Skocz do zawartości

Fairey Gannet 1:5.5


paulusr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Tytuł został zmieniony na Fairey Gannet 1:5.5

https://www.zagloba.com.pl/sklejki/sklejki-egzotyczne/

mają 4 i 6 mm

 

Wstępna koncepcja napędu dwoma silnikami Hacker A50Turnado 10L. W odwodzie mam jeszcze 2 duże (1kg) outrunnery. Śmigło 22x16 i 22x18 4 łopaty lub 23' (kołpak ma 160 mm). Przy planowanych obrotach prędkość strumienia to odpowiednio 120 i 138 km/h. Śmigła zrobi Fiala albo Ramoser. Sprawności wychodzą bardzo dobre. Przeniesienie napędu za pomocą pasków HTD Omega HP 3m 15 mm.

Druga koncepcja to Kingtech K60 i przekładnia na wale (pasek + koło zębate) lub Xicoy ale wtedy tylko 1 śmigło /bez sensu/ Jak ładnie poleci to może następnym razem?

419303611_1586588335476074_7048044023187308823_n.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem. Piękna rzecz. Gdzieś czytałem, że najtrudniej było obrobić łopaty Ramosera. Ja chyba też skorzystam właśnie z Variopropa 25F. Szkoda, że nie ma tych łopat w rozmiarze 22'. Są 24' a to już na granicy tego czym mogą te Hackery zakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, paulusr napisał:

Czołgiem :)

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie ten samolot (oblot 1949). Zresztą, uświadomiłem sobie, że ciągnie mnie w stronę samolotów pokładowych marynarki

 

No i fajnie. Mnie ciągnie również do Fairey, ale wybrałem model Firefly mk.4/5. System wysuwania klap jest taki sam, więc będziesz przecierał szlak.🙂 Zanim się za niego wezmę, będę podglądał.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibicuję projektowi od samego początku :) tzn już od ponad pół roku. W życiu nie widziałem tak "naćpanego" samolotu tam nie ma kawałka powierzchni bez jakiś pipsztyków. Ale ma coś w sobie, kadłub wygląda jak pstrąg na talerzu, ale nie dziwne w końcu to samolot morski :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render kadłuba

434125814_433971345853039_2210643027402610066_n.jpg

Godzinę temu, pacek napisał:

kibicuję projektowi od samego początku :) tzn już od ponad pół roku. W życiu nie widziałem tak "naćpanego" samolotu tam nie ma kawałka powierzchni bez jakiś pipsztyków. Ale ma coś w sobie, kadłub wygląda jak pstrąg na talerzu, ale nie dziwne w końcu to samolot morski :)

 

Arek, tak trzymaj. Może dzięki temu doprowadzę projekt do końca. Co prawda pół roku kibicowania a ja mam dopiero parę wręg i pomysłów ale od czegoś trzeba zacząć.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2024 o 08:51, kesto napisał:

No i fajnie. Mnie ciągnie również do Fairey, ale wybrałem model Firefly mk.4/5. System wysuwania klap jest taki sam, więc będziesz przecierał szlak.🙂 Zanim się za niego wezmę, będę podglądał.

  No to Krzysiek jak widzę powstaną dwa Fairey....ten pierwszy to MK I....stan obecny- przygotowanie rysunkowe i te Fowler-y...a raczej prowadnice do nich....he,he

W dniu 23.04.2024 o 12:08, pacek napisał:

kibicuję projektowi od samego początku :) tzn już od ponad pół roku. W życiu nie widziałem tak "naćpanego" samolotu tam nie ma kawałka powierzchni bez jakiś pipsztyków. Ale ma coś w sobie, kadłub wygląda jak pstrąg na talerzu, ale nie dziwne w końcu to samolot morski :)

 

 He,he,he Arek masz rację...miało być cuś- ala luftwaffe ,a tu takie CUŚ!!!! Paweł wybrał sobie większego brzydala..niż twój!!!!-he,he,he-że np o podwoziu nie wspomnę...ale można wygiąć z drutu i tez poleci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się na 4-łopatowe śmigło. Ale 23.8 Ramosera (pasuje jak ulał) to już duże obciążenie dla tych hackerów. Dla 2  łopatowych wychodzi naprawdę dobrze i nawet można pogonić ze skokiem ale wygląd...

A mam taki pomysł, żeby 2 łopaty ustawić na mały skok a 2 na skok roboczy. Można przyoszczędzić parę amperów. Co Wy na to? Druga rzecz to średnica kołpaka. Ma aż 160 mm, 2-gie śmigło ma sporą część pod kołpakiem. Ja wiem, że najlepiej pomierzyć ale może macie jakieś doświadczenia. Bo ja już zastanawiam się nad łopatami RFM np. 18x23. Dźwięk na pewno kozacki, dobry profil pod elektryka itd. tylko lewych brak :(

Jestem na etapie ostatecznego doboru napędu, dlatego o tym piszę...

Ps. Zepsułem wrzeciono frezarki. Coś polecacie? 50 mm?

image.thumb.png.b3c53b43e41dd8b7b79c96e6e34742fb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.