Skocz do zawartości

Elektroszybowiec RELAX


jarek1303
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak Krzysiek mówi to jest model całolaminatowy lub inaczej całowęglowy.

Wystrugać się czegoś takiego samemu raczej nie da. No może by i dało ale dla jednego egzemplarza to chyba się nie opłaca.

Poza tym żeby zrobić tak lekki model to trzeba mieć ogromne doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za wyjaśnienie. Rzeczywiście, patrząc na zdjęcia z poprzednich postów widać że tam nie ma ani grama balsy. A już miałem ochote zrobić go w balsie :(. Człowiek uczy się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dużo oczytałem się na temat Relaxa i nie powiem... napaliłem się trochę. Na początku czerwca br dzwoniłem do pana Witka aby poznać aktualną cenę i uzupełnić ewentualne braki w budżecie - cena była 3.2k, jednak termin realizacji dopiero w styczniu 2016.

Uzbierałem kasę i jestem dziś po telefonie do pana Witka..., ale niestety informacja jaką uzyskałem deczko mnie zasmuciła. Otóż Pan Witek powiedział, że zaprzestaje produkcji relaxów i viktormaxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to najbardziej boli, że zostałem zrobiony w przysłowiowego konia... Bynajmniej tak się czuje... 3 tygodnie życia z perspektywą latania wkrótce Relaxem i ta nagła zmiania zdania... Nie byłem na coś takiego przygotowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie życia z perspektywą latania wkrótce Relaxem i ta nagła zmiania zdania... 

 

Pół roku czekania na model to chyba nie taka perspektywa latania wkrótce ;)

A swoją drogą to modeli podobnej wielkości, o podobnych właściwościach i cenie jak Relax jest moim zdaniem naprawdę dużo. Jest w czym wybierać i może też niewielkie zainteresowanie Relaxem było powodem zaniechania jego dalszej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda Panie Witoldzie !

 

Proszę rozważyć przekazanie form i tradycji w dobre ręce. Model jest znakomity, do wykorzystania w szybkim lataniu F3F jak i swobodnym wożeniu w ciepłym powietrzu. Osobiście mam same dobre opinie o tym modelu :)

 

Dajcie zdjęcia Waszych Relaxów :)

post-9515-0-13142300-1436381574_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie chetnie dowiem o jakie modele chodzi...

 

No dobra. Może się nieco zagalopowałem. Nigdy tym modelem nie latałem więc nie wiem w czym on jest taki wyjątkowy. Czym on się aż tak wyróżnia? Czy rzeczywiście tak ciężko jest znaleźć coś z modeli F3F/F3B/F3J dorównujących Relaxowi? Oczywiście nie mówię tylko o polskim rynku, ale w dzisiejszych czasach pochodzenie modelu to raczej nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trochę poszedłeś po bandzie :)  B) Ja znam jak pisałem w tej klasie dwa Toxic i Respekt. Chodzi o to, że to są pełnowęglowe modele do wyczynu a Relax do powiedzmy pół wyczynu :). Relax ma troszkę starszy profil i dla tego napisałem półwyczyn choć lata r e w e l a c y j n i e.!!!!!!!!!

W tej klasie jest w europie czytaj Czechach sporo modeli ale cena i terminy - zwłaszcza cena sporo przewyższają tej klasy modele z rynku krajowego. Tak więc jeśli Witold zaprzestał produkcji Relaxa to rynek naprawdę zubożał o świetny model za rozsądne pieniądze. Model z ciężkim silnikiem gotowy do lotu wychodzi w granicach 2000g przy rozpiętości 3m.

Proszę mi pokazać model w tej klasie o lepszych parametrach.

 

PS

Jestem pewien że na Świecie jest takich modeli sporo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od reki znajdzie polskiego producenta pełen laminat w kolorze wegla tylko o wadze bliskiej 4kg hehe

:)

Niestety taka jest smutna prawda. Jeszcze o jednej rzeczy nie mówiłem a mianowicie o jakości wykonania. Tu też jest spora żeby nie powiedzieć bardzo duża różnica między producentami. W przypadku Witolda to jakość powalała w tym pozytywnym sensie. 

 

Miałem możliwość porównać jakość wykonania dwóch czy trzech innych naszych producentów. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to była po porostu w dwóch przypadkach przepaść na korzyść jakości Witolda Relaxa. A tłumaczenie, że to ma latać a wygląd to drugorzędna sprawa - mnie osobiście osłabiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze naprawdę szczerze i mam nadzieję że obiektywnie.

Moim skromnym zdaniem porównując Relaxa do Carbonary, Thermika3XL, Volcano, Chili (produkt kwiecień 2015) oraz kilku innych modeli bo nazwy nie pomnę, gdzie u czeskiego producenta w fabryce pracowało przy jednym modelu 3-4 pracowników (a w sumie to zatrudnionych było ponad 6 - może więcej ale tylu widziałem na raz :)) to Witold nie ma czego się wstydzić a wręcz przeciwnie w detalach był moim zdaniem lepszy. Reasumując to te Relax -y, które widziałem to jakość światowa i wierzcie mi nie ma tu ani krzty przesady.

 

 

PS.

Sorry ale taka mała refleksja mnie naszła piszą o końcu Relax -a. Kurde mole mamy naprawdę w kraju zajebi...e zdolnych ludzi w dziedzinie lotnictwa/modelarstwa i się tak zastanawiam dlaczego u czechów jest tyle wytwórni a u nas jest - nie boje się tego powiedzieć - straszna posucha. Czy to tylko o kapitał chodzi, czy o coś innego. Tak się na głos zastanawiam i w sumie to nie umiem sobie na to pytanie odpowiedzieć, bo na pewno nie chodzi o rynek zbytu ponieważ Świat to taka większa wioska. U Valenty na ścianie była mapka gdzie latają jego modele, to chyba tylko puste były oba bieguny a tak wszędzie czyli na wszystkich kontynentach latają jego modele.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700eur

Witek pozdrawia z Jezierska :)

Wlasnie ze wzgledu na jałowe dyskusje i wynikająca z tego nieopłacalność produkcji, Relaxow nie bedzie.

Kto miał kupic i chciał to kupił, kto chce taniej niz 700 niech kupi "rasową" balsową cegiełkę ala"ful Carbon" w innej bardzo promowanej na forum firmie ;) jakości wykonania proponuje nie porównywać.

A kolega emas mam nadzieje ze sie dogada z pewnym producentem i kupi bardziej uniwersalny model ;) choc chyba droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.