Skocz do zawartości

Jaka aparatura na pierwszy raz


Zapi29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zdaje sie ze autor watku nawet sie nie odezwal wiecej :) Poza tym nie zauwazylem (moze sie myle to z gory przepraszam) aby ktos zwrocil uwage na podstawowe pytanie- do czego ma byc ta aparatura? To ze pierwsza to jedno ale to do czego ma byc uzywana to wazniejsze pytanie i to ono wlasciwie kieruje, zapodaje jakos szanse na odpowiedz. Czym innym jest latanie indoor, benzyniakami, szybowcami, dronami, FPV, sami wiecie bo wiem ze jest tu duzo osob doswiadczonych -ze dla kazdej wlasciwie kategorii granica 400 PLN pokazuje  inna aparature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lesław - autor wątku ostatni raz na forum był w 2015 r...

 

Całe szczęście, że temat rada jest cały czas aktualny. Czasy się zmieniają a producenci prześcigają się w różnych konstrukcjach.

Obecnie (koniec 2017 r) za 400zl można dostać FrSKy Q7 - nie ma innego radia z 16 kanałami pracującego w systemie S-bus które oferowałoby więcej...

Moim skromnym zdaniem to jest dobry wybór. Są oczywiście inne - np ostatnio Turnigy wypuściła nowy nadajnik 9x z nowymi modułami poniżej 200zł. Jest też zupełnie budżetowa Flysky i6 lub i6X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesław - autor wątku ostatni raz na forum był w 2015 r...

 

Całe szczęście, że temat rada jest cały czas aktualny. Czasy się zmieniają a producenci prześcigają się w różnych konstrukcjach.

Obecnie (koniec 2017 r) za 400zl można dostać FrSKy Q7 - nie ma innego radia z 16 kanałami pracującego w systemie S-bus które oferowałoby więcej...

Moim skromnym zdaniem to jest dobry wybór. Są oczywiście inne - np ostatnio Turnigy wypuściła nowy nadajnik 9x z nowymi modułami poniżej 200zł. Jest też zupełnie budżetowa Flysky i6 lub i6X.

Z drugiej strony na pierwszy raz 16 kanałów? Cenowo atrakcyjnie choć budżety na start są różne. Myślę, że ważne żeby nie było za skomplikowane do ogarnięcia bo zniechęci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytając forum kupiłem coś taniego do jednego auta które che ożywić. 

https://pl.aliexpress.com/item/Flysky-FS-GT3B-FS-GT3B-2-4G-3CH-Gun-RC-System-Transmitter-with-GR3E-Receiver-For/32721143348.html

i do tego ESC https://pl.aliexpress.com/item/F05428-10A-Brushed-ESC-Two-Way-Motor-Speed-Controller-with-Brake-For-1-16-1-18/32603410667.html

Nie znając się na opisie  Li-po: 2 S produkt nie trafiony bo to ma chodzić na 12V ale to inna bajka.

Sam nadajnik/odbiornik FS-GT3B Flysky FS GT3B 2.4G 3CH Gun za 120zł chyba wystarczy na start. Nie planuje latać więc ilość kanałów wystarczy.

Bawił się ktoś tym ? Coś trzeba programować komputerem czy od razu zadziała z odbiornikiem ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to znowu wrócę pozawracać gitarę. Dostałem dziś w swoje ręce odbiornik Frsky x8r i przydała by mi się pomoc w połączeniu go z tym cudem https://abc-rc.pl/kontroler-lotu-naze-32-rev10-barometr-kompas . Bo tak przeglądam Internet i zaczynam się gubić trochę :/ jakby się komuś chciało byłbym wdzięczny (pardon jeśli to gdzieś tu już jest)dorzucę iż zdecydowałem się na Taranisa Q X7

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytam forum wzdłuż i wszerz, bo się przygotowuję od pierwszego zakupu. I tak: chcę kupić aparaturę do modelu szkolnego (motoszybowiec albo jakis prościutki górnopłat), na ktorym nauczymy się latać, ja i mój syn (10 lat) - ale wiem, że mojego syna pociąga klasa combat z WW I i to jest właściwy cel całej przygody. 

Pytanie: w jaką aparaturę celować, żeby najpierw nauczyć się latać, a potem wykorzystywać ją do sterowania dwupłatami WWI? 

Pytam, bo kupowanie najpierw dla początkujących, a potem rujnowanie się na kolejną za pół roku mi się wydaje niepotrzebną rozrzutnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wybór jest duży i jest to walakowane w tym dziale już kolejny raz - czy zadając to pytanie co autor tego tematu spodziewasz się innej odpowiedzi?

 

Flysky FS i6 (lub wariacja zależnie od okazji lub pieniedzy)

Taranis Q X7 - starczy na dużo dłużej.

 

Pytanie podstawowe co oznacza rujnowanie się na kolejne radio. Czy 200-400zl to rujnowanie? Na początek - kilka pierwszych lat, dopóki nie zacznie się latać modelami za 2000 - 3000zl, nie trzeba kupować radia za 1500zl - no chyba ze takie pieniądze to nie problem- ale wtedy po co zadawać takie pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Japim napisał. Wszystko już zostało napisane. Szklanej kuli nikt nie ma i sam musisz pomysleć gdzie bęzdiecie za rok i jakie potrzeby bęzdiecie miel.

Niektórym wystarcza pierwsza aparatura na całe życie, inni zmieniają aparatury często bo brak kanałów lub miksów.

Obie podane wyżej aparatury mogą być i na początek (ze względu stosunek jakośc/cena) a moga i byc docelową aparaturą.

To co bym zaproponował to wzięcie tych aparatur do ręki i zobaczenie jak w niej leży. Nie trzymałem w ręku QX7 a tylko i6 i jest ona nieco mniejsza od aparatur jakie miałem w reku, co może być zaletą jak i wadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobną sytuację jak TomekMa, ale celuję w tanią aparaturę 8-9 kanałów. Są teraz tanie:

a) Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & iA8 Receiver (Mode 2) (AFHDS 2A system)

B) Flysky FS-i6X 10CH 2.4GHz AFHDS 2A RC Transmitter With FS-iA10B Receiver.

​​​Czy te aparatury zapewniają:

​- zasięg dla termicznych lotów szybowcem,

​- obsługę V usterzenia,

- mix kierunku i lotek,

​- monitorowania poziomu sygnału i zasilania z odbiornika (bez dodatkowych modułów)

​Może inna tania (do 200 zł) aparatura ma te funkcje i jest wystarczająca na początek ?

​Coś mi się zaczęło grubo pisać, ale nie mogę zlikwidować tego.


I jeszcze jedno:

- czy te aparatury umożliwiają sterowanie lotkami przez 2 kanały, czyli 1 kanał na 1 lotkę?

Mam stara 2 kanałową aparaturę a nie łatwo doczytać z manuali po angielsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.