Skocz do zawartości

Wicherek 15 - był plan, teraz budowa i oblot.... (temat edytowany)


modelarz115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że Wam się podoba, warto było włożyć tyle pracy :-)

 

Odpaliłem i wyregulowałem silnik. Przepraszam za jakość filmu, ale było już ciemno a na chwilę przestało padać.

Śmigło to 8x4 master airscrew, zobaczę jak sprawdzi się w locie, wypróbuję jeszcze 9x4. Docelowo śmigło będzie drewniane :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to pierwszy model co do którego nie mam wątpliwości, że poleci... po prostu już go widzę w powietrzu :-)

W sobotę zapowiada się łada pogoda, a ja zrobiłem ''rozrusznik akumulatorowy'' -  poręczny i lekki - jak by rzucił palenie  :)

Jutro zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherek poleciał  :-)

 

Nawet nie musiałem dotykać trymerów. Idzie jak po sznurku, nic nie będę zmieniał... no może kółka na trochę większe, bo trawa była nieco za wysoka. Lata powoli i majestatycznie, jak na Wicherka przystało. Silnik sprawdza się znakomicie. Za wyjątkiem startu ani razu nie otworzyłem przepustnicy ponad 50%.Pali 2/3 zbiorniczka na 5 minut lotu.

 

Chciałbym obalić mit związany z delikatnością japonki. Olej wyciera się elegancko a trawa nie zrobiła ani jednej dziurki.

 

post-14749-0-28197000-1445722172_thumb.jpg

 

 

 

Rozrusznik zdaje egzamin w 100%

zasilanie to 2 połączone równolegle stare pakiety 1300mAh 3S

silnik to BOSH, który walał się po szufladzie, nie mam pojęcia jaki... a oznaczenie na przełączniku powinno być dokładnie odwrotne ;-)

 

post-14749-0-34321500-1445722645_thumb.jpg

post-14749-0-41858600-1445722657_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuj wam wszystkim, za wszystkie rady i wspieranie mnie w budowie :-)

 

Ta konstrukcja ma niemal 60 lat a baardzo zaskoczyła mnie właściwościami lotnymi. Nie mogę powiedzieć złego słowa na krytykowany przez wielu profil R 310. W locie model jest bardzo stateczny i trudno go wyprowadzić z równowagi prowadzi się sam, tylko nie należy mu przeszkadzać. Po zgaszeniu silnika pięknie szybuje i nie zamierza wracać na ziemię. Swoją drogą gaszenie silnika daleko od lądowiska wygląda bardzo ciekawie i może wywołać u widza różne reakcje ;)

Krótko - profil idealnie spełnia swoje zadanie

NIE NADAJE SIĘ DO AKROBACJI co nie powinno nikogo zdziwić.

 

Po dzisiejszym przepaleniu 4 zbiorników po 8/10 minut (po zmianie paliwa trochę mniej pali) jestem ze swojego Wicherka jeszcze bardziej zadowolony.

 

Polecam każdemu, wykonany tradycyjnie ma swój urok :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wicherek w wyśmienitej formie, jak tylko pogoda zaczyna dopisywać to wypalam z 3 zbiorniczki, każdy lot cieszy tak samo jak poprzedni.  ;)

 

Mój kolejny model, konkurs się już skończył zapraszam do relacji :-)

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/54183-sok%C3%B3%C5%82-15-model-konkursowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.