Skocz do zawartości

Białe kruki W.Schiera w wersji elektronicznej


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością ucieszy się wielu, zwłaszcza młodych kolegów, którzy (często niestety) na "papier" w ręku mają alergię... :unsure:

Gdzie te czasy, kiedy takie, modelarskie czy "mechaniczne" książki (WKiŁ, WNT, PWT...) można było kupić w księgarni nawet w małej dziurze... Teraz nawet samej księgarni nie uświadczysz, a jak już jest, to same Harlekiny i Pottery.. :(

Ja też coś tam chyba wygrzebię (ABC Miniaturowych Silników, czy Budowa i Pilotaż Radiomodeli) i postaram się wrzucić, bo choć czasem wiekowe i wiele się zmieniło, zwłaszcza w elektronice czy technologii, to podstawy nie rdzewieją..

Może dobrze byłoby (dla tych co połknęli bakcyla) stworzyć taką "przypiętą" biblioteczkę, gdzie każdy mógłby coś dodać dla potomności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością ucieszy się wielu, zwłaszcza młodych kolegów, którzy (często niestety) na "papier" w ręku mają alergię...

"Książkowstręt" niestety jest coraz bardziej powszechny, w dodatku u ludzi coraz młodszych jak również starszych (raczej rzadziej, ale zdarza się). Jakiś czas temu, kiedy jadąc tramwajem czytałem książkę, miałem okazję wysłuchać wywodu, trochę podchmielonego Pana w średnim wieku. Ów Pan był pewien tego, że go nie słyszę (miałem słuchawki. Wyłączone, no ale skąd on mógł o tym wiedzieć :lol:) Opowiadał swojemu koledze: jakim to dla niego jest dziwnym i niepojętym zjawiskiem jest czytanie książki, i że on nie rozumie jak można to robić. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak jest z prawami autorskimi? Mam sporo książek w lat 70-80 które mógłbym zeskanować.

To jest jedna strona medalu, a druga jest taka, że nie ma już wznowień tych książek. Za pięć lat ich już nie będzie nawet na rynku wtórnym bo papier się rozpadnie. Takich pozycji już nie ma na rynku. Mnie zaskoczyło, ze w '78 opisuje się napędy tunelowe, tyle że na silniki spalinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.