Skocz do zawartości

Jakiej muzyki teraz słuchasz ?


rafalgruszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, mr.jaro napisał:

 

Jesli sie nie myle, za komuny takich filmow bylo wiecej. Ale zeby "nigdy"... Bede zgadywal: "5 i 1/2 Bladego Jozka".

Ja az takim znawca polskiej kinematografii nie jestem, zeby takie rzeczy wiedziec.

sam ten tytuł wymieniłeś ....w kontekscie  muzyki K.Komedy....Rosemary's Baby...film znakomity, szczególnie do obejrzenia o pólnocy...moja zona nigdy  nie chiała go oglądać, na pytanie  dlaczego ?? odpowiadała  " bo nie i już "

 

ps.

był tylko wydany  na CD  - Filmy Romana Polańskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to bym nie wpadl. Dawno juz bylo, wiec moge sie mylic. W najciemniejszych zakatkach mojej pamieci zachowalao sie cos w rodzaju wizji, ze ten film pierwszy raz widzialem w Polsce. Dlatego z ciekawosci zajrzalem do Wiki, a tam "stoi" cos takiego:

"Według danych Zespołu Programowego Biura Komitetu Kinematografii do czerwca 1991 roku w polskich kinach odbyło się 19 059 seansów filmu, obejrzało go 1 831 587 widzów."

Ale licze sie z tym, ze moja pamiec moze platac figle, wiec nie bede sie upieral.

 

Mniejsza o to. Ja lubie wszystkie filmy Polanskiego, nie tylko ze wzgledu na muzyke. No, prawie wszystkie - "Piraci" mnie jakos nie przekonal, ale to zapewne berdziej w wyniku moich takich, czy innych (lepsza polowa mojego malzenstwa nazywa je "skrzywionymi" - niech i tak bedzie) upodoban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mr.jaro napisał:

Na to bym nie wpadl. Dawno juz bylo, wiec moge sie mylic. W najciemniejszych zakatkach mojej pamieci zachowalao sie cos w rodzaju wizji, ze ten film pierwszy raz widzialem w Polsce. Dlatego z ciekawosci zajrzalem do Wiki, a tam "stoi" cos takiego:

"Według danych Zespołu Programowego Biura Komitetu Kinematografii do czerwca 1991 roku w polskich kinach odbyło się 19 059 seansów filmu, obejrzało go 1 831 587 widzów."

Ale licze sie z tym, ze moja pamiec moze platac figle, wiec nie bede sie upieral.

 

Mniejsza o to. Ja lubie wszystkie filmy Polanskiego, nie tylko ze wzgledu na muzyke. No, prawie wszystkie - "Piraci" mnie jakos nie przekonal, ale to zapewne berdziej w wyniku moich takich, czy innych (lepsza polowa mojego malzenstwa nazywa je "skrzywionymi" - niech i tak bedzie) upodoban.

"ten film pierwszy raz widzialem w Polsce. "...mogłeś TVP...sledzę filmy Polańskiego  bo też go lubię....co do Piratów - pełna zgoda

a z "Rzeżnią ":  to była taka ciekawa historia ,  kino w jednym z Multiplexów,  seans pózny, sala kinowa nabita (  bo to tuż po premierze filmu w Polsce),  w powietrzu unosi  się zapach popcornu i coli....napięcie....kogo będą rżnąć...nikogo nie rżną  tylko cały czas ten Kokoshka w tle..   po pół godzinie sala kinowa w połowie pusta... mina części widzów bezcenna

Edytowane przez d9Jacek
poprawiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje są w mocno odmiennych klimatach od zamieszczanych powyżej, ale nie ryzykuję niczym, bo tutaj nikt nie da rady przywalić mi pomidorem w palnik...;)

 

Na początek mój ulubiony utwór z repertuaru nieodżałowanego Gary'ego Moore'a

 

I coś z naszego, krajowego podwórka.

W tym numerze brzmienie gitary wywołuje mi ciary na plecach ?

 

 

Słuchanie tego też poprawia mi humor ?

 

Ogólnie cały LP wart jest posłuchania

 

I może jeszcze jeden utwór

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rob Mc Fly napisał:

Moje propozycje są w mocno odmiennych klimatach od zamieszczanych powyżej, ale nie ryzykuję niczym, bo tutaj nikt nie da rady przywalić mi pomidorem w palnik...;)

 

Na początek mój ulubiony utwór z repertuaru nieodżałowanego Gary'ego Moore'a

 

I coś z naszego, krajowego podwórka.

W tym numerze brzmienie gitary wywołuje mi ciary na plecach ?

 

 

Słuchanie tego też poprawia mi humor ?

 

Ogólnie cały LP wart jest posłuchania

 

I może jeszcze jeden utwór

 

Robercie,

lejesz miód na serce me

https://www.youtube.com/watch?v=vkUpfw4Hf3w

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.