Skocz do zawartości

Pomoc koledze


Mobrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przekazuję do wiadomości, że kolega, który publikował na łamach Skyscrapercity obszerne reportaże z budowy tras szybkiego ruchu wokół Warszawy utracił narzędzie pracy.
Przekazał społeczności, że w najbliższym czasie nie będzie publikował zdjęć, gdyż zakup nowego drona przekracza w tej chwili jego możliwości.

Próbkę jego pracy można znaleźć np. tutaj https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=639909&page=1695

Za namową społeczności forum Skyscrapercity założył zrzutkę. Na przyspieszeniu zakupu skorzystają wszyscy fani budów.

Jako, że kolega bronco10 poświęcił długie godziny na dotychczasową pracę bez żadnego wynagrodzenia zachęcam do udzielenia pomocy.
https://zrzutka.pl/9c66tv
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że to utracone narzędzie pracy służyło mu jako element jego utrzymania czy robił to hobbistycznie?

 

 

Czy to jest zrzutka na pomoc dla niego czy na jego hobby?

 

Niby pisze że nie czerpał z tego zysków wiec nie kumam. Chyba żejest to jakiś szczególny człowiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "narzędzie pracy" z własnej inicjatywy. Takie uproszczenie.

Jego publikacje na forum Skyscrapercity nie miały charakteru komercyjnego. Wszyscy udzielający się tam w dyskusji są hobbystami, którym przyjemność przynosi dzielenie się wiedzą, zauważonymi postępami w pracach itp.

Publikacje wspomnianego kolegi znajdują się przy tym w czołówce tych najbardziej interesujących.

 

Zrzutka jest tak naprawdę prowadzona przez społeczność dla społeczności, bo oczekujemy jego jak najszybszej dalszej "pracy" w zakresie publikowania kolejnych reportaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga, Krzysztof.

 

Ja nie chce wkladac przyslowiowej lyzki dziegciu do zupy, ale jesli dobrze zrozumialem, chodzi zatem o zrzutke na sprzet do uprawiania hobby. Na podobnej zasadzie kto inny moze tutaj poprosic o zrzutke na frezarke CNC jedynie dlatego, ze prezentuje na forum modelarskim relacje z budowy modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga, Krzysztof.

 

Ja nie chce wkladac przyslowiowej lyzki dziegciu do zupy, ale jesli dobrze zrozumialem, chodzi zatem o zrzutke na sprzet do uprawiania hobby. Na podobnej zasadzie kto inny moze tutaj poprosic o zrzutke na frezarke CNC jedynie dlatego, ze prezentuje na forum modelarskim relacje z budowy modeli...

 

Dokładnie tak. Jeżeli ma dużo kolegów to może go wesprą w tym celu.

A jak działają patronite itd? Ktoś coś robi - tworzy - pokazuje innym. Jeżeli Ci się to podoba i chcesz oglądać tego więcej to pomożesz. Jak Ci to wisi - to przechodzisz obojętnie.

 

Ja też założyłem zrzutkę dla naszej reprezentacji: https://zrzutka.pl/jyzhvm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)
Za namową społeczności forum Skyscrapercity założył zrzutkę. Na przyspieszeniu zakupu skorzystają wszyscy fani budów.

 

Jako, że kolega bronco10 poświęcił długie godziny na dotychczasową pracę bez żadnego wynagrodzenia zachęcam do udzielenia pomocy.

https://zrzutka.pl/9c66tv

 

Wytłuściłem powyższe słowa.

Dla mnie znaczą to:

- kasę dla kolegi zbiera grupa fanów budów w ramach swojego forum - o.k., ich sprawa; pytanie czy pomysłowa społeczność tylko namówiła, czy sama też zbiera, ale to drugorzędne

- zrzutka wykracza poza forum entuzjastów budów - zbieranie od innych kasy na hobby dorosłego faceta - nie o.k.

- zrzutka nie ma umożliwić zakupu tylko go przyspieszyć - czyli Kolega kupiłby sprzęt, ale on/społecznośc chce szybciej - nie o.k.

- długie godziny, praca bez wynagrodzenia - mam u tego kolegi dług wdzięczności, mam się czuć do czegoś zobowiązany - manipulacja - bardzo nie o.k.

 

Ogólnie niesmak.

 

Można było tak:

"Fani fotoreportaży z wielkich budów mogą wesprzeć naszego kolegę - szczegóły tu:

link do strony."

Kliknęliby zainteresowani i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na podobnej zasadzie kto inny moze tutaj poprosic o zrzutke na frezarke CNC jedynie dlatego, ze prezentuje na forum modelarskim relacje z budowy modeli...

 

 

Nie do końca. W mojej ocenie żeby porównanie było pełne, ten ktoś musiałby potem rozdawać produkty ze swojej zrzutkowej frezarki, a to nie jest to samo o czym Ty piszesz.

 

Tak czy inaczej widzę, że namieszałem za co gorąco przepraszam. Moja nauka na przyszłość, żeby mniej entuzjastycznie odnosić się do własnych pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. W mojej ocenie żeby porównanie było pełne, ten ktoś musiałby potem rozdawać produkty ze swojej zrzutkowej frezarki, a to nie jest to samo o czym Ty piszesz.

...

 
Noooo, to inna sprawa. Nie pisałeś jednak, że będzie te drogi potem po kawałku rozdawał,  ;) 
 

...

 

Tak czy inaczej widzę, że namieszałem za co gorąco przepraszam. Moja nauka na przyszłość, żeby mniej entuzjastycznie odnosić się do własnych pasji.

 

Nie wpadłeś na pomysł, żeby tę swoja pasję sam pofilmować? z ogromnkorzyścia dla innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odzywać, ale trochę już mnie rusza. Większość uczestników forum zamieściła jakieś zdjęcia, filmy, relacje i zrobiła to za free dzieląc się swoją pasją i doświadczeniem. Czy w zamian powinni się ubiegać o dofinansowanie, zwolnienia z podatków czy inne profity?!?!?!

 

Swoją drogą to trzeba mieć tupet, by ogłaszać zrzutkę na zabawkę dla dorosłego człowieka (mam na myśli Osobę której zrzutka dotyczy, a nie Kolegę, który o tym poinformował na forum, tak dla ścisłości)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej informacji też nie znalazłem. Ale, poczytałem komentarze osób wpłacających na zrzutce i rzeczywiście ludzie chcą oglądać dalej i wpłacają.

Więc w swoim gronie ta osoba jest bardzo doceniana. Nas po prostu kręci co innego stąd takie a nie inne komentarze.

 

Większość z nas może zbudować model i polatać niezależnie, czy będzie kosztował 10, czy 20.000pln.

Kręcić zdjęć z budów nie da się tak, prosto. Nie ma ich na pobliskiej łące, czy lotnisku. Stąd pewnie chęć pomocy finansowej przez fanów tego hobby.

 

 

 

PS. Czy można coś "wynieść" z budów do modelarstwa? Nie wiem, ale po minucie oglądania wyłapałem choćby to:

 

 

post-1402-0-07786100-1573543829_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej widzę, że namieszałem za co gorąco przepraszam. Moja nauka na przyszłość, żeby mniej entuzjastycznie odnosić się do własnych pasji.

E tam, zaraz "namieszalem". Swiat sie od tego z cala pewnoscia nie zawali. Glowa do gory! Ja odczuwam to Twoje wezwanie bardziej jako przejaw szczerej (choc moze nie do konca przemyslanej) checi pomocy, a wiec pozytywnie. Ale mimo tego rozsadek podpowiada mi, ze istnieja ludzie bardziej potrzebujacy mojej pomocy. Jakby nie bylo, hobby to tylko hobby, a zdjecia budowy drogi to tylko zdjecia budowy drogi.

Zapewne jesli chodziloby o pomoc w leczeniu powaznej choroby lub podobne akcje, spolecznosc podchodzilaby do tego bardziej entuzjastycznie. Ale w przypadku hobby trudno sie ludziom dziwic, ze odnosza sie do tego z rezerwa.

 

Oboje z zona udzielamy sporo pomocy materialnej innym ludziom, ale kierujemy sie przy tym jedna zasada - pomagamy ludziom ktorych mniej lub bardziej znamy osobiscie i wiemy, ze tej pomocy faktycznie potrzebuja. W ten sposob zawsze mamy pewnosc, ze nasza pomoc trafia do na prawde potrzebujacych tej pomocy. Takich jest wielu i obecna sytuacja na swiecie wskazuje na to, ze w przyszlosci bedzie jeszcze wiecej. Natomiast do wszelkich akcji internetowych podchodzimy mimo wszystko z pewna rezerwa, gdyz niestety, zbyt wiele z nich okazuje sie oszustwem. Oto przyklad jeden z wielu:

https://www.inquirer.com/philly/news/breaking/homeless-johnny-bobbitt-gofundme-burlington-county-couple-kate-mcclure-mark-damico-20181114.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie sobie zbiórki na :

ratowanie Stoczni Gdańskiej

zakup nowego auta dla sprawcy wypadku z p. Szydło

inne jakie były a nie pamiętam intencji oficjalnych.

Nieoficjalne intencje to wydymać zbiórkowiczów.

Oczywiście nie jest tak zawsze ale zbyt często bym ulegał "głosowi serca".

 

Każdy ma swoją wrażliwość i ...życiowe doświadczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.