Skocz do zawartości

Curtiss P-40C Tomahawk IIB rozp. 120cm


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wznios zamierzałem nieco większy, tylko pręty węglowe mi naprężyły piankę i wznios jest wynikiem zwężania się profilu. czyli górna powierzchnia skrzydła jest prosto a wznios jest na dolnej płaszczyźnie.

W locie jest stabilny i przewidywalny, inaczej nie odważyłbym się latać nisko. Bardzo przyjemnie się nim lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny lot w poszukiwaniu optymalnego dla mnie SC. Dołożyłem kolejne 10gram na ogon (razem już 30gram). Środek ciezkości przesunął się do około 78mm od krawędzi natarcia przy kadłubie. Tym razem jednak było już za daleko. Sterowanie było bardzo czułe, choć z drugiej strony model słuchał się bardzo dobrze. Dla mnie jednak był zbyt narowisty. Podczas szybowania widać, że już nieco pompuje. W następnych lotach wrócę do poprzedniego ustawienia.

Poniżej filmik.

http://youtu.be/EJTtbrkKxN8

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze nie wiem.

kamera na pewno oddziaływała na lot, bo była no końcu skrzydła, jednak 40gram robi różnicę mimo dużego i ciężkiego samolotu. Stawia większy opór i samolot miał tendencję do zakrętów w prawo. Ale jakoś nie specjalnie mocno, dało się skorygować.

I teraz nie wiem, dlaczego model zaczał robić beczkę, jakoś nie zamierzałem tego robić, być może straciłem sygnał na chwilę.

Potem miałem kontorlę, ale się pogubiłem, gdzie góra, gdzie dół, no i bum. Było trochę mgliście i model zrobił się czarnym krzyżykiem.

Do wklejenia wręga silnikowa i pilot, bo zaczął latać po kabinie z fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie co to za kamerka którą wsadziłeś na skrzydło ?

 

EDIT ..

dobra już wiem przeczytałem w wątku z Twoim edf'em że to mobius ;)

 

Bardzo ładnie nagrywa :)

daj kamerę za kabiną żeby objęła przód modelu i cześć kabiny powinny być ładne ujęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...być może straciłem sygnał na chwilę.

Niepokoi mnie to, czyżby tak łatwo było o utratę sygnału? Masz tam jakieś zakłócacze? Bo za daleko nie odlatywałeś przecież...

Było trochę mgliście i model zrobił się czarnym krzyżykiem.

Niestety, mam wrażenie, że warbirdy z typowym kamuflażem, jak nie są dobrze oświetlone, dość łatwo zamieniają się w takie krzyżyki.

Też to przerobiłem i faktycznie można zgłupieć na moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam film, bardzo mi się podoba.

Pewnie jakby on prowadził to bym się nie rozbił.

http://youtu.be/hDKI1r8wb5Y

 

daj kamerę za kabiną żeby objęła przód modelu i cześć kabiny powinny być ładne ujęcia :)

zobacz w wątku o F-18

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/28627-fa-18-super-hornet-czy-super-to-sie-okaze/page__view__findpost__p__483944

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.