Skocz do zawartości

Budowa Spitfire 2.06 (elektryk)


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Rzucając to jako oczywistość - mija się to z dobrą radą, a zahacza o mądrzenie się.

 

Nie uważam abym się wymądrzał na forum.Po prostu napisałem tak i tyle.

Być może rzeczywiście należało wspomnieć o ostrożności w testach ale z drugiej strony kto nowy model reguluje podczas podejścia do lądowania albo lecąc na paru metrach?

Uznałem to za oczywistość. Każdą regulację czy zmianę testuje się na dużej wysokości ,a już szczególnie podczas oblotu nowego modelu.Nie wyobrażam sobie aby można było robić inaczej.Stąd tak a nie inaczej się wyraziłem. Mądrzenie się to tkwienie przy swoim bez względu na to czy ma się rację czy nie.Ja przecież się nie upieram więc dlaczego tak piszesz?

 

3 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Jarek opisywał to jako rozwiązanie potencjalnego problemu, z modelem który już takie problemy ma.

Tyle, że nawet wtedy opisywał to bardziej jako rozwiązanie do szybowców, które mają dlugie skrzydła, pod dostatkiem siły nośnej i lotki do samej końcówki.

 

Jeśli chodzi o artykuł to dotyczył on lądowania wyłacznie modelami samolotów. Postaram się wrzucić skan lub nawet zdjęcie. 

Ale skoro nie miałem racji to myślę że nie ma o czym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertus napisał:

Spore te mechanizmy podwozia, podasz linka do nich?

Robert, to wygrzebane z szuflady starocia kupione lata temu w Hobby Kingu i Aliku, oddzielnie kupowałem mechanizmy, oddzielnie golenie. 

Golenie to chyba te -https://hobbyking.com/en_us/alloy-oleo-strut-130mm-straight-mains-for-60-90-class-2pc.html?___store=en_us

Mechanizmy to chyba te https://pl.aliexpress.com/item/672919014.html?gatewayAdapt=glo2pol

 

Miały być w drukowanym 3D Korsarzu, ale zmieniłem plany i zostały, musiałem tylko je ciut przerobić bo one normalnie obracały nie tylko chowały koło.

Ale to była prosta robota :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to celowo czy przez przypadek ale teraz jak stanie na kolach to bedzie stal w rozkroku na tym etapie prac mozna by to pewnie jeszcze troche zniwelowac wklejajc inaczej te listwy do ktorych jest przyczepione podwozie. Mowiac inaczej po prostu te listwy nie powinny byc prostopadle do zeber. Chyba ze to celowo to jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, JacekCichy napisał:

Nie wiem czy to celowo czy przez przypadek ale teraz jak stanie na kolach to bedzie stal w rozkroku na tym etapie prac mozna by to pewnie jeszcze troche zniwelowac wklejajc inaczej te listwy do ktorych jest przyczepione podwozie. Mowiac inaczej po prostu te listwy nie powinny byc prostopadle do zeber. Chyba ze to celowo to jest git :)

Oryginał też miał lekki rozkrok, tu ten rozkrok powoduje wznios skrzydeł.

Poza tym takie lekko będące w rozkroku podwozie stabilizuje model gdy jest na kołach.

Celowo tego nie zmieniałem. Zresztą podobnie jest w kilku planach modelu Spita, więc nie ma co kombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2023 o 17:07, Ares napisał:

Jana sprawa

 

Chciales kolege wrobic w rozbicie modelu, a teraz na Jana zwalasz? 😂

 

Wracajac do Twojej "maszynki do wycinania", to jest to moje marzenie! Wycinalbym dniami i nocami (nawet niekoniecznie budujac dalej). Jest kwestia czasu, jak sobie takie cos sprawie. 

 

 

Koniec OT, skupiamy sie dalej na "Spicie"  

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.