Skocz do zawartości

FALCON "rozciągnięcie kadłuba i klap"


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczepanie Twój falkon "pewexowski" pierwsze solidne wykonanie/ podobnie jak pierwsze fiaty 125p wersja pewex silnik Italianiec. U mnie falkon bidula z 2-giej reki- dzwigary w motylku odpadki klejone jak sadzona cebula u Tyca ze szparami-z różnej sorty zamieściłem fotki onego czasu Zainteresowanym naprawą chętnie udzielę porad bo 1-szy raz najgorzej a latajac na zboczu trzeba wkalkulowac sobie reanimację. Zawsze można sobie coś ulepszyć poprawić. Najważniejsza zabawa. Jak nie dopisze pogoda do lotów na zboczu 1Maja wybiore się do Michałkowa zobaczyć jak latają niezniszczalne falkony z Kalisza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to jestem sceptykiem jeśli chodzi o fakt naprawy, wartości, bezpieczeństwa lotu itd. modelu, jeśli rzeczywiście był naprawiony.

I tu bym się z Kolegą nie zgodził. Wprawna ręka i doświadczenie modelarskie potrafi model po takim dzwonie poskładać tak że nawet producentowi się to nie śniło, że tak można :D

Osobiście znam takie przypadki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Przed kolejną próbą sprzedaży na alledrogo proponuję dołączyć także te fotki przed naprawą.

A tak na poważnie to jestem sceptykiem jeśli chodzi o fakt naprawy, wartości, bezpieczeństwa lotu itd. modelu, jeśli rzeczywiście był naprawiony.

Mam na strychu taki wrak w trochę lepszym stanie jako pamiątkę. Chętnie go zapakuję i wyślę do naprawy, po wszystkim jak będzie chętny do zakupu uzyskane środki naprawiający może przekazać na przykład na ratowanie koni lub schronisko dla zwierząt.

Rozkleiłem się troszeczkę i kilka łez uroniłem czytając ten post ;)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój Marku, to wyjaśnia wszystko:

 

Sorry janegab, to wyżej to twoje zdanie i ma się nijak do tego co na zdjęciach pokazałeś i napisałeś później. Spsułeś modela i rację ma kolega który mówi że brak tu modelarskiego smaku. I jeśli potrafisz to naprawić to czekamy na wiosnę i fotki po długich zimowych wieczorach w czasie których przywrócisz piękną formę temu modelowi. Polecam wnikliwe studiowanie kształtów naszych dużych szybowców które są orchideami wśród światowych konstrukcji. Przyglądaj się moooocno i z pokorą dla dzieł mistrzów i wyciągnij wnioski.

 

Waldek należy chyba do tych co w ramki Falcony wsadzają :D

A z Miszczami nie ma co dyskutować :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój Marku, to wyjaśnia wszystko:

 

 

 

Waldek należy chyba do tych co w ramki Falcony wsadzają :D

A z Miszczami nie ma co dyskutować :)

Piotrze, miałem trzy falcony z tego żadnego w ramce zapewniam, poza tym kilka innych modeli, też nie wisiały pod sufitem. I wciąż się uczę :)

Polecam też czytać ze zrozumieniem .

Temat w zasadzie wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem to jedno, a krytyka przeróbek to drugie. Jeśli źle Cie zrozumiałem to wybacz....

Kółko różańcowe Kolegów Falconiarzy, którzy broń Panie Boże coś złego powiedzieć na tą produkcję to trzecie :)

 

PS

Ostatnio na forach modelarskich modny jest podpis "mieć, a latać - o to jest pytanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter wycelowales działa we mnie :D Mialem i nie poleciałem :D Bałem się,ze go nie ujażmie i wolałem dać bardziej doświadczonym hehe..

Marku, w Ciebie akurat nie celowałem :D

Ty masz inne priorytety, i ja to rozumiem (czekam na relację z oblotu). A nie skręć z oblotu filmu to ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad podzeielił się radością lataniem swoim falkonikiem..jednak zauważył delikatne odkształcenie na skrzydłach przy tylnych otworach na zamocowanie śrub. Panowie tam jest w tym miejscu zupełna proznia nie ma się czego trzymac ja zabezpieczyłem ta koncowkę wstrzykując żywicę lub klej SOUDOL/ zrobilem maleńki otworek na strzykawkę..warto po injekcji kleju /soudol świetnie zwieksza objetośc i wzmacnia ten punkty/ poobracać skrzydlo aby klej opowiedni wplynal / uwaga na gniadko aby nie zalać klejem/ Wszystko opisałem powyżej- warto zobaczyć. Prawdopodobnie Konradzie troszke "twardo wyladowaleś. " Polecam rownież zastapić sruby metalowe mocujace skrzydla teflonowymi...zyskałem na wadze...!! oraz przy "krecie" śruby metalowe wyrywaja bebechy natomiast teflonowe ścinaja się ratując model ..WYPRÓBOWANE ...srubki" plasticzane"-teflonowe super wytrzymują rożne akrobacje i loty na zboczu są z łbem stozkowym i polkoliste.POLECAM... Przyjemnych majowych lotów... Wałkowany był też temat kata zaklinowania oraz rozne patenty wykonania np. Kamyczka patyczek od lodów bambino itp..itd..Jak ktoś chcialby kontynuować temat o kącie zaklinowania proszę pociagnac za jezyk Szczepana przecież on falkona uczy latać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja odradzam śruby "plastikowe", bo o ile sa bezpieczniejsze przy wszelkiego rodzaju kolizjach i kraksach, to nie wytrzymują naprawdę agresywnego latania.

 

Ja również odradzam ( z własnego doświadczenia ) - plastikowe ścinają się przy mocniejszym lądowaniu a kabelki z serw tną skrzydła jak papier - tylko METALOWE śrubki ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie będę musiał zrobić chyba coś podobnego z tym Soudalem bo po dość agresywnym lataniu moje odkształcenia odrobinkę się powiększyły.

Teraz mam już na spodzie skrzydła i powiem, że zaczyna mnie to martwić. Obdukcja będzie zbiorowa 1 maja w MIchałkowie. No tylko mam nadzieję że dotrwa mój Falconik do tego czasu bo jest obecnie bardzo mocno ujeżdżany. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi wszystko styknie bedę w Michalkowie / o której godz masz spotkanie z Wojciem i Szczepanem ? / i Ostrowie...te falki na Twoich skrzydelkach to pikuś . Warto zadbać przed lotami . To sa nie ktore slabe punkty modelu. W miare latanie poznasz wiecej. Ja ostatnio wzmocnilem paseczkiem wegla kadłub od wnetrza pod zamocownimi skrzydel -gdzie gniazdka - otworki na śrubki. Mój falkonik już wiekowy ale lata fajnie i trzyma wage.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.