sylkub napisał:

Jeżeli to Twój wybór to życzę sukcesów w budowie i lataniu. Jak by co to służę radą . 

Pozdrawiam

 

Sylwek K

 

 

Zaczynałem modelarstwo 1976r ( niektórzy tu z forum jeszcze się nie urodzili ) od zestawu na uwięzi "Żuk" z CSH  potem zbudowałem w 1979r wicherka 25U. Potem była akrobatka  szkolna z planów z książki A Rachwała pt. "Lotnicze wyczynowe modle na uwięzi" - ta, której plany wstawił mjs. Potem były już średnio  udane próby RC  wicherek 25 RC z aparaturą rum.- porażka  Potem długa przerwa  i powrót do modelarstwa w 2-giej połowe lat 90-tych ub wieku potem ok 2013 znowu pewien zastój, bo nastapił powrót do bardziej czynnego wędkarstwa -  też zabiera czas i pojawiło się tez  inne zainteresowanie - dużo droższe od modelarstwa i też zbierające czas  -nurkowanie - kursy sprzęt itp. Teraz po osiągnięciu już pewnego poziomu ponownie modelarstwo wraca - głównie RC , a że wpadły mi w ręce silniczki MK17  pomyślałem o uwięzi. Zdobyłem plany Wicherka  U25 - mam sentyment do niego  i spróbuję trochę go odchudzić, aby 1,5cm3 go uciągnął. Od biedy wsadzę tam Meteora, ale wolałbym Wicherka z samozapłonem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, jeżeli jesteś zaineresowany uwięzią to w dniach 4-5 .08  we Włocławku będą zawody zaliczane do Pucharu Świata ,a w dniach 7-12 .08 również we Włocławku odbędą się Mistrzostwa Europy. Będzie na co popatrzeć .

 

Sylwek K

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.