Skocz do zawartości

FALCON "rozciągnięcie kadłuba i klap"


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konradzie sekcji skrzydeł jeszcze nie rób...odstap je dla mnie . Przygotowuję dla " koma22" specjalnego falokna bo pisze ,ze mial 3 egzemplarze i wciaż się uczy latac / A producent nałożył ostatnio embargo na czesci do falkona dla niegrzecznych modelarzy /Zetknę mu wersję wzmocnioną ze wspawana winklówką ma na strychu kilka egzemplarzy bedzie mial dawców . Cenę obniże o VAT...warunek= kosz suchego chleba dla "konia" / starego/ bo jest miłosnikiem zwierząt...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem do końca o jakich śrubach mowa ,ale jesli to śruba nylonowa to nie ma mowy żeby zerwać 4 sruby w falconie.Używałem ich zawsze w pylonach i nigdy nie zdażyło się zeby ją scieło. Aczkolwiek gdy tylko zauważyłem białe przebarwienie od razu je wymienialem..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi śruby stalowe w niczym, ale to niczym nie przeszkadzają

 

W piankach mogą sobie być. Prędzej kadlub pęknie od Twardego lądowania.

W sumie chodzi o to, żeby w razie "W" pękły śruby a nie kadłub lub skrzydła. Poza tym faktycznie w niczym nie przeszkadzają a dodatkowo jaki profi wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzaskam, to to tak, że kwestia czy śruba narozrabia czy nie nie ma żadnego znaczenia :) Jakoś nie miałem przypadku, że zamiana śrub na plastiki w czymkolwiek by mi pomogła.

Akurat dla mnie wygląd nie jest bardzo istotny - model ma latać tak jak ja go proszę. Może wyglądać profi i mieć złote śruby, ale i może wyglądać jak krzywe grabie. Jak lata fajnie - to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Jurkiem. Latam na stalowych i nie mam problemów. Ląduję najczęściej na kartoflisku (dosłownie) lub na zaoranym polu. Takie tu mam warunki. Ja tez jak rozbijam model to nie ma znaczenia co to za śruba bo zazwyczaj potrzebna szufelka i kubeł. :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek mała dygresja

 

"oraz przy "krecie" śruby metalowe wyrywaja bebechy natomiast teflonowe ścinaja się"

Janku gdzie Ty widziałeś śruby z teflonu????? Zwykle używa się nylonowych lub poliamidowych

A tak przy okazji też nie polecam śrub z "tworzywa sztucznego " ;) do modeli z lotkami , ponieważ kable przy niewielkiej nawet kraksie , potrafią ciąć poszycie jakby było z papieru.

 

" A producent nałożył ostatnio embargo na czesci do falkona dla niegrzecznych modelarzy"

Janku normalnie mi żal Ciebie .Tak się złożyło że nieco znam temat , Do starego typu Falconów nie ma już w produkcji żadnych części, ale oczywiście lepiej mówić o "embargu" :(

i to by było na tyle..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sczepanie, a czy Producent poinformował starszych (chodzi o wersje modelu) użyszkodników Falcona, że części zapasowych nie będzie już produkował?

To trochę nie fair, nie sądzisz?

 

PS

Nawet Microsoft informuje o zaprzestaniu supportu na kila miesięcy do przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sczepanie, a czy Producent poinformował starszych (chodzi o wersje modelu) użyszkodników Falcona, że części zapasowych nie będzie już produkował?

To trochę nie fair, nie sądzisz?

 

PS

Nawet Microsoft informuje o zaprzestaniu supportu na kila miesięcy do przodu :D

 

No weź nie przesadzaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie..podziwiam Twoje ladowisko..zaorane albo kartoflisko...pamietaj choć jak Ci wiater pasuje laduj równolegle do oranego..nie dlugo bedziesz mial młode ziemniaczki/ pyrki/ z koperkiem....

 

Szczepanie zgadza się temat z czesciami do modeli starszego typu. Usiłowałem zamówić w Modellocie skrzydła i motyla do kadłuba z rdzeniem stalowym/ stary typ/ ale już motyla tego typu nie produkuja...ciekawe forma wyrabana...? Mam do barakudy kadłub nówkę kombinuję go wykorzystac...Dawny typ motyla barakudy był na przykręcanej podstawce obecnie- podobnie jak u falkona na prętach weglowych...Coś wykombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.