Jump to content
Sign in to follow this  
psiwak

GRAUPNER seria BRUSHLESS CONTROL +T

Recommended Posts

Witam,

Czy macie jakieś opinie o regulatorach Graupnera powyżej 45A? Dobre złe jakiekolwiek. W sieci jakaś posucha (może za krotko szukałem, będę jeszcze szukał z domu) a na dodatek w kraju nikt nie ma tego na składzie. Czyżby niepopularne były ?

Interesuje mnie +T60 lub wersja mocniejsza. Chciałbym wsadzić to do Starlinga z zestawem HET 2W-20 plus przekładnia Kontronika który zadowala się ~43A.

Cena wydaje się być przystępna szczególnie jak się weźmie pod uwagę ze maja one wyjście na telemetrie do odbiornika i wysyłają wszystkie możliwe dane. Nie potrzeba stosować dodatkowych urządzeń i czujników etc.

Następne pytanie to czy mogę na rozgałęziaczu podłączyć więcej niż dwa czujniki do jednego odbiornika?

Pozdrawiam

Pawel

Moduły telemetryczne można podłączyć w dowolnej ilości poprzez rozgałęziacz.

A regulatorów nie znam - wiem że Jelenia zamówiła, ale nie wiem czy już do nich dotarły

Dziekuje za info, jeszcze nie maja na stronie, poczekam i zobacze, w razie czego zapytam

Cena przyzwoita, ale jak komus zalezy na telemetrii (mi nie zalezy ale mysle o "przyzwoitym" reglu, bralem pod uwage CC ale poczytalem i na razie odpuscilem) to po co ladowac dodatkowe moduly i z nimi latac jak wiekszosc potrzebnych rzeczy jest juz, tylko trzeba te dane wyciagnac z tego krzemu.

Mnie tylko niepokoi te 32kHz na PWM, i z tego powodu wstrzymalem sie na razie ale pewnie kupje. Czytalem na sieci i sa rozne opinnie ale najczestsze i te zrozumiale przez mnie to takie ze to poprawi prace silnika w zakresie niskich i srednich obrotow ale spowoduje tez grzanie regulatora reszty moj umysl juz nie ogarnia. Z drugiej strony tlumacze sobie to tak ze w koncu Graupner chyba wie co robi poza tym nie tylko oni zaczeli wypuszczac regulatory ze stalym PWM na poziomie 32kHz.

Michal pisz jak mozesz jak to sie zachowuje

Walczylem wczoraj z ustawieniami przez nadajnik MC-20. Udało się chociaż mam pewne wątpiwości czy wszystko wczytało się jak należy. Ale jeszcze sprwdzę. Problem miałem natomiast z telemetrią bo niby wszystkie parametry poustawiałem prawidłowo to na wyswietlaczu pokazywał głupoty ale dzisiaj zaktualizowali stronę graupnera i znalazłem nowy soft do nadajników dla MC-20 wersja 1.20 i tu jest chyba problem. Soft jest w zakladce z regulatorem.

Po wymianie oprogramowania nadajnika na v1.20 telemetria z regulatora działa prawidłowo. Wszystkie dane są logiczne i zmiana wartości nastepuje online. Ustawienia realizujemy przez nadajnik PWM jest stałe 32 kHz. Pamietać trzeba tylko o zapisaniu ustawień.

Na razie wszystko działa bez problemu zobaczymy jak bedzie w locie. Regulatory można uznać za opanowane i można spokojnie kupować.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By piotr jet
      Witam sprzedam MC-20HoTT
      Komplet obejmuje:
      Nadajnik MC-20
      Odbiornik GR-12
      Kable do aktualizacji
      Ładowarkę nadajnika
      Instrukcję do nadajnika i odbiornika
      No i oczywiście oryginalna walizka
       Cena 1100pln
      Zdjęcia dla zainteresowanych: MMS, Messenger,WhatsApp
      pozdrawiam
    • By Robert
      Sprzedam aparatur Graupner MZ 18 z odbiornikiem GR 12L, stan idealny, mało używana, akumulator li po 3200 mAh 3,7v
      Wgrana  wersja oprogramowania 1,053
      https://allegro.pl/oferta/mz-18-graupner-z-odbiornikiem-8560786163
      cena dla forumowiczów 50 zł taniej niż na allegro i przesyłka tylko 20 zł
      Zapraszam

• By Miguel
      Witam 
      Szukam pomysłów na przymocowanie akumulatora i ESC. Aktualnie próbuje coś z tym zrobić w moim FunCubie. Jakie są Wasze metody na to? Rzepy mnie trochę zniechęciły - często odklejały się. Może jakieś rzepy które są opaskami? Największy problem przy ESC to moim zdaniem zachowanie chłodzenia, nie chcę go owijać, ale przyklejać również nie, bo coś czuje że może mu się zrobić za gorąco, gdy przykleję go płaską częścią (z radiatorem) do dołu. Zaś druga część jest tak "pofalowana" przez elementy elektroniczne, że niezbyt będzie chciał się trzymać. Dzięki za pomoc 
    • By mass
      Cześć, mam pewien problem dotyczący pracy silnika w moim quadrocopterze. Podczas lotów w końcówce przedniego sezonu dron dziwnie się zachowywał - mianowicie mogłem się bez problemu nim wzbić dość wysoko, ale podczas opadania jakby tracił moc na silnikach i bardzo szybko opadał robiąc kilka twardych lądowań. Od tamtego czasu nim nie latałem i teraz wiedząc, że było coś nie tak poświęciłem mu więcej uwagi na przegląd wszystkich podzespołów. Wymieniłem pakiet 3S na nowy, dokupiłem śmigła, ponieważ poprzednie były już nieco postrzępione i wgrałem od nowa firmware do APM, przeprowadziłem konfigurację i wykonałem kalibrację ESC.

Wczoraj chciałem wykonać próbny lot i zauważyłem dziwne zjawisko. Mianowicie po uzbrojeniu jeden z silników wyraźnie wolniej się kręci, po odjęciu gazu zatrzymuje się jako pierwszy - reszta równocześnie. Przy kręceniu nim w palcach nie czuć, żadnego oporu ani bicia. Wróciłem do domu i wykonałem jeszcze raz kalibrację ESC i tutaj zauważyłem dziwną sprawę - podczas kalibracji wydaje mi się, że ten silnik pracuje prawidłowo - prędkość obrotów podczas obserwacji nie różni się od pozostałych, wszystkie silniki zatrzymują się razem. Natomiast przy uzbrajaniu nadal ten silnik kręci się wolniej.

Nie mam pojęcia co mogło nawalić, czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Poniżej przedstawiam filmiki pracy silników z uzbrojenia przed lotem i z kalibracji ESC (podczas oglądania proszę zwrócić uwagę na silnik numer 2)
      Połączenie silników zgodnie z dokumentacją ze strony ardupilot:

Filmik z uzbrojenia: https://youtu.be/eHcZgZyioUw
      Filmik z kalibracji: https://youtu.be/bHeL1jfuQ_U
    • By jaco
      I tak na początek proszę o pomoc.Dostałem helikopter Trex 450 SE do samodzielnego montażu i do tego pilot Graupner JR mx-12. Helikopter złożyłem ale nie wiem jak to uruchomić. Chodzi mi o podłączenie wszystkich urządzeń elektronicznych. Nigdzie nic nie znalazłem.Pozdr. 
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.