Skocz do zawartości

Modele "Flite Test Tech"


pepcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za oceanem firma "Flite Test Tech" opracowuje i produkuje zestawy z pianki pokrytej papierem " foamboard 5 mm". Wystarczy wydłubać z arkuszy wycięte elementy i skleić klejem na gorąco. Efekty są niesamowite. Modele do tego świetnie latają. Szkoda ,że nie można u nas tego kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej dostępne były plany tych modeli które prezentowali, teraz tylko wycinanki. Trudno się dziwić - przygotowanie  modelu to dużo czasu i prób = kasa. Z czegoś trzeba żyć. Dla jednych modelarstwo to hobby, dla innych biznes. Miejsca jest dość - wszyscy się na tej łączce zmieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pepcio 11 napisał:

Efekty są niesamowite. Modele do tego świetnie latają. Szkoda ,że nie można u nas tego kupić.

O gustach się podobno nie dyskutuje.....z pewnością sa to proste modele ale i u nas można takowe wykonać .Wystarczy trochę styroduru, depronu ,folii lub nawet papieru  do oklejenia całości i masz praktycznie to samo a latać taki styrodurowy model będzie o niebo lepiej bo w modelach na filmie profil jest nazwijmy to uproszczony a tnąc rdzenie od szablonów masz "prawdziwe skrzydło".

Ja osobiście nie preferuję tego typu modeli ale rozumiem ,że może się to podobać.

Mając trochę umiejętności i podstawowe narzędzia spokojnie można zrobić model o lepszych własnościach lotnych a i satysfakcja jaka wtedy ogromna.

Pozdrawiam.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Ja także jestem fanem Kesto, Mecenasa i Lucjana. Ich modele są poza dyskusją. Oczywiście ,że modele z depronu , styroduru można wykonać estetyczniej. Pokazując ten przykład chciałem zwrócić uwagę na niskie koszty budowy i zabawy w powietrzu. Modele naszych forumowiczów są przepiękne i bardzo kunsztowne (a za tym i drogie). Rozwalić taki model to nieźle można to odchorować. 

Firma ta też eksperymentuje z modelami drukowanymi.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek996 napisał:

 Polemizowalbym. Kesto, Mecenas i Lucjan buduja ladniejsze 😉

 

No a zeby "podgrzac" troszke dyskusje i podniesc cisnienie niektorym forumowiczom, mozna zawsze dodac:

CZY TO JEST JESZCZE MODELARSTWO ??? 🤪

Modelarstwo to samo, materiał tylko się z latami zmienia i z zauważeniem tego niektórzy mają największy problem, dlatego ciśnienie im się podnosi 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pepcio 11 napisał:

OK.

Ja także jestem fanem Kesto, Mecenasa i Lucjana. Ich modele są poza dyskusją. Oczywiście ,że modele z depronu , styroduru można wykonać estetyczniej. Pokazując ten przykład chciałem zwrócić uwagę na niskie koszty budowy i zabawy w powietrzu. Modele naszych forumowiczów są przepiękne i bardzo kunsztowne (a za tym i drogie). Rozwalić taki model to nieźle można to odchorować. 

Firma ta też eksperymentuje z modelami drukowanymi.

 

 

 

Mirek, szczerze mowiac to mi to "lata" (jak to ladnie pasuje 😂), kto czym i jak sie bawi.

Najwazniejsze, zeby kazdy z nas znajdowal przyjemnosc w tym co robi.

Ja niestety ostatnio znajduje najwieksza przyjemnosc w pedalowaniu.

Ale do czasu! Nie strasze, tylko musze posprzatac modelarnie, sprzedac troche klamotow (TZN zrobic miejsce) i jeszcze

mnie "popodziwiacie" 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planów pod depron jest multum, łącznie z tymi starymi co flite test udostępniał. W USA mają właśnie taką piankę z papierem to z tego robią. Ona jest cięższa niż depron czy podkład.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby z ich planów zrobić model z depronu tylko trzeba wziąć na to poprawkę i coś może wzmocnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Próbowałem namierzyć ten materiał w sklepach Okazało się że, w naszym ukochanym kraju kupno tego materiału "foamboard 5 mm" mija się z celem. Oferują go głównie sklepy artystyczne. Cena, uwaga! 6 PLN za formatkę A4. Za taką cenę to można zrobić ramkę pod obrazek. Makabra.🤣

Gdzie szukać tych planów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pepcio 11 napisał:

Modele naszych forumowiczów są przepiękne i bardzo kunsztowne (a za tym i drogie).

Mirku nic podobnego: można zrobić naprawdę tanio estetyczny i elegancki model .

Generalnie drogie są duże modele.

Czy to z balsy czy z XPS bez problemu zbudujesz stosunkowo tanio ładny model. To kwestia doświadczenia , natomiast ogólnie nie jestem fanem depronu ponieważ moim zdaniem to materiał delikatny i w sumie kruchy więc zamiast wzmacniać depron wolę zbudować model z balsy lub z XPS i tyle. Choć oczywiście są modelarze którzy lubują się stricte w tym materiale no i bardzo dobrze.

Sory za wbijanie się w wątek ale wrzucam parę fotek  kilku moich  modeli : konstrukcje proste w miarę tanie a moim zdaniem ładne.

Modele z balsy , sosny i sklejki kryte folią. Model na otatniej fotce ma płat ze styropianu pokrytego taśmą samoprzylepną w rolce : o dziwo rozwiązanie okazało się trwałe .

 

 

IMG_20230625_194933.jpg

IMG_20200623_180457.jpg

SAM_0675.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pepcio 11 napisał:

Robert.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Próbowałem namierzyć ten materiał w sklepach Okazało się że, w naszym ukochanym kraju kupno tego materiału "foamboard 5 mm" mija się z celem. Oferują go głównie sklepy artystyczne. Cena, uwaga! 6 PLN za formatkę A4. Za taką cenę to można zrobić ramkę pod obrazek. Makabra.🤣

Gdzie szukać tych planów?

Plany znajdziesz np tutaj:
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1333878-**-Pics-with-links-to-600-plans-**
http://rc-plans.com/catalog/1001
https://paper-replika.com/index.php/rc-foam-project?expand_article=1

itd. google twoim przyjacielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pepcio 11 napisał:

Robert.

....

Gdzie szukać tych planów?

Jest dużo relacji z budowy modeli Flite Test na YT. W tych wcześniejszych w komentarzu zawsze był link do planów budowanego modelu. Wycinali wszystkie elementy z "foamboard" i przedstawiali plany. Teraz budują już z "gotowców" dlatego jest podlinkowany sklep gdzie można kupić "wycinankę".

Mają masę szalonych pomysłów i to i się chwali, ale ich skrzydła - łamane jak ja to nazywam - nie przypadły mi do gustu, co wcale nie znaczy że nie latają wystarczająco dobrze. Szybka budowa z "wycinanki" pewnie niejednego zachęci do modelarstwa. Jedni pozostaną na poziomie wycinanek ,inni zaczną budować coraz bardziej złożone i wymagające  modele. Jedno jest pewne - budując te kartonowe modeliki jest szansa że pierwszy zrobiony  model i....poleci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Gdzie szukać tych planów?


Te od flite test, to na dole strony jest link do Build Plans
https://www.flitetest.com/articles#/textSearch=FTScratchBuild

Potwierdzam. Latają i to całkiem spoko.
Robiłem i latałem: Ft Spitfire, Ft Bloody Baron
Zrobiłem też Ft DR1, ale z nim to coś mi nie wyszło. Chyba źle wyważony był, albo za słaby silnik i nie chciał latać.

Fajna jest ich koncepcja swappable, czyli że jeden silnik się przekłada pomiędzy różnymi kadłubami.

Ja kupiłem piankę tyle że czarną i to jakiś wielki arkusz (2m na 1.5m nie pamiętam dokładnie) ale to za granicą. W Polsce teraz jak szukałem to trafiłem na ten sklep:
https://architekci-sklep.pl/plyty-piankowe/6166-plyta-piankowa-biala-5mm-70x100cm.html
Od razu mówię, ze sklepu nie znam, ale cena 25zl za arkusz 100x70 brzmi sensownie.

Całkiem spoko się z tym robiło.

Nie polecam początkującym adaptować tych planów na jakiś inny materiał.

Ps. I jeszcze jak się drukuje plany w domu na pojedynczych kartkach, to wychodzi, że drukarka potrafi nierówno drukować i np jeden bok rozciąga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, FockeWulf napisał:

@Ares, 'El easy' to z Młodego Technika chyba? Lubiłem to pismo!

Tak , dokładnie:). Również lubiłem to czasopismo i chciałbym wspomnieć ,że przez kilka lat redaktorem naczelnym tego pisma był nasz forumowy kolego Pan Adam Dębowski. Wtedy w każdym numerze była rubryka modelarska i Młody technik opublikował wiele fajnych i udanych planów modeli ,że wspomnę tutaj Marabuta , Akro Flyera , czy właśnie El Easy.

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FockeWulf napisał:

To była rubryka, dla której kupowałem pismo, tzn. cały młody technik był ciekawy, ale czekałem właśnie na tę rubrykę. Popełniłem chyba jakiś model, latające skrzydło. Fajne czasy...

Ja robiłem dokładnie tak samo:) . Poszukuję jeszcze numeru z planami modelu El Trainer , mam tylko pierwszą część planów ponieważ chciałbym zbudować ten bardzo ładny model.

Gdybyś może posiadał nr 9/96? byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.