Skocz do zawartości

Szukam posiadacza aparatury Spektrum DX6 (SPMR6750EU) lub podobnej


zizu82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam posiadacza zepsutej aparatury Spektrum DX6 (SPMR6750EU) jak na zdjeciu. Niechcacy sobie przycialem przewod antenowy do anteny znajdujacej sie w uchwycie (z tylu) i chetnie bym taki element odkupil. Dystrybutor Skorpio Polska nie ma samej czesci na wymiane a na zapytanie o serwis milczy. Zlutowanie przewodu nie nalezy do najprostszych gdyz jest to b.cienki drut z ekranem (koncentryk). Ew macie pomysly gdzie zdobyc taki element?

DX6 6-Channel DSMX Transmitter Only Gen 3

image.png.4b449cd50c90673e00640c8ca2946d28.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zizu82 napisał:

Zlutowanie przewodu nie należny do najprostszych gdyż jest to b.cienki drut z ekranem (koncentryk)

i nawet nie wolno tego robić, bo przy częstotliwości 2,4 GHz istnieją takie parametry: jak impedancja falowa i węzły od których odbija się fala elektromagnetyczna. Pamiętam to z wykładów i ćwiczeń  na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiei. Było dawno to temu, ale jest nadal aktualne.

Wobec braku możliwości zakupu oryginalnej anteny nadawczej, należy skorzystać z wiedzy naszych elektroników i dobrać zamiennik.😊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Elvis napisał:

Rozebrać plastik, jeśli jest potrzeba, i wstawić nową antenę tej samej długości. Przecież ta antena to kawałek zwykłego przewodu antenowego. Kwestia tylko czy zakończony wtyczką czy lutowany.

          Nie masz kompetencji, ale doradzasz i jest To "toksyczna wiedza"

Nie sprecyzowałeś definicji długości anteny przy częstotliwości 2,4 GHz i to obnażyło to twoją ignorancję. Zatrzymałeś się na częstotliwościach:  27, 36, 40 i 72 MHz i w swojej indolencji prowadzasz Kolegę w błąd. 

2 godziny temu, zizu82 napisał:

Szukam posiadacza zepsutej aparatury Spektrum DX6 (SPMR6750EU) jak na zdjeciu. Niechcacy sobie przycialem przewod antenowy do anteny znajdujacej sie w uchwycie (z tylu) i chetnie bym taki element odkupil. Dystrybutor Skorpio Polska nie ma samej czesci na wymiane a na zapytanie o serwis milczy. Zlutowanie przewodu nie nalezy do najprostszych gdyz jest to b.cienki drut z ekranem (koncentryk). Ew macie pomysly gdzie zdobyc taki element?

DX6 6-Channel DSMX Transmitter Only Gen 3

image.png.4b449cd50c90673e00640c8ca2946d28.png

 

 

 

Łukasz, jesteś z Gdańska i trochę ułatwia to rozwiązanie Twojego problemu. Mam bardzo bliskiego kolegę elektronika modelarskiego dla którego dobór anteny zastępczej byłby bardzo łatwy. Wynika to z jego bardzo wysokich kompetencji. Jeżeli będziesz zupełnie bezradny, to postaram się Tobie pomóc w konsultacji z Krzysztofem. Krzysztof jest bardzo zajęty i dlatego dopiero po 60 dniach będę mógł uznać, że nadal jesteś bezradny i poproszę Krzysztofa o pomoc. Pozdrawiam Staszek z Gdańska.

  • Haha 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, myślę że trzeba jakiś instytut badawczy zaangażować albo może i do NASA się zwrócić o dobranie na podstawie odpowiednich pomiarów kawałka anteny 👏 

 

A co do reszty twojej mądrej wypowiedzi to napiszę tylko tyle, póki mi się jeszcze chce tobą głowę zawracać:

Stadiu, nie wiem co ci jest ale mam nadzieję że ciśnienie ci w końcu zejdzie i przestanie uciskać na szarą masę. Używanie "mądrych" słów nie świadczy o mądrości nimi się posługującego. Chcesz to pomóż koledze byle za drogo go to nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stanisław z Gdańska napisał:

Nie masz kompetencji, ale doradzasz i jest To "toksyczna wiedza"

Nie sprecyzowałeś definicji długości anteny przy częstotliwości 2,4 GHz i to obnażyło to twoją ignorancję. Zatrzymałeś się na częstotliwościach:  27, 36, 40 i 72 MHz i w swojej indolencji prowadzasz Kolegę w błąd. 

Demony tu są niepotrzebne.

Zasady dla 2,4GHz są takie same, jak dla 27, 40,72 ... MHz. Długość części aktywnej anteny wyliczona ze wzoru dla 2,4 GHz dla lambda/4 to 31 mm, może to być trochę zmienione w nadajniku i/lub odbiorniku elektrycznie (indukcyjności lub pojemności w obwodzie wyjściowym/wejściowym). Praktycznie w naszych sprzętach długość "pręta" (części aktywnej wychodzącej poza oplot), zawiera się miedzy 29-33 mm. Wystarczy zmierzyć długość części aktywnej suwmiarką z oryginału i dobrać antenkę innego dostępnego producenta o takiej samej długości "pręta". Może to być antena dla odbiornika lub nadajnika, ważne jest właściwe złącze do połączenia anteny z płytą nadajnika. A jak kupisz ze zbyt długim prętem, to go dotnij.

Potem testy zasięgu - i będzie Pan zadowolony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi to pasmo 2,4 Ghz, tak jak nasze nowsze sprzęty, wiec antena ma prawo działać dobrze. Drobne różnice w rozmiarze anteny nie są krytyczne. Zwykle nie będzie problemu, gdy zamiast zasięgu 2 km będzie tylko 1 km. A mamy teraz w nowych sprzętach pomiary siły sygnału, jakości łącza, alarmy głosowe itd. Da się.

NASA super antenami niech trzyma łączność z Voyager 2 na odległość pierdyliardów km, nam aż tyle nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stanisław z Gdańska napisał:

          

 Krzysztof jest bardzo zajęty i dlatego dopiero po 60 dniach będę mógł uznać, że nadal jesteś bezradny i poproszę Krzysztofa o pomoc. Pozdrawiam Staszek z Gdańska.

 To się nadaje tu 

Z cyklu: "Pośmiejmy się, życie jest wystarczająco stresujące.. "

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Stanisław z Gdańska napisał:

Krzysztof jest bardzo zajęty i dlatego dopiero po 60 dniach będę mógł uznać, że nadal jesteś bezradny i poproszę Krzysztofa o pomoc.

 

A ja nie wiem czemu moja żona się złości jak jej mówię, że jestem bardzo zajęty i np. wyniosę choinkę na strych za 60 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Stanisław z Gdańska napisał:

obnażyło to twoją ignorancję. Zatrzymałeś się na częstotliwościach:  27, 36, 40 i 72 MHz i w swojej indolencji prowadzasz Kolegę w błąd. 

Stanisław- twój kolejny,  "pomagający" post w którym obrażasz kogoś bezpodstawnie jeśli nie pisze po twojej myśli...

Następnym razem albo się zastanów przed napisaniem posta albo będzie to twój ostatni post na forum :)

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.