Jump to content

Xtra 300 NineEagles (drające serwa)


lekarz
 Share

Recommended Posts

Positadam samolot Xtra 300 firmy Nine Eegles. Samolot już trochę przeszedł. Niestety ale w momencie uruchomienia aparatury serwa zaczynają drgać (ster wysokości/lotki). Co może być tego przyczyną? Jak sobie z tym poradzić?

Link to comment
Share on other sites

Jak 'rozkręcić' tak malutkie potencjometry?

Poniżej link do filmiku HD z dźwiękiem:

http://www.youtube.com/watch?v=K4OkgdeCKCE&feature=youtu.be

Dodam może iż minimalnie mniej drgają serwa gdy zmienie trymowanie, ale to tak naprawdę nic mi nie daje bo wtedy mam źle ustawnione lotki. No i popewnym czasie jeśli nie porusza się drążkiem aparatury wszystko przestaje drgać.

Link to comment
Share on other sites

Rozkręć serwa i przemyj potencjometry spirytusem.

Lepiej nie. Spirytus usunie smar i potencjometry będą miały duży opór. Najlepiej użyj płynu Kontakt PR, ewentualnie WD-40, ale co do niego, opinie są podzielone. Można spróbować spirytusem, a następnie nałożyć nieco smaru, ale najlepszy będzie specjalny płyn. Lekarz, zaobserwowałeś objaw we wszystkich serwach od tego samego czasu, czy zaczęło się to dziać z każdym po kolei? Może trzymacz aparaturę zbyt blisko odbiornika lub masz zbyt małe napięcie w Li-Pol'u?

Link to comment
Share on other sites

Serwa tak się zachowują tylko na sterze wysokości i na lotkach. Ster kierunku jest ok ( jak latam to go nie używam ). Li - Pol nie ma tu nic do gadania. Niezależnie czy jest świeżo naładowany czy już ledwo zipie.

 

Psiknąłem CX-80. Odziwo chodzą jak nowe:) Jeśłi do jutra się nie rozpuszczą to będzie git. Dzięki za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.