Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, AndrzejC napisał:

Normalny silnik ma jeden cykl pracy na obrót wału (dwusów) a 4-sów ma jeden cykl pracy na dwa obroty wału.

Normalnie moje GRATULACJE!!! Kol. Grzegorzu. Dochodzenie do wiedzy zawsze popłaca:)

Zadanie domowe odrobione?

I TAK TRZYMAĆ!

A.C.

Czy coś wedlug ciebie napisałem źle?Dwa obroty wału na jeden cykl pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam P. napisał:

Właśnie od tego to zależy. Najbardziej typowy silnik to 4cyl. 4suw, więc na jeden obrót ma dwa cykle pracy. A np. silnik detroit diesel w wersji V24 ma już 24 cykle pracy na jeden obrót wału.

No ciekawa teoria z tymi 24 cyklami pracy.  Mógłbyś wymienić w kolejności te cykle pracy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu poniżej  tak dla informacji kolejność pracy cylindrów dla silnika czterosuwowego - różne konfiguracje :

- rzędowej 4

1-3-4-2
1-2-4-3
1-3-2-4
1-4-3-2

 

- rzędowej 6

1-5-3-6-2-4

1-4-3-6-2-5
1-6-5-4-3-2
1-2-3-4-5-6
1-4-2-5-3-6

 

- V 8-cylindrowego

1-3-6-8-4-2-7-5

 

- V 16 -cylindrowego

1-12-8-11-7-14-5-16-4-15-3-10-6-9-2-13

 

oraz zwróćcie proszę uwagę na fakt, że w trakcie dwóch pełnych obrotów wału korbowego - jeden pełny cykl pracy 4T - odpalają WSZYSTKIE CYLINDRY , niezależnie ile ich jest !! ?

Cshaft.gif

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczyło napisać po prostu,  że normalny silnik jednocylindrowy czterosuwowy ma tyle i tyle cykli na obrót, a wielocylindrowy na tyle i tyle na jeden obrót wału korbowego. Zawsze się musicie przekonywać do "moje jest mojsze"? Ludzie popatrzcie co robicie!!! Qrna dorośli faceci, a zachowują się jak dzieciaki. Przepychanki słowne, łapanie za słówka, naprawdę nie szkoda Wam na to czasu?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 02:31, Paweł Praus napisał:

Jeśli jesteś zainteresowany to Jarek ma namiary na kolejnego :-))

 

Na razie muszę ogarnąć to, co mam. Zrobiłem sobie bana na zakupy silników, chyba, że będzie jakaś MEGA okazja :D

A tu przykład HP 61 CL Speed :) Silnik przebudowany przez Dona Jehlika w 1968 roku:

 

 

DSC_1749.jpg

DSC_1748.jpg

DSC_1752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fachowcy , do roboty !

Klient sprzedaje , ale NIE iw co to za silnik . Pomozecie ?  Pisze , ze ma ca 6 cm wysokosci .......

 

https://www.tradera.com/item/302065/383955145/renoveringsobjekt-flygplansmotor-f-

 

Tutaj jeszcze fajny obiekt . Hiszpanska PAYA z 1951 roku ( nowy z pudelkiem ! ) 

https://www.tradera.com/item/302065/383156433/payà-2cc-diesel-model-engine-spain-in-1951-new-in-box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.