Skocz do zawartości

Elektroszybowiec RELAX


jarek1303
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dekielek z dwoma otworami to pewnie obsada łożyska i powinien się dać wyciągnąć  z tulei. Na obwodzie powinna być jakaś szczelina , rysa. Może pod tą taśmą ? Tam delikatnie podważyć czymś ostrym cienkim i może wyjdzie. Kable zasilające  też powinny przejść przez dekiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ta niby-imitacja węgla to nie była jakaś sobie taka delikatna...bardzo mocna powierzchnia węglowa. Nie dali się jej zeskrobać więc potraktowałem ją pilnikiem. niestety dokopałem się to uzwojenia więc  już jest pewnie lipa totalna brŕrŕr

Ale dzięki Wam Wszystkim za radę. Do kupienia mam napęd  albo Mega 22/45/3E Albo napęd Kira 480-21... Co będzie lepsze? 

R

 

20210614_082342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś pewien że to Kira 480-21? Może jednak 31? Nie spotkałem się z kv2100 w Kirach.

Jesli 480-31 to 4 s będzie ok. Na RFM 16x10 ~900W a jak 16x16s to już 1200 ale silnik może tego nie znieść (max. 750W przez 15s)

Jeśli Kontronik to polecałbym Kirę 500-30 na 6s i 16x16s - działa u mnie w Victorze ( ~2000W) ale praca silnika to max. 3 s (wznoszenie ~40m/s)

Kombinowanie silników i przekładni jest obecnie utrudnione. Żeby zastosować np. większe przełożenia i np. Micro Reiseneuera trzeba szukać silników z wałem 3.17. Większość dobrych napędów ma jednak frezowane wały.

Cytat

A czy taki silnik: Mega AC 22/30/1 + kontronik 5,2:1 byłby odpowiedni do tego modelu? Ktoś zna taki zestaw? 

Jak robiła Mega to bardzo dobry bo oni frezują wał pod KPG 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle ,

dziękuję za info...to jednak dla mnie trudne tematy takie dobieranie bo nie jestem modelarzem budującym a tylko użytkującym modele. No cóż jeszcze się głowię nad tym...

Co do Kiry to mowa z pewnością o tej: https://www.rcjapan.net/index.php?main_page=product_info&cPath=257_273_506&products_id=20783

 

...ot porostu zaproponowano mi używaną.

 

Mam poszukać również na tej stronie:

https://horejsi.cz/Pages/ListProdukt.aspx?kategorie=2&subkategorie=324&fraze=

r

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na 100% kv 3100 :) Zobacz w opisie. Nie ma silnika 480 z kv 2100. Ale to w sumie dobra wiadomość dla Ciebie bo na 4s polatasz. A jakie masz śmigło?

 

Ta propozycja od Benona to nie do tego modelu raczej. Ale zestaw zacny.

Zobacz na Reiseneuer. Ma tam wiele zestawów. Mierz jednak w zestaw tak 2kW. Będziesz miał zabawę. Na 480 poleci ale podobnie jak na wspominanej Medze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem choć w silnikach z przekładnia nie mam żadnego doświadczenia 

znalazłem jeszcze taka ofertę niech ktoś doświadczony podpowie czy coś z tego zestawu by pasowało dla ciebie 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/silnik-mega-ac-22-30-1-z-przekl-kontronik-5-2-1-ofi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zestawy (do kupienia z drugiej ręki za 120-150E)

Kira 500-27,30,33 KPG27 w zależności od ilości cel

Plettenberg HP 220/20 A2 P4-P6

Jeti Phasor 2014

To silniki około 200g

do 2kW

Powyżej już 300g i raczej większe napięcia i nie wiem jak Relax się będzie wyważać

 

No tak Phasor odpowiedzią na wszystko....:)

Bierz tą Megę bo jak nie to ja wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie,
zmieniam silnik w elektroszybowcu i pierwotnie miałem wał 6 mm a nowy będzie miał średnicę 5 mm. Zatem zakładam żeby założyć piastę muszę nałożyć jakąś tulejkę 1 mm. Gdzie takową dostanę ?
Z góry dziękuję za info z linkiem
Roland

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.