Skocz do zawartości

Elektroszybowiec RELAX


jarek1303
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no troche nie na temat sie robi ;) ale mam stojak...jaki by nie był...i w tym roku mogłem w nim położyć model może z kilka razy. Wiec ziemia okazała sie z wielu względów znacznie lepszym rozwiązaniem. Na płaskim lotnisku może przydarzyło by mi sie to częściej, ale tylko raz byłem i cały czas latałem.  A dach auta odpada z definicji :)

Z drugiej strony jak miał bym wsadzić jeden z aktualnych modeli (czy Relaxa) w stojak z rurek...to powstała by we mnie pewna niezgodność mentalna. I pewnie wybrał bym ziemie. Kiedyś może było by inaczej. Ale to takie moje widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Leszek cena Relaxa jest różna w zależności od tego co chcesz i jak chcesz.

Na stronie Wistmodel jest mail napisz. Witold odpowiada na każdego maial choć czasami trzeba czekać kilka dni.

Nie denerwuj się jak ze 3-5 dni nie dostaniesz odpowiedzi - dostaniesz na pewno.

 

Witold jest przy komputerze wieczorami po 22.00 jak przychodzi z pracy i jak ma jeszcze siłę to odpowiada a jak się naharował przy modelach to musisz czekać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jaka jest ceda Relaxa u producenta ?

Licz ok. 750 EUR, oczywiście może być i więcej i mniej w zależności od użytych materiałów i zamówionych dodatków.

Osobna sprawa to cena silnika do tak wąskiego kadłuba. Producent poleca ten: http://www.kontronik.com/index.php?option=com_content&view=article&id=290&Itemid=197&lang=en ale pojawiło się na rynku coś takiego: http://www.nastik.pl/mega-16303ce-25kg-p-5412.html więc jeżeli ktoś potwierdzi, że silnik o średnicy 28mm wejdzie do kałduba to mogłaby to być niezła alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Relaxsie problemem jest miejsce na zasilanie. Tam wchodzą tylko i wyłącznie określonej wielkości pakiety 3s o odpowiednich wymiarach nie większych niż 30 x 35 x 120mm. Włożenie 4s lub więcej nie jest możliwe. Kontronik 28mm mam z przekładnią 5,2:1 na śmigle 15,5x13. Czy idzie wsadzić takie śmigło do tej MEGI chyba nie. Na 12x6 nie widzę aby Relax latał a przede wszystkim startował bezpiecznie. No ja próbować na pewno nie będę :) bo jestem bardzo strachliwy gość. Wole trochę :) (hmm....) drożej a mieć pewność.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, p. Witold pisze, że waga do lotu 1950g, silnik MEGA który podlinkowałem waży tylko 135g I ma w opisie..."zastosowania: szybowce F5J o wadze do 2.5kg zasilane pakietem Li-pol 3S, łopatki 12x6.5; model o wadze 2.1-2.5kg jest w stanie w 30 sekund osiągnąć pułap 200m (testowano przy wietrze jak i przy bezwietrznej pogodzie)"... powierzchnia nośna modelu jest spora, więc ryzyka tutaj nie widzę po za ryzykiem, że model nie będzie się wznosił super dynamicznie choc obroty tp 1380kv więc ospale również nie będzie.

 

Co do pakietów to Jurek już wcześniej namierzył dobre i z tej samej linii zmieszczą się takie: http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1726&products_id=9708776

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wiesz o Relaksie ze tak jednoznacznie sie wypowiadasz? Modele klasy F3E/F5j to całkowicie inne modele. A to do nich jest przeznaczona ta Mega. Oszczędność przy modelu za ponad 3tys zł kosztem gównianosci w powietrzu? Dzięki bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko tyle co mi napisał producent. A jednoznacznie się nie wypowiadam tylko proponuję ;)
Np. o modelu Millenium producent pisał ..."do lotu od 1100 na małych lipo i silniczku 200 W do 1900 g na 10 celach 4200mAh NiMh i silniku 1500W"...

 

Ja nikomu nie zabraniam latać rakietami, szybkość wciąga  ;) Pytać producenta, który wie najlepiej na czym i jak Relax poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze. To poznaj model. Relax z definicji jest modelem do szybkiego latania. Ze względu na budowę. Moze se pokręcić bączki w termice, ale on ma cieszyć dziarskim lotem. Do tego silniczka kup model do latania w termice ;)

Choc z drugiej strony jak uprzedź sie na taki silniczek to ho dasz. Ale nie proponuj innym ;) wyposażenie trzeba dobierać do modelu a nie odwrotnie ;)

A innych silniczków 28mm jeszcze troche jest. Tylko trzeba zapomnieć o polskich sklepach ;) inny model i inne metody doboru wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.