Skocz do zawartości

Jakiej muzyki teraz słuchasz ?


rafalgruszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, paulusr napisał:

Big Trouble jest best of the best.

 

Niby taki "niehitowy" , ale ten swing .......               CUDO !     Plus najdluzszy w historii taping Vaia ?

 

Po "Wiezowcu" ( tez rewelacyjnym )  przyszla plyta z "Diablem" i tam  sa chyba moje ulubione utwory DLR : tytulowy i "It's Showtime ! " Bylem na koncercie w Kopenhadze , ale z wiadomych wzgledow nie gral Becker , a zastepowal go ( godnie zreszta ) Joe Holmes . Slyszalem kiedys , ze Joe Holmes  nazywany byl w branzy najwieksza dziwka gitary .

Nazywany byl tak , bo za spora kase gotow byl wskoczyc na kazde "zastepstwo" gdzie potrzebowano "arcymistrza"  ?

Co ciekawe gral tez u Osbourna . Roth i Osbourne zawsze mieli jakis dar przyciagania najlepszych wioslarzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Viper napisał:

Skoro padło nazwisko Satrianiego, to nie może zabraknąć tego utworu

A skoro już jesteśmy przy czołówce gitarzystów, to trzeba wspomnieć o Jefie Becku i tym co zrobił na gitarze z pierwotnie już fajnym utworem Beatlesów " A day in the life"

Dla fanów Becka polecam cały koncert "Live at Ronnie Scott`s" 

 

 

O widzisz Marcinie, zdaje się, że nie tylko o modelarstwie moglibyśmy sobie pogaworzyć :) Widzę Tal Wilkenfeld na basie, Vinnie Coliuta na bębnach. Ja zacząłem eksplorować Becka od płyty Guitar Shop" z Terrym Bozzio.
Był Vai, teraz Coliuta, a tak znienacka zapytam: Zappy ktoś z kolegów słucha? Obaj szkoła Zappy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MASK napisał:

Był Vai, teraz Coliuta, a tak znienacka zapytam: Zappy ktoś z kolegów słucha? Obaj szkoła Zappy

 

Pamietam ze jak bylem gowniarzem , kolega dostawal BRAVO od rodziny z RFN. W jednym z numerow bylo zdjecie Zappy siedzacego na kiblu . Nie wiedzac wtedy NIC o jego muzyce ( i o nim ) mielismy jako dzieciaki powod do smiechu  ?

Zappy slucham sporadycznie .Lubie popatrzec na mlodziutkiego Vaia i mialem kiedys jeden ulubiony koncert ( chyba z Belewem na

wiosle ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MASK napisał:

 

O widzisz Marcinie, zdaje się, że nie tylko o modelarstwie moglibyśmy sobie pogaworzyć :) Widzę Tal Wilkenfeld na basie, Vinnie Coliuta na bębnach. Ja zacząłem eksplorować Becka od płyty Guitar Shop" z Terrym Bozzio.
Był Vai, teraz Coliuta, a tak znienacka zapytam: Zappy ktoś z kolegów słucha? Obaj szkoła Zappy

Przecież Cię zapraszałem i zapraszam, jak będziesz miał kiedyś jakieś sprawy w Wwie i przede wszystkim będziesz dysponował czasem i chęciami to tylko daj z wyprzedzeniem znać, ale zarezerwuj sobie trochę czasu i nie przyjeżdżaj samochodem ;) 

Ta ta Panna na basie Tal W jest świetna, Vinnie zresztą też, na niektórych koncertach na klawiszach Becka wspomagał bodajże Hammer, też nieźle dawali.

"Guitar Shop" oczywiście tak, ale polecam też "Blow by blow", no i ten koncert do którego linka podałem, czyli "Live at Ronnie Scott`s", mam to na 3 winylach, z płyt brzmi jednak lepiej niż z YT.

Jeszcze a`propos Satrianiego i Vaia, dodajemy Johnsona i mamy G3, nieźle razem dają :) 

Do utworów Satrianiego i Becka, do których linki podałem, mam stosunek specjalny, gdyż uczę się tego grać, ale że nie jestem specjalnie zdolny, więc nie proś bym się chwalił ;) 

Do Zappy jakoś kilka razy się przymierzałem, ale do końca nie przymierzyłem, aczkolwiek niedawno znowu poczułem jakieś przyciąganie, więc kto wie co z tego wyniknie.

A skoro już przy muzyce gitarowej jesteśmy to nie może zabraknąć jednego z wykonawców, którego bardzo lubię i utworu, który spowodował, że jako stary dziad kupiłem gitarę i uczę się na niej grać, czyli Dire Straits i utwór z pierwszej płyty (jeden chyba z bardziej niedocenianych ich utworów, a według mnie perełka) "Wild West End" :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarek996 napisał:

No to jak cofamy sie w czasy "kwasu" i psychodelii , to mam dla Was fajna ciekawostke : mlody  Lemmy spiewajacy CZYSTYM glosem ( w Hawkwind  ) ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=HdTFeW8FCto

 

No nie wiem czy się cofamy czy może uda mi się antycypować nadciągającą przyszłość. Vide zapowiedź premiera: „nadchodzi Nowy Porządek Świata”.

Mój kierunek myślenia był następujący: Nowy Porządek Świata –> NWO –> książka „Nowy wspaniały świat" Huxley Aldous –> SOMA (czyli przyszłościowe LSD) –> zatem kfiaty z lat 70. znów zakwitną : >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma lepszego kawałka z czasów kiedy widziało się dźwięki i słyszało kolory. :) To nagranie mój rówieśnik. ;) 

 

 

 

Chłopaki też lubili kilkunastominutowe ballady :)

 

 

 

Fajna składanka z koncertu w 73. Lista utworów w opisie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już na dobranoc :)

Skoro zamieściłem Jeffa Becka i Led Zeppelin, to nie mogło zabraknąć supergrupy Honeydrippers, nagrali jedną minipłytę i zniknęli, a zamieszani w ten projekt byli Robert Plant i Jimmy Page (ex Led Zeppelin) i właśnie Jeff Beck:

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro przypominamy "polskie starocie" - RSC , to myślę, że warto wspomnieć o Klanie, zespole założonym w 1969. Według mnie polskie brzmienie miało potencjał i tylko bariera językowa i geograficzno-polityczna spowodowały, że zespoły takie jak Klan nie zostały odkryte dla publiczności światowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z racji tego , ze mieszkam naprzeciw Kopenhagi , slucham w aucie glownie ich radia . Dunczycy maja mase wspanialej muzyki ktora jest troche mniej znann poza ich granicami. Zespol Dizzy Mizz Lizzy  ma u nich status zespolu kultowego , a mysle , ze niewiele osob poza granicami Danii wie o jego istnieniu . 

Ten utwor musi miec ze 25 lat , bo pamietam  ze pislaem list do dunskiego radia , zeby mi odpisali CO to za zespol gral o jakiejs tam 15.35 . Odpisali ! Pozniej pojechalem kupic plyte ?

 

Dzisiaj Dunczycy maja VOLBEAT . Jedni ich kochaja inni nienawidza. Na koncercie wypadaja GENIALNIE !!!

Poniewaz lubie tez muzyke BARDZO ciezka warto wspomniec dunski Hatesphere , ale tego sluchamy juz na wlasna odpowiedzialnosc !

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0Zq515THuuE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.