Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To na 99% nie jest kwestia kabla tylko niegodnosci dongla z symulatorem.

Zobacz jak toto działa w kalibracji joysticka w wingrozie czy tam są czytane ruchy (mogą być dość kosmiczne czytane ale to nie ważne).

 

A co do Joysticka via USB to o ile mnie pamięć nie myli trzeba wgrać oprogramowanie FW z wkompilowanym elementem JOYSTICK. Wybór jest w Companion. Ale teraz nie mam jak sprawdzić wiec pisze z pamięci. Pózniej sprawdzę.

 

Jest pole wyboru "nojoystick';

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem taranisa nie było problemu na futabie , hitecu i JR. Jedynie ten stary HID nie działał w Win7 tylko w XP. w między czasie znalazłem takie coś   https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24613__Wireless_9_in1_Simulator_Adapter.html  może być interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpd, wiesz może, czy można i jeśli tak, to jak to zrobić aby w odniesieniu do mojej konfiguracji modelu, po wyłączeniu trybu RTL (na przełączniku SF) nastąpiło odegranie nazwy trybu lotu na jaki radio się przełączyło z RTL?

 

Moja konfiguracja: http://rcsettings.com/index.php/viewdownload/6-multirotors/153-taranis-3dr-pixhawk-7-flight-modes-fm-sound

 

W skrócie:

- przełącznik SF to RTL, aktywacja powoduje odegranie komunikatu RTL

- przełącznik SC (przerobiony na momentary) to sekwencyjna zmiana 6-ciu trybów lotu, jak w automatycznej skrzyni biegów, każda zmiana powoduje odegranie nazwy trybu na jaki się radio przełączyło

 

Teraz założmy, że mam radio w trybie LOITER (SC), ale musiałem włączyć RTL (SF) (słyszę nazwę trybu), teraz wyłączam RTL i radio wraca na LOITER ale już nie odtwarza nazwy tego trybu. Nie mam bladego pojęcia jak to ustawić. Na czuja coś takiego jest potrzebne: jeśli RTL (off) to sprawdź aktualny tryb lotu i odegraj nazwę.

 

Te 6 sekwencyjnych trybów lotu zrobionych jest na przełącznikach logicznych, funkcjach specjalnych i zmiennej GV1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, widzę że w Twojej konfiguracji, dźwięki sygnalizujące tryby lotu są wyzwalane przełącznikami logicznymi. Myślę, że nie tędy droga. Jest osobna funkcjonalność do sygnalizacji zmiany trybów.


 


Pozwolę sobie zacytowac fragment instrukcji:


 


"Dodatkowo, oprócz dźwięków odtwarzanych przez funkcje specjalne, są pewne predefiniowane dźwięki, które będą automatycznie odtwarzane, gdy wystąpi zdarzenie, a odpowiednio nazwany plik jest umieszczony we właściwym folderze.


Aktualnie, są obsługiwane następujące zdarzenia:


  • Zmiana trybu lotu:
  • Gdy tryb lotu jest aktywowany, plik /SOUNDS/(lang)/modelname/flightmodename-ON.wav jest odtwarzany, jeśli jest obecny.
  • Gdy tryb lotu jest dezaktywowany, plik /SOUNDS/(lang)/modelname/flightmodename-OFF.wav jest odtwarzany, jeśli jest obecny.

Nazwy folderów "modelname" (nazwa modelu) i "flightmodename" (nazwa trybu lotu) muszą być dokładnie takie same (z dokładnością do wielkości liter) jak, odpowiednio, nazwa Twojego modelu i nazwa trybu lotu. Spacje należy zastąpić przez znak podkreślenia. Oczywiście tylko pliki, które umieścisz na karcie będą odtwarzane. Jeśli informowanie, o którymś zdarzeniu Cię nie interesuje, po prostu nie wstawiaj pliku dla niego."


 


Nie sprawdzałem czy to działa, ale wydaje się byc dokładnie tym czego szukasz.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mariusz, widzę że w Twojej konfiguracji, dźwięki sygnalizujące tryby lotu są wyzwalane przełącznikami logicznymi. Myślę, że nie tędy droga. Jest osobna funkcjonalność do sygnalizacji zmiany trybów.

 

Pozwolę sobie zacytowac fragment instrukcji:

 

"Dodatkowo, oprócz dźwięków odtwarzanych przez funkcje specjalne, są pewne predefiniowane dźwięki, które będą automatycznie odtwarzane, gdy wystąpi zdarzenie, a odpowiednio nazwany plik jest umieszczony we właściwym folderze.

Aktualnie, są obsługiwane następujące zdarzenia:

  • Zmiana trybu lotu:
  • Gdy tryb lotu jest aktywowany, plik /SOUNDS/(lang)/modelname/flightmodename-ON.wav jest odtwarzany, jeśli jest obecny.
  • Gdy tryb lotu jest dezaktywowany, plik /SOUNDS/(lang)/modelname/flightmodename-OFF.wav jest odtwarzany, jeśli jest obecny.

Nazwy folderów "modelname" (nazwa modelu) i "flightmodename" (nazwa trybu lotu) muszą być dokładnie takie same (z dokładnością do wielkości liter) jak, odpowiednio, nazwa Twojego modelu i nazwa trybu lotu. Spacje należy zastąpić przez znak podkreślenia. Oczywiście tylko pliki, które umieścisz na karcie będą odtwarzane. Jeśli informowanie, o którymś zdarzeniu Cię nie interesuje, po prostu nie wstawiaj pliku dla niego."

 

Nie sprawdzałem czy to działa, ale wydaje się byc dokładnie tym czego szukasz.

 

Nie sprawdzałem tej opcji, ale zobaczę wieczorem w domu, czy to zadziała. Z przełączników logicznych nie mogę zrezygnować, bo wtedy nie będzie mi działać sekwencyjne przełączanie. Sygnalizowanie dzwiękiem wybranego trybu to już inna kwestia i być może będę mógł zrezygnować z funkcji specjalnych, które odtwarzaja dzwieki trybów.

moim zdaniem warto chyba przyjrzeć sie skryptom LUA zeby zrobić takie cudo ... będzei prościej niż walczyć z funkcjami ...

Jeszcze trzeba umieć LUA  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jeśli już to 10 bitowe bo to daje 1024 a nie 8 bitowe . ;) Poza tym to normalna arytmetyka tyle że 2 do potęgi n . Generalnie chodzi o pomiar długości impulsu z danego kanału i zamianę go na odpowiednią wartość która dla komputera będzie zrozumiała jako położenie manipulatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mariusz, widzę że w Twojej konfiguracji, dźwięki sygnalizujące tryby lotu są wyzwalane przełącznikami logicznymi. Myślę, że nie tędy droga. Jest osobna funkcjonalność do sygnalizacji zmiany trybów.

 

Pozwolę sobie zacytowac fragment instrukcji:

 

"Dodatkowo, oprócz dźwięków odtwarzanych przez funkcje specjalne, są pewne predefiniowane dźwięki, które będą automatycznie odtwarzane, gdy wystąpi zdarzenie, a odpowiednio nazwany plik jest umieszczony we właściwym folderze.

Aktualnie, są obsługiwane następujące zdarzenia:

  • Zmiana trybu lotu:
  • Gdy tryb lotu jest aktywowany, plik /SOUNDS/(lang)/modelname/flightmodename-ON.wav jest odtwarzany, jeśli jest obecny.
  • Gdy tryb lotu jest dezaktywowany, plik /SOUNDS/(lang)/modelname/flightmodename-OFF.wav jest odtwarzany, jeśli jest obecny.

Nazwy folderów "modelname" (nazwa modelu) i "flightmodename" (nazwa trybu lotu) muszą być dokładnie takie same (z dokładnością do wielkości liter) jak, odpowiednio, nazwa Twojego modelu i nazwa trybu lotu. Spacje należy zastąpić przez znak podkreślenia. Oczywiście tylko pliki, które umieścisz na karcie będą odtwarzane. Jeśli informowanie, o którymś zdarzeniu Cię nie interesuje, po prostu nie wstawiaj pliku dla niego."

 

Nie sprawdzałem czy to działa, ale wydaje się byc dokładnie tym czego szukasz.

 

To było dokładnie to, czego szukałem  :D. Działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Panów :Kacpra i Kamila oraz w mniejszym stopniu Jurka.

Głupot byście nie opowiadali do: zapisania wartości 1024 potrzebnych jest 11 bitów co wynika z elementarnej matematyki dla N bitów największa możliwa wartość do zapisania to 2^N-1.

Kol. Jurek był najbliżej prawdy ponieważ podał prawidłową interpretację skąd się to dziadostwo bierze. Właśnie stąd ze wartość 100 wyświetlana np w zmiennych globalnych jest w FW = 1024, jak się ją zaczyta bezpośrednio do do skryptów LUA to w nich będzie ona miała wartość 1024. Wtedy w obliczeniach należy to uwzględnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku .. Podstawowe pytanie .. W jakich komorkach pamięci zapisywane są dane ? Jak odbywaja się funkcje matematyczne procesora (przesuwanie bitow ) itd. Zastanow się nad tym zanim będziesz wysnuwal teorie. Nie pisalem czy 1024 to 10 czy 50 bitów tylko interpretowalem podejście Kamila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też z czasów PL, poniekąd obecnych +  technikum i studia ... ale chyba Cię źle zrozumiałem a Ty mnie. Tak jak napisałem - ustosunkowałem się tylko do odpowiedzi Kamila, który założył ilu bitową wartością jest 1024 a ja w to nie wnikałem tylko w to skąd się ta wartość wzięła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper Spoko to faktycznie moglismy sie nieskumać :)

Andrzeju to nawet nie jest problem konwersji jako takiej bo de facto zarówno od strony FW jak i skryptów LUA wartość 1024 to 1024....

Natomiast w FW do wiadomości na wyświetlaczu 1024==100 tym samym jeśli chcemy dokonac obliczeń w skryptach LUA i nie pamietamy o tym fakcie to sie zaczyna robić cyrk jesli wyniki tych obliczeń wrzucamy spowrotem do FW.

Reasumujac problemem nie jest konwersja a nasze myslenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czemu  ja napisałem 8 bitów? sam nie wiem - pewnie dlatego że to była niedziela a wtedy kiepsko mysle, gdy leże w łózku rano ;) dobrze że nie napisałem 8 bajtów ;)


a poza tym zobaczcie ile tracicie na dokładności przetwarzania jeśli przechodzicie na wartości procentowe - jeden procent to 10 jednostek w wewnętrznych danych radia (co przekłada sie bezpośrednio na ruch serwa). Kiedys Kacper cos tam zamienial z 500 na wartości procentowe - ja do dziś uważam że to błąd. W radiu np przy trymowaniu czy precyzyjnym ustawianiu modelu ten 1% to olbrzymia wartość - u mnie wręcz niestosowana i całkowicie niepraktyczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.