Skocz do zawartości

Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, Idźcie do okulisty.

Dioptrie to nie wszystko, soczewki mogą być sferyczne lub cylindryczne. Odległość między punktami środkowymi między soczewkami musi być dobrana....

Wszystko ma być dopasowane do oczu pacjenta jak garnitur na ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niewątpliwa racja, za to też ganiłem swoich rodziców, którzy kupili jakieś pierdki z bazarku bo czyta się lepiej, a czy na dal czy do czytania, badania potrzebne by jeszcze bardziej sobie nie poj...ać oczu. Według mnie wszystkie wymagają badania przed założeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ją mam inny problem związany z okularami - przy montażu regulacji dużych powierzchni bo noszę okulary do czytania czyli drobiazgi szczegóły w binoklach a duże płaszczyzny bez i tak w kółko. mam problem z widzenie ostro w granicy 1,5 2 m. zaleta że model widzę w powietrzu doskonale tak samo jak policję w krzakach z daleka. ale przy składaniu modelu mecze się strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł gość do okulisty:

-Panie doktorze nic nie widzę..!

- Pokaż Pan te swoje oczy...

pogrzebał, poskrobał, czymś tam natarł...

- A teraz Pan widzisz?

- Nie?!

- A widzisz Pan....

 

To może okulary wieloogniskowe, czyli fachowo: progresywne?

 

914303.jpg

 

lub nowszy model

3829.jpg:D

 

 

A to o takich mówił kolega Irek M ?

165931_l.jpg

 

A tu dla tych, co nie lubią zadzierać głowy... (po odwróceniu peryskopów o 180°)

 

34146459.jpg

 

oraz bardzo praktyczne zwłaszcza na lotnisku...

demotywator_funkcjonalne_okulary_2013-03-28_17-43-06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z pryzmatami to niezły myk. One odwracają obraz o 180 stopni a najlepsze jest to że po 2-3 dniach chodzenia w nich zaczyna się widzieć normalnie. NAtomiast po ich zdjęciu widzi się obraz odwrócony o 180stopni. :D To pokazuje jak fenomenalnie adaptacyjnym tworem jest nasz mózg bo to nie oczy widzą a właśnie on :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z pryzmatami to niezły myk. One odwracają obraz o 180 stopni a najlepsze jest to że po 2-3 dniach chodzenia w nich zaczyna się widzieć normalnie. NAtomiast po ich zdjęciu widzi się obraz odwrócony o 180stopni. :D To pokazuje jak fenomenalnie adaptacyjnym tworem jest nasz mózg bo to nie oczy widzą a właśnie on :)

Na tym właśnie polega ciągła stymulacja mózgu w rehabilitacji przy urazach mózgowo czaszkowych, ale można przestymulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym urządzeniem do poprawienia ostrości widzenia są dioptery lub jak kto woli przezierniki stosowane w strzelectwie, można to zobaczyć patrząc przez dziurkę 1mm wywierconą np w kapselku, nasz wzrok skupia się na małym obszarze i wyostrza obraz, dotyczy to zwłaszcza oka dominującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek sezonu, a ja dopiero pierwszy raz w tym roku dzisiaj polatałem...

Trochę przez brak czasu, a trochę przez to, że zdecydowanie w zimę pogorszył mi się wzrok (przy komputerze bez okularów już nie da rady).

Niestety okazuje się, że przy lataniu też to dość przeszkadza (szczególnie, że latałem o zachodzie słońca), i teraz pytanie do osób z wadą wzroku, jak sobie radzicie? Bez okularów przeciwsłonecznych kiepsko, bez okularów do patrzenia też kiepsko...

Szkła kontaktowe? Nakładki przeciwsłoneczne na zwykłe okulary?

 

Nakładki dają radę, ale lepiej zrobić okulary korekcyjne przeciwsłoneczne - opcja dostępna tylko u dobrego optyka ;)

 

Jak zapytałem o fotochromy, optyk zaśmiał mi się w twarz i zapytał:

 

Ile Pan ma lat?

 

póżniej dodał:

 

Jak będzie Pan miał 50-ątkę na karku, wtedy można pomyśleć o fotochromach! :)

(zasugerował w ten sposób, że tylko starsi wiekiem ludzie wybierają fotochromy)

 

Tyle ode mnie, pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotochromy noszę od ... zawsze? A na pewno od 15 lat. Dobre (szybkie) fotochromy są wygodne. Nie polecam bardzo ciemnych, można się zdziwić wjeżdżając np do lasu. Nie zdążą się rozjaśnić i jest kłopot. Generalnie zawsze używałem 1 pary okularów i noszenie kilku jest dla mnie takie "babskie". Lubię mieć porządne, dopasowane, wygodne, nie ograniczające pola widzenia.

 

Po 50ce (60ce?) to dwuogniskowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać że fotochromy nie nadają się do samochodu no chyba ze kabrio. Zciemniaja się pod wpływem ultrafioletu a ten nie jest blokowany w znacznej mierze przez szyby. Tak więc wyjeżdżając do lasu nic się nie stanie bo będą cały czas rozjasnione. Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym urządzeniem do poprawienia ostrości widzenia są dioptery lub jak kto woli przezierniki stosowane w strzelectwie, można to zobaczyć patrząc przez dziurkę 1mm wywierconą np w kapselku, nasz wzrok skupia się na małym obszarze i wyostrza obraz, dotyczy to zwłaszcza oka dominującego.

 

Sporo strzelam z celownikami i tam faktycznie to ma sens, może śmieszne, ale czasem wada wzroku okazuje sie "złotym środkiem" jednak nie zmienia to rzeczy i jak coś jest nie tak trzeba pędzić do okulisty i zrobić solidne badania, zanim na własną rękę dalej będziemy sobie j....ać oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym urządzeniem do poprawienia ostrości widzenia są dioptery

Oczywiście to tylko na chwilkę. Kożystanie z tego rozwiązania np używając okularów szczelinowych to proszenie się o ślepotę i zniszczenie wzroku. Tego typu okular niestety poprawiają widzenie i czynią cuda ale potem bez nich nie da już się funkcjonować. to tak zwane okulary wieloprzesłonowe - ajurwedyjskie.

W zasadzie można sprzedawcom wytoczyć by sprawy sądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.