Skocz do zawartości

Porządna wiertarka udarowa co kupić


Viper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów i proszę o poradę.
Gdzieś mi wyparowała stara wiertarka udarowa Black&Deckerra, z której byłem mega zadowolony i używałem od przysłowiowych wieków.
A że flota moich modeli się powiększa, potrzebuję miejsca w modelarni by dokończyć pozaczynane projekty, więc wymyśliłem że zamontuję haki na suficie w modelarni i modele, które już mi się nie mieszczą zawieszę pod sufitem (na ścianach już wiszą :) .
Znalazłem coś takiego, ma ktoś jakieś doświadczenie z firmą, bo same dane wyglądają zachęcająco, ale nazwa firmy nic mi nie mówi:

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/elektronarzedzia/wiertarki-udarowe/wiertarka-udarowa-graphite-58g722?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI5Iu3tIerggMVQfGyCh1sSgD4EAQYBSABEgJQqPD_BwE

Ewentualnie jak ktoś może polecić podobną inną to będę zobowiązany, warunki wstępne, moc powyżej 1000W (bo mam mega twardy beton w ścianach, pamiętam jak się męczyłem), oczywiscie udar i kluczykowy mechanizm wymiany wierteł (wiem, niby samozaciskający wygodniejszy, ale jak się porządnie zaciśnie, to trzeba dużo cierpliwości, siły i samozaparcia by odkręcić, no chyba, że ja taki zdolny jestem, ale ponieważ w przeszłości mi się zdarzało, to chcę kluczykowy - nigdy kluczyka nie zgubiłem, a nigdy nie miałem problemów z zaciskaniem i odkręcaniem).
Z góry dzięki za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Viper tej wiertarki nie mam, ale ma i miałem kilka urządzeń tej firmy i raczej już więcej ich nie kupię. Jak dla mnie są to urządzenia słabej trwałości. Obecnie najbardziej zadowolony jestem z urządzeń Metabo i Ryobi, ale wiertarkę udarową mam Black&Decker a dużego SDS-a właśnie Gra[hita, ale już jest tak zużyty, że używam go tylko do mieszania klejów, zapraw cementowych i wiercenia otworów powyżej 12mm i jeżeli nie zależy mi na precyzji tylko na dziurze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Też tego Black&Deckera wspominam bardzo dobrze, może jeszcze gdzieś znajdę ;) 

Człowiek uczy się całe życie, nawet nie wiedziałem, że jest udar pneumatyczny. Myślałem o jakiejś porządnej, w miarę uniwersalnej wiertarce, a z tego widać, że czegoś takiego nie ma, czyli jak rozumiem do mega twardego udar pneumatyczny, do reszty udar mechaniczny.

A może ktoś poradzić jakąs sprawdzoną konstrukcję z tym udarem pneumatycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to sds z udarem pneumatycznym. Wchodzi w beton jak w masło, tylko nie trzeba mocno napierać, wystarczy lekki docisk a pneumatyka robi swoje. Jeżeli już nakoniecznie, to do uchwytu sds można dokupić klasyczne mocowanie na kluczyk.

Nie pakuj się w starą technologię udaru mechanicznego.

Najlepsza Makita :) Ale Bosch czy inne uznane marki też będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś minimalna wartość mocy jest tu jakimś wyznacznikiem?

 

Czy coś takiego będzie dobre, nie widzę w opisie nic o pneumatyce, ale jest sds plus?

https://www.makita.sklep.pl/makita-mt-m8701x1-mlotowiertarka-z-opcja-kucia-2-3j-sds-plus-2-7kg-jak-hr2630-p-8198.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy radzą do twardych materiałów tylko SDS. Nawet najtańszy będzie lepszy od zwykłego udaru. Mój dom dziadek postawił (jeszcze przed wojną) z jakiejś piekielnie twardej cegły z odzysku. Marketową wiertarką z mechanicznym udarem paliłem najtwardsze wiertła. Było tak, że jedna dziura jedno wiertło. Po inwestycji w SDS (dawno temu nabyty w biedrze marki comparator) jak ręką odjął. Nawet tanie wiertła wchodzą jak w masło. 

Jedną wiertarką swoich założeń nie ogarniesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parkside to niestety zabawki -słaba wydajność pracy,  i łatwo się grzeją.

 

akurat z tym typem nie miałem do czynienia -więc niby może to być pozytywny wyjątek -ale... prawdopodobieństwo małe. niestety sds -wiertarka udarowa to spore obciążenia i wymagania materiałowe. Super niska cena -i lepsze materiały (które nie poddadzą się szybciej niż wiercony beton)to byłby wprost cud...

 

przypuszczalnie -jeśli będziesz wiercił bez zbytniego docisku 3 minuty i 15 minut studzenia to da radę. no chyba, że mechanicznie się rozleci po kilku otworach.

 

jeśli  ważniejsza wygoda, skuteczność i trwałość -to makita, dewalt, milwaukee, niebieski bosch.

Zwracaj uwagę na energię udaru powyżej 2,5J jest ok, powyżej 3J jeszcze lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO Dewalt!!!

Przystepna cena i FANTASTYCZNA jakosc!

W obiektach ktore buduje, chlopaki maja narzedzia Dewalt. Mowia, ze mieli WSZYSTKO ( niebieskiego Boscha, Makite, Hitachi i inne "profesjonalne") i  Dewalt jest zdecydowanie NAJLEPSZY (ok, Makita tez, ale wyglada jak ruskie narzedzie 😂).

Bosche i inne, to proszenie sie o problemy. Pisze o ludziach, ktorzy "mecza" narzedzia CODZIENNIE przez kilka godzin.

Jest jeszcze HILTI; ze swoimi zaporowymni cenami, ktore wcale nie sa adekwatne do jakosci (wg nich)  😉

OK, wspomianali jeszcze (zapomnialem napoisac wyzej), ze produkty Milwaukee sa BDB.

 

Z drugiej strony, do kilku dziur w domu, czasem taniej jest po prostu WYPOZYCZYC potrzebne narzedzie, wg starej zasady, ze nie kupuje sie browaru, zeby napic sie piwa 😉

 

Tak z ciekawosci napisze, ze w Szwecji, duze firmy budowlane jada na narzedziach z wypozyczalni!

Maja podpisane umowy, ze jak cos sie tylko dzieje, to wypozyczalnia (na sygnale 😉) dostarcza nowe i pracuje sie dalej. Jest to na 100% duzo drozsze jak "manie" wlasnych, ale dla firm to wielkie ulatwienie. Moze wlasnie tez dlatego (jako jeden z czynnikow) koszt budowy m2 mieszkania, jest w Szwecji najwyzszy w calej UE. Ale tutaj nie idzie sie na skroty z bezpieczenstwem! NIGDZIE w UE, budowa ( i sami budowlancy)  nie wyglada profesjonalniej jak w Szwerji!

Od jakosci ubran pracownikow, po wszystko po kolei co dotyczy samej budowy, dostawy materialow , rusztowan i bezpieczenstwa. Ogladam sobie czasem ( bedac gdzies za granica ) budowy i jestem czasem przerazony, a czasem to chce mi sie smiac. 

Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, latacz napisał:

parkside to niestety zabawki -słaba wydajność pracy,  i łatwo się grzeją

To prawda po części, najgorszym narzędziem od parkside był dremel akumulatorowy zdarł kopyta szlifując depron i to wcale nie trzeba było długo czekać, ale mam wkrętarkę czarną z serii performance i naprawdę daje radę , gdy ją kupowałem była dostępna tylko w niemieckim lidlu a potrzebna mi była silna wkrętarka jako rozrusznik silnika, w tamtym czasie królowały wkrętarki z silnikami szczotkowymi i makita za 2,5 razy takie pieniądze z szczotkowym silnikiem nie miała podejścia nawet do tego bezszczotkowego parksida, do dziś ją mam , i działa niezawodnie , ale już nie jako rozrusznik , natomiast jeśli wszystkie sprzęty z ich serii performance są takiej jakości jak ta wkrętarka i przez te lata nie przycięli kosztów to do amatorskiego zastosowania nadaje się znakomicie.

Osobiście to bardzo zaimponował mi kiedyś Dewalt , mała szlifierka kątowa która cięła stal 10mm i grubszą , np przecinałem nią lemiesze od pługów i nie tylko, ale taka gruba stal była cięta i pozyskanych pasów robiłem płaskowniki , szlifierka pracowała ekstremalnie ciężko , mogła odpocząć jak mi już ręce mdlały, po 2 miesiącach skończyłem robotę i rzuciłem ją w kąt sprawną , ale za jakiś czas trzeba mi było przeciąć siatkę ogrodzeniową , przecięła kilka drucików i buuuuuuu dym i smród , ale była na gwarancji więc oddałem ją na reklamację, i wyobraźcie sobie że ją naprawili bezpłatnie, w dokumentach napisali że otrzymali narzędzie doszczętnie zużyte ale nie spuścili mnie na drzewo tylko Dewalt zrobił listę co wymienił i szlifierka została naprawiona w ramach gwarancji , a nie wymienili chyba tylko kabla zasilającego i obudowy i szlifierka działa do dziś , za to podejście od tamtej pory jak potrzebuję solidnego narzędzia to nawet nie patrzę na innych producentów , jak dla mnie to na reklamach mogą biegać nawet nago i mogą robić niesamowite narzędzia a ja i tak do ciężkiej roboty wybiorę Dewalta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka narzędzi z JULI wszystkie z serii Multiseries 18V. Używałem ich przy remoncie mieszkania. Jest w zestawie młotowiertarka SDS - wierciłem w stropie w blokach, działa bez problemu. Jedyny problem to wydajność akumulatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, micsur napisał:

z JULI wszystkie z serii Multiseries 18V. Używałem ich przy remoncie mieszkania. Jest w zestawie młotowiertarka SDS - wierciłem w stropie w blokach, działa bez problemu

energia udaru 1,2J -delikatne poszturchiwanie do wiecenia w... plastelinie.

 "noemalne" narzędzie sds 18V dewalt, zależnie od typu 2,4J do 3J

 

kupionym mocno używanym akumulatorowym sds dewalt   24V opędziłem rok pracy w firmie na budowie sporego zakładu -z  jednego aku dawało radę w ciagu 5 minut 2 otwory fi18 w stropie strunobetonowym pół metra  ...

  na tej budowie  przetrzymała bardziej tysiące niż setki otworów pod kołki... kilkadziesiąt otworów przez strop...  mam ją 11lat -przeżyła remont mieszkania, teraz robi  remont domku, wycina koroną otwory pod puszki elektryczne w starej (mocnej jak szamot cegle) ...  udar dużo silniejszy niż marketowych zasilanych z sieci. Jedyne co padło przez naście lat -to wymieniałem akumulatory (po setkach cykli)

 

Na firmie wkrętarka dewalt 18V spoko ciągnie korony fi 140 i wycina takie dziurki w płytach warstwowych.

szlifierka 18V doraźnie tnie profile 80x80mm...  a na codzień jakieś płaskowniki, pręty... i ma się dobrze od ponad 3 lat.

 

Kiedyś zapomniałem wkrętarki na delegacje -korona 115mm - kupiłem zwykłą tanią wiertarkę w markecie... potem drugą... potem... na jeden otwór w płycie warstwowej (blacha 0,6mm-styropian-blacha) "zużyłem" 3 wiertarki (2spalone, trzecia dowierciła ale śmierdziała )

 

otwór fi8 w dobrym betonie wiercony super****   zabawką 30minut wykonuje się dewaltem, makitą itp w minutę.... to tak porównawczo  wszelkich parkside, grafit, juli-cudo itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.