Skocz do zawartości

KAVAN - żywica dwuskładnikowa


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uważajcie na tą żywicę https://modelemax.pl/pl/zywice-szybkoschnace/30401-kavan-epoxy-30min-2100g-zywica-kav569966

Rok temu wkleiłem na nią wręgę silnikową do motoszybowca i wczoraj próbowałem znowu połączenie sklejka -> sklejka. W obu wypadkach żywica po zżelowaniu pozostaje w konsystencji twardej gumy i nie chce się utwardzić w 100 procentach. Dla mnie wzorcem jest to https://modelemax.pl/pl/zywice-szybkoschnace/11567-zywica-z-poxy-30-min-237-ml-pt-39-zap

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem występuje w szybkich żywicach różnych producentów. Kiedyś do wklejania wręg używało się UHU Plus 300kg i sprawdzał się nawet w modelach F5B. Dodatkową zaletą tego kleju było to, że był dostępny w marketach. Jednak po jakimś czasie zniknął z oferty a pojawił się nowy UHU Plus ale bez dopiski 300kg. Właśnie ten nowy jest po utwardzeniu gumiasty. Żywica 30 min Z-poxy firmy ZAP nie ma tego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2024 o 22:41, robas69 napisał:

Andrzej, jak Pan Bóg przykazał 50/50. Trzymałem próbkę od przedwczoraj. Efekt taki jak opisałem.

1 do 1 ale też odpowiednia minimalna ilość plus porządne mieszanie plus 25stC i wtedy można coś powiedzieć czy po 24h jest guma czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, witold_pi napisał:

widziałem takiego jednego co palnikiem propanowym utwardzał żywicę robiąc blat stołu 🙂

Takie metody stosuje sie do odgazowania pęcherzy powietrza,nie do utwardzania.Sam stosuję takie metody lecz nie palnikiem.a opalarką.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stosuję mały palniczek do pozbywania się pęcherzy powietrza w polimerze podczas wykonywania pieczątek.

Na żywicę też to działa.

Ale nigdy w życiu nie skleiłbym strategicznego elementu klejem z tubki.

Tylko porządna żywica epoksydowa z HAVEL COMPOSITES  ewentualnie z wypełniaczem z waty szklanej (którą sam robię z tzw sieczki szklanej).

Do szybkich napraw np na zawodach, używam szarego  kleju POXIPOL, ale i to później jest poprawiane żywicą.

Dobrze sprawdza się także POXIPOL bezbarwny, ale do niego także dodaję waty szklanej.

Ma tą zaletę, że schnie błyskawicznie i można szybko doraźnie naprawić kadłub np po zderzeniu.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem sprawdzić żywicę w sobotę, ale nie znalazłem chwili. Dzisiaj w pracy od rana testuję żywicę, o godz. 8.15 została rozrobiona, godzina 10.07 żywica wyschła ale nadal jest elastyczna, zobaczymy co dalej po kilku godzinach. Będę informował...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.02.2024 o 19:45, Lucjan napisał:

Panowie ,  wszystkie znane mi żywice  szybkie ,  są mniej lub bardziej  elastyczne .  Do klejenia odpowiedzialnych  miejsc   stosuje  Multibond 15.

 

 

Cześć Lucjan, znalazłem sprzedawcę Multibonda 15 na A...o, ale trudno w jego aukcjach dojść czy w aukcji jest mieszadło i jaki jest sposób wyciskania. Jest info, że dla pojemników 50 ml tylko ich pistolet za...158 zł. Masz może źródło gdzie można to kupić wiedząc na 100 % co kupuję i że mi czegoś nie zabraknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, robas69 napisał:

 

Cześć Lucjan, znalazłem sprzedawcę Multibonda 15 na A...o, ale trudno w jego aukcjach dojść czy w aukcji jest mieszadło i jaki jest sposób wyciskania. Jest info, że dla pojemników 50 ml tylko ich pistolet za...158 zł. Masz może źródło gdzie można to kupić wiedząc na 100 % co kupuję i że mi czegoś nie zabraknie?

Cześć !  Ja też kupuję  na   A  ,   i używam  pistoletu  do wyciskania  .Jak kleję mniejsze elementy  to wyciskam  bez mieszacza na  kartonik  mieszam ręcznie i nakładam  klej   szpatułką.   Są też wersje kleju   w zdwojonej   strzykawce . Jedno mieszadło powinno być w standardzie   z klejem . Po  użyciu  wkładam  mieszadło do  szczelnego pojemnika z acetonem  i tak je przechowuję do następnego  razu .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robas69 napisał:

 

Cześć Lucjan, znalazłem sprzedawcę Multibonda 15 na A...o, ale trudno w jego aukcjach dojść czy w aukcji jest mieszadło i jaki jest sposób wyciskania. Jest info, że dla pojemników 50 ml tylko ich pistolet za...158 zł. Masz może źródło gdzie można to kupić wiedząc na 100 % co kupuję i że mi czegoś nie zabraknie?

Można prosić  o link do sprzedawcy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.