Skocz do zawartości

OV-10 Bronco


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie udało mi się znaleźć takiej wielkiej butli z jakiej była robiona poprzednia kabinka. Była to col 2.5 litrowa cała gładka.

Przymierzam się do zrobienia oszklenia z płaskiej folii z okładki od ofertówki.

Mniej więcej będzie wyglądać tak.

IMGP3108.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się bardziej zaokrąglić szczyt na pierwszym załamaniu wiatrochronu i troszkę na drugim by nie było gwałtownego przejścia z płaskiego grzbietu z tyłu do zaokrąglenia na przodzie .

Podział na grzbiecie troszkę uprościłeś -Bronco górną środkową ramkę nie miał w jednej linii z bocznymi zrób jak rysowałem ci kiedyś - zachowasz orginalny układ ram na kabinie nie tracąc możliwości wykonania oszklenia z rozwinięcia .

Myślę że ta kabina nie będzie wiele ustępowała tłoczonej.

post-1427-0-83249900-1391941149_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam prośbę, czy ktoś pomoże zdiagnozować kolor oliwkowy na zdjęciu z palety pactry?

A Sławek nie wie?

Kojarzy mi się z polish khaki I lub II, ale Pactra ma spory wybór RLM-ów, może coś z tych.

Na ramce nie powinno byc widac róznicy odcieni, jeśli nie uda sie dobrac idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie pamięta.

Jest jeszcze taka opcja:

http://www.mojehobby.pl/products/Wzornik-kolorow-Pactra-12mm.html

 

Jednak taniej byłoby na oko kupic 3-4 najbardziej zbliżone kolory (ok. 16-18 PLN + przesyłka). Jeśli, aż tak zależy Ci na idealnym dopasowaniu, myślę, że ryzykowne jest zdawanie się na czyjeś doradzanie. Każdy ma inaczej skalibrowany monitor, nie wiadomo, w jakich warunkach robiono zdjęcie i jak oddaje ono kolory - wizualny "głuchy telefon".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy Bronek wygląda tak. Tyle jesli chodzi o grube prace.

IMGP3269.JPG

IMGP3267.JPG

 

Skrzydełek pod kadłubem nie będę robił, czasem nim startuję z ręki, a skrzydełka przeszkadzałyby w trzymaniu modelu.

Chciałbym jeszcze zrobić golenie podwozia, z rurki czy czegoś podobnego, elastycznego w każdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.