Skocz do zawartości

Koszt lotu modelu


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nowego...w lataniu np. na zboczu gdzie u podstawy jest woda to częste przypadki że trzeba nurkować po model lub czekać jak wypłynie :D .

 

Panowie bez spiny.

Temat ma na celu czysto informacyjnie,na luzie, "pochwalenie" się ile kosztuje Nas to hobby w zakresie bezpośredniej eksploatacji danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Koledzy Modelarze.......modelarstwo czy to w skali 1:1 , 1:3,5,czy  1:10 kosztuje tak jak kosztuje każde hobby.... czyli dużo i nie istotne są tutaj nośniki energii... nie ma się co licytować że pakiet kosztuje 150 euro   a  nitrometan 150 pln.... bo i po co ? A ja zapytam tak , czy ktoś wie ile kosztuje komplet elementów złącznych ( sruby, nakrętki,podkładki) do podwozia samochodu sportowego  ????...bo ja wiem :P  :P  :P

każde hobby kosztuje a wyczyn x 10 , więc jeżeli kogos nie stać to niech zmieni  hobby a nie się licytuje że drogie

 

a więc  najtaniej wychodzi " Urwiłep" z Biedry w plastikowej butelce  za 2,3o.....to też hobby tylko inne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne poparcie Michał. Też mnie czasem kusi ale nauczyłem się już, że w pewnych przypadkach nie warto się denerwować i to jest właśnie taki przypadek.

Tak się składa , że nic co dotyczy łódek szybkich nie jest mi obce.

 

Pragnę donieść, że akurat w tym temacie przepisów  i ich zmian, to  w tej wrażej  organizacji NAVIGA jestem przedstawicielem zawodników  sekcji FSR wybranym demokratycznie przez zawodników państw członkowskich tej organizacji.

I to my razem z kolegą ze Słowacji składamy wnioski o zmianę tych, czy innych reguł a nie ktoś anonimowy i nikomu nie znany.

 

 

I jak słyszę albo czytam takie teksty, że nie jestem w temacie, albo winna jest organizacja, to mi po prostu ręce opadają.

 

 A dzięki jednemu sfrustrowanemu, i być może gdzieś tam na jakichś zawodach pokrzywdzonemu koledze, mamy całkowicie mylny obraz sytuacji, który jest błędnie odbierany przez osoby postronne.

 

I owszem, nasza organizacja  od łódek ma bardzo wiele grzechów na sumieniu, które mogą nawet doprowadzić do jej upadku, ale na pewno nie grzeszy w temacie zmian przepisów.

____

A kolega Łukasz z miejscowości Wyry jak coś do mnie ma to proszę bezpośrednio...

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, o co im chodzi, ale oni tam w tej sekcji M też sami do końca nie wiedzą...

Jedni są za, drudzy przeciw. A niektórzy za,a nawet przeciw. :)

Trzeba by dokładnie zgłębić ten temat:

http://modelteam.com.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=2648&p=21205&hilit=limiter#p21205

 

Jak ja bym miał tam coś do gadania, to tak jak napisałem wcześniej.

Jedną klasę bym puścił na żywioł, niech robią co chcą i niech się leją... Jedyne ograniczenie 42V,żeby gościa nie zabiło :)  I róbta co chceta.

I zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

U nas w FSR tez były próby ograniczeń ilości nitrometanu.

I sprawa upadła prędzej niż się narodziła...

Więc wprowadzanie ograniczeń takich czy innych wg mnie nie jest dobrą sprawą.

 

Jedyne ograniczenia wprowadzone od początku przepisami są właśnie w kat FSR STD.

I zawodnicy się z tym pogodzili i sami pilnują, żeby tych przepisów nie łamać.

I przepisy są niezmienione od samego początku. I akceptowalne dla wszystkich zainteresowanych.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam  dużymi elektrykami i nigdy nie liczyłem ile kosztuje mnie jeden lot . Przed wczoraj robiłem porządek w pakietach i wywalałen te popuchnięte a że na każdym pakiecie znaczę ile razy jest ładowany to postanowiłem sobie te koszty policzyć.

Pakiety 6s które stosuję kosztują średnio100 €. Na jeden lot potrzebuję dwa takie pakiety czyli 12s to jest 200€ .

Te któtych się wczoraj pozbyłem miały średnio po 70  ładowań czyli na lot wychodzi 2.85€ to około 12zł. Jeden lot trwa średnio 6 min model 2.2 m

Ale mam również model o rozp. 2m w którym mam napęd na 6s czyli jeden lot kosztuje cyrka about 6zł .

No to zamawiam nowe pakiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam  dużymi elektrykami i nigdy nie liczyłem ile kosztuje mnie jeden lot . Przed wczoraj robiłem porządek w pakietach i wywalałen te popuchnięte a że na każdym pakiecie znaczę ile razy jest ładowany to postanowiłem sobie te koszty policzyć.

Pakiety 6s które stosuję kosztują średnio100 €. Na jeden lot potrzebuję dwa takie pakiety czyli 12s to jest 200€ .

Te któtych się wczoraj pozbyłem miały średnio po 70  ładowań czyli na lot wychodzi 2.85€ to około 12zł. Jeden lot trwa średnio 6 min model 2.2 m

Ale mam również model o rozp. 2m w którym mam napęd na 6s czyli jeden lot kosztuje cyrka about 6zł .

No to zamawiam nowe pakiety

czyli koszt godziny  lotu jest równowazny kosztowi 20 L paliwa  Shell V-Pover Racing.....niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze Drodzy Panowie jeden koszt, koszt  którego żaden z nas do tej pory nie uwzglednił.....ilość tzw roboczogodzin poswięconych na budowę modelu, mniejszy lub  wiekszy ale zawsze jest..

Zapytajmy   modelarzy z klas F4 ile roboczogodzin trzeba poswięcić  na zbudowanie makiety

i to też jest koszt posiadania takiego czy innego hobby..... to w oparciu o produkt z  "Biedry" jednak najtańsze, bo "Gozdzikowa powiedziała" jest w każdej aptece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale to tak jakbyś poszedł do kina, a potem wystawił za to fakturę. To nie jest koszt, to raczej coś co uzyskałeś :-) wrzuciłbym raczej do przychodów ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale to tak jakbyś poszedł do kina, a potem wystawił za to fakturę. To nie jest koszt, to raczej coś co uzyskałeś :-) wrzuciłbym raczej do przychodów ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

:D  :D  :D  :D ... no więc  jest to koszt uzyskania przychodu :P  :P

 

no niestety tak juz jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.