Skocz do zawartości

Jaka aparatura na pierwszy raz


Zapi29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałbym na początek wydawać jakoś dużo na sprzęt. Myślałem o kwocie 300 zł na nadajnik. Taranis to koszt rzędzu 500 zł

Myślałem jeszcze nad wynalazkiem jakim jest "JumperTX T8SG", ale obawiam się trochę awaryjności tego sprzętu jak również wielkości samego nadajnika (jakiś taki mały)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, a74BACK napisał:

Śmiało kupuj tego Jumpera. Jak każde radio (tanie, czy drogie) będzie działało. Będziesz zadowolony .-)

 

Dodaj aby kolega nie zapomniał kupić nadajnika (100-300zl).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale w domyśle chyba chodzi o nadajnik+odbiornik+moduł wcz

Patrzyłem na tego JumperaTX T8SG, szcerze nie kojarzę tej firmy do 300zł to bym polecał Flysky-i6X. Masz komplet z odbiornikiem i jeszcze Ci zostanie.

A aparatura jest bardzo dobra. Może trochę mała w dłoniach, ale to kwestie indywidualne.  Później możesz się przesiąść na model wyższy lub wrzucić otwarte oprogramowanie, a odbiorniki zostaną.

Jak masz kilka samolotów, to cena odbiorników ma znaczenie.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artem85 napisał:

Przecież cały czas piszemy tutaj o nadajniku do 300 zł

To co jest wudowane  do Jumpera to nie nadajnik. Od razu trzeba myslec o TBS Crossfire, R9 alo XJT. Czyli dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pjk11 napisał:

Od razu trzeba myslec o TBS Crossfire, R9

 

Po co? To są systemy long range. Gościu pyta o pierwsze radio a Ty wysyłasz go na loty kilometry od bazy?

XJT, DJT, CORONA, ASSAN, DSM, Multiprotocol - każdy z tych - byle nie Long Range - nie na początek, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę o co chodzi z tymi modułami i faktycznie na początek nie potrzebuje niczego na daleki zasięg.

Generalnie rozważałem polecaną przez Was klasykę dla początkującego czyli  Flysky-i6X, ale trafiłem jeszcze na coś takiego w podobnej cenie wraz z modułem i odbiornikiem:

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-9x-9ch-mode-2-transmitter-w-module-ia8-receiver-afhds-2a-system.html?queryID=441b4c55bb178153511cf94d62de7455&objectID=67149&indexName=hbk_live_magento_en_us_products_hbk_price_stock_7_group_0_asc

 

Czy warto się zastanowić nad tym modelem ?

Chciałbym jeszcze dopytać czy jest on kompatybilny z odbiornikami Flysky (np FS-IA6B) ? Bo ten sprzęt wydaje się być tożsamy z FlySky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak tgy 9x jest w Twoim zakresie budżetowym to będzie dobrą alternatywą dla fsi6, na której szybko może ci zabraknąć mixeròw (o ile ci się modelarstwo spodoba - ale to mam nadzieje pewne ) Dodatkowo są dla niej prawdopodobnie dostępne starsze gałęzie open tx, który daje duże możliwości - trzeba by było doczytac fora czy na pewno bo piszą że to jakaś nowa wersja 9x.

W.s. opentx patrz tu
https://www.open-tx.org/radios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik jest kompatybilny z odbiornikami pracującymi w systemie AFHDS 2A bo taki ma moduł 2,4GHz.

Ogólnie jest OK. Minus to brak fabrycznej telemetrii.

Jak nie chcesz za wiele kasy na początek wydawać to zakup FS-i6X i będziesz zadowolony.

Jak chcesz coś lepszego ale droższego i z bardziej rozbudowanym oprogramowaniem masz FS-i8 lub FS-i10 i masz telemetrie która zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Taranis Q x7 w tamtym roku i mysle, ze na pierwsze radio do modeli piankowych wystarczy. Zastanawiam sie czy w zwiazku z tym, ze posiadam modele spalinowe prawie klasy gigant nie zmienic go na cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.