Skocz do zawartości

PIKNIK ŻAR 2016


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin czy to coś dziwnego ?

Tak ,KAŻDEGO ! kto chce oficjalnie brać udział w pikniku.Musisz okazać je przy rejestracji .

Są jakieś śmieszne ubezpieczenia do 5 kg ,ostatnio(na poprzedni Żar) kolega ubezpieczał się na piknik bodaj za 37 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Ci się przyda ,w zasadzie oby nie ;)  ale latanie w obecnych czasach wg mnie powinno być obowiązkowo obarczone ubezpieczeniem.Będziesz miał chociaż komfort psychiczny że na pikniku jak coś pójdzie nie tak to masz jakąś tam ochronę :) (tfu,tfu)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w niemalowane :)

Też jestem tego samego zdania, że ubezpieczenie powinno być obowiązkowe. Sam widziałem oraz sam miałem zdarzenie bardzo stresujące związane z naszymi samochodami zaparkowanymi przy naszych lotniskach. Niby daleko, niby latamy nie z tej strony ale nagle okazuje się że wiatr zaczął wiać nie z tej co trzeba strony, że coś tam ....

Roczne ubezpieczenie moim skromnym zdaniem nie kosztuje aż tak dużo, no maks 160 zł w ubezpieczeniu domu + rozszerzenie modelarskie. Ale są też już takie za 50-60 zł więc naprawdę nie warto ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

.... w niemalowane :)

Też jestem tego samego zdania, że ubezpieczenie powinno być obowiązkowe. Sam widziałem oraz sam miałem zdarzenie bardzo stresujące związane z naszymi samochodami zaparkowanymi przy naszych lotniskach. Niby daleko, niby latamy nie z tej strony ale nagle okazuje się że wiatr zaczął wiać nie z tej co trzeba strony, że coś tam ....

Roczne ubezpieczenie moim skromnym zdaniem nie kosztuje aż tak dużo, no maks 160 zł w ubezpieczeniu domu + rozszerzenie modelarskie. Ale są też już takie za 50-60 zł więc naprawdę nie warto ryzykować.

Tak ! samo ubezpieczenie z odpowiedzialności cywilnej kosztuje 50 - 60  zł ale już rozszerzenie o modele zdalnie sterowane kosztuje 90 zł ( w Hestii ) razem 150 zł i nie istnieje ograniczenie wagowe bynajmniej w tej ubezpieczalni . długo szukałem ubezpieczalni która ubezpiecza modelarzy i tylko Hestia miała odpowiednio sformułowane przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Generali uderzyłem i niby jest ale tak naprawdę nie ma ...

 

Klauzula nr 9 (szkody z tytułu używania modeli latających lub latawców) 1. Zakres ochrony ubezpieczeniowej może zostać rozszerzony na wniosek Ubezpieczającego, po zapłaceniu dodatkowej składki, o odpowiedzialność cywilną za szkody powstałe w związku z używaniem modeli latających oraz latawców. 2. Ochroną ubezpieczeniową objęte są wyłącznie modele latające lub latawce użytkowane na potrzeby własne, w celach rekreacyjnych, z wyłączeniem udziału w zawodach i profesjonalnych pokazach. 3. Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje szkód powstałych na skutek zakłócenia czy opóźnienia pracy portów lotniczych, linii kolejowych, dróg, a także jakichkolwiek roszczeń będących skutkiem spowodowania wypadku lotniczego, katastrofy w ruchu lądowym, powietrznym czy wodnym. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z reguły zawsze były zapisy na piknik ale to tylko formalność :) która pomagała w teoretycznym określeniu ilu ludzi można się spodziewać.Nie ma żadnych "profitów" z wcześniejszych zapisów ;) ,każdy kto dotrze na miejsce ,nawet w czasie trwania pikniku,opłaci ok. 40 zł (jak do tej pory) ,okaże ubezpieczenie może wziąć udział w pikniku.

Tak więc Panowie ,bez ciśnienia.Organizator -Marek wraz z ośrodkiem Żar pewnie niebawem coś napisze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Też zamierzam być :) Już trzeci raz :)

 

Mam nadzieje  ze nie będzie takiego upału jak rok temu, kabinkę w katanie mi przygrzało :(

Ale P. Grzegorz z Nastika już ściąga nową z PA.

 

Co do noclegów, jest tam dużo agroturystyki, my wynajmowaliśmy za 100 zł doba za cały domek drewniany + jajka od kury na śniadanie :)

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jakim tańszym ?? :)  .Wieczorna biba i tak jest na własny koszt a 40 zł jest za 2 dni możliwości polatania na zorganizowanym ,ubezpieczonym pikniku ,identyfikatorach ,czasem małym upominku przy rejestracji,możliwości trzymania modeli w hangarze .Dawniej było 50 zł w tym bon na kiełbaskę ,żurek itp.

Obecnie jest 40 zł bez bonu .Czy to tak dużo ? wg mnie uczciwa kwota ,tym bardziej że cała suma idzie na konto ośrodka Żar.

P.S .czasem nie rozumiem niektórych ,większość modelarzy ładuje "bajońskie" sumy na modele ,wyposażenie a symboliczna oplata za zorganizowanie czegoś budzi... -nawet nie wiem jak to nazwać ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Allianz na cały rok za 60zł. można kupić.

Więcej na temat ubezpieczeń.

Witaj,

Masz sprawdzone już to ubezpieczenie ? Na jaki okres i jaka kwota gwarantowana w razie ... ?

 

Witam Wszystkich,

 

Własnie zamierzam potwierdzić docelowy termin Pikniku Modelarskiego Żar 2016.

Jestem umówiony na wtorek 24.11.2015 z Prezesem Szkoły Szybowcowej celem poczynienia wszystkich ustaleń.

Moja propozycja to 09 - 10 Lipiec 2016 co o tej dacie sadzicie?

 

 

Będzie storna internetowa do wpisu uczestnictwa jak zawsze ale mylsę że od marca 2016.

 

Pozdrawiam

Marek

attachicon.gifpost-12589-0-91459200-1416763673.jpg

 

Witam,

 

A jest szansa zaprosić jakieś sklepy modelarskie ? Nie pamiętam ale 5 lub 4 lata temu byli koledzy z Czech ze śmigłami i innymi artykułami modelarskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.