Skocz do zawartości

Sentymentalny Wicherek 15 relacja


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak "klasyk" to "klasyk" !! 
:)

Też mam takiego MVVSa RC - tylko teraz trochę problem z paliwem - eteru nigdzie nie uświadczysz, chyba że po znajomości u chirurga ....
:rolleyes:

Nieprawda,

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7582988869

Sam kupowałem tyle że na firme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda, wilgoć....

Nie wiem jak i gdzie malowałeś ale czasem wystarczy wilgoc w miejscu malowania i takie plamy wychodzą. Ale może i do cellonu woda sie dostala... Sprobuj na testerze w suchym pomieszczeniu i suchym pedzlem to bedxiesz wiedzial na pewno.

 

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że post pod postem ,ale nikt nic nie pisze a ja nie bede cały czas edytował.

No i jest statecznik.Budowa zbliża sie pomału do końca,skrzydła czekają oszlifowane na oklejanie podobnie kadłub i teraz statecznik poziomy.Zostało do zrobienia zbiornik.Wykonam go w stylu retro tzn.będzie lutowany z blaszki,zastrzały,podwozie oraz serva i napędy.

post-604-0-47081900-1550083921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oklejanie płata.Lepiej to robić w masce.Zapach jest masakra.
Pierwsze zdięcie przyklejanie po obrysie papieru,drugie to impregnacja.Trzecie deska przygotowana do mocowania płata do wyschnięcia po celonowaniu,musi być prosta.Skrzydełka na niej spędzą kilka dni aż przestaną pachnieć,wtedy mamy gwarancje że już sie nie powichrują.I ostatnie zdięcie płat przypięty do deski.Jedyny problem to mam jedna deske prostą na jedną połówke,dlatego drugą okleje jak ta wyschnie za pare dni,ale wkoncu do wiosny troche jeszcze czasu.W między czasie mam co robic przy modelu wiec nie problem.

20190215_194205.jpg

20190215_204902.jpg

20190215_213052.jpg

20190215_214357.jpg

post-604-0-31315600-1550261087_thumb.jpg

post-604-0-00776300-1550261111_thumb.jpg

post-604-0-00041500-1550262822_thumb.jpg

post-604-0-47116500-1550263657_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie odnośnie samego papieru na poszycie.Miałem oklejać japonką ,a oklejam PLY-spanem.I tu uwaga da sie z tym materiałem pracować,ale dobrej japonce do pięt nie dorasta.Slabo sie przesącza przy przyklejaniu i z naprężaniem też ma widze problem.

Gadasz głupoty. Zapach cellonu o poranku to kwintesencja modelarstwa :P:)

Można i tak ,dla mnie to porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam żeby nie było że nic sie nie dzieje,a się dzieje tyle z powoli bo praca wymaga sezonowaznia to wykonałem :oklejenie drugiej połowy skrzydła i na desce się sezonuje oraz statecznik poziomy również oklejony oraz zastrzały z płaskownika węglowego 10x2 .Z węgla dlatego że listewki sosnowe dzisiaj sprzedawane są bardzo słabej jakości.(sprzedawcy nie zwracają uwagi na ułożenie słoi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.