Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to są dwa najbardziej odpustowe silniki jakie mam  :D

 

DSC_7930.JPG

 

Ale za to oba wykonane w krótkich seriach: Saito ma numer 662 (wyprodukowano 1000), a Fox 35 na numer 169 (wyprodukowano 500). Oba powstały w 50 rocznicę powstania firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tymczasem dopadłem silnik, na który od dawna polowałem. Wyprodukowano niewiele, z czego sporo trafiło z powrotem do fabryki ze względu na problemy ze szczelnością. Może ktoś wie co to za silniki?

 

DSC_7988.JPG

 

I jeszcze jedna zagadeczka na Święta. Co to za kołek w denku tłoka? Na razie nie powiem z jakiego silnika pochodzi ten tłok, powiem tylko, że silnik był produkowany na przełomie lat 40. i 50.

 

DSC_7982.JPG

 

DSC_7981.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może komuś dziure wypaliło bo za dużo nitra wlał  i po prostu zanitował  ;) nieżyjący kolega jak mu w tłoku wypaliło dziure zalepiał ją distalem i całe zawody wytrzymywało  :D a co do zdjecia motorku a nie jest to jakiś fox made in usa lub może enya , na pewno łatwo z niego wyciągnąc tłok z korbą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dopadłem silnik, na który od dawna polowałem. Wyprodukowano niewiele, z czego sporo trafiło z powrotem do fabryki ze względu na problemy ze szczelnością. Może ktoś wie co to za silniki?

 

DSC_7988.JPG

 

I jeszcze jedna zagadeczka na Święta. Co to za kołek w denku tłoka? Na razie nie powiem z jakiego silnika pochodzi ten tłok, powiem tylko, że silnik był produkowany na przełomie lat 40. i 50.

 

DSC_7982.JPG

 

DSC_7981.JPG

A nie jest to przypadkiem przykład zastosowania płukania fontannowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łohoho, nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania kołkiem w tłoku :) No więc dopowiem, że tłok pochodzi z silnika żarowego, a tłok nie był modyfikowany. Jeden z postów był całkiem blisko :)

A ten silnik, to rzeczywiście Fox jak zauważył Marek. To jest  Fox 19 "Split Case" - rozkręcę i dam zdjęcia. Do tej pory Fox produkuje silniki o nietypowym dostępie do "jelitaliów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym tłokiem bo ciekawy jestem?

 

Na dobrą sprawę, to byłeś bardzo blisko. To był bezpiecznik termiczny silnika. Kołek miał się wytapiać po przekroczeniu bezpiecznej temperatury. Po takim zdarzeniu rozbierało się silnik, czyściło i kołkowało ponownie. Jak wiemy rozwiązanie się nie przyjęło :)

Tłok pochodzi z silnika OS 29 Twin Stack:

 

DSC_8055.JPG

 

W międzyczasie wpada mi w ręce głowica samozapłonowa do silnika Super Tigre S3000. Trzydziestocentymetrowy samopał to nie przelewki :) zdjęcia w towarzystwie jednocentymetrowego Węgra.

 

DSC_8052.JPG

 

DSC_8051.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bezpiecznik to raczej niebezpiecznik jakiś jest, bo co się stanie z motorkiem jak przy pełnych obrotach, w jego wnętrzu zacznie sobie żyć własnym życiem taki kawał metalu?? Wolę o tym nie myśleć.

Ładny ten Twój FOczeK, mam też takiego ale niestety w gorszej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.