Skocz do zawartości

Curtiss P-40C Tomahawk IIB rozp. 120cm


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robert przetestuj wszystko jeszcze raz,miałem przypadki że w domu wszystko grało a przed startem serwa robiły co chciały, może dlatego że mam kilka tanich i już po pierwszym podłączeniu nie działały jak należy.

Udanego oblotu.

Ile startów tyle bezpiecznych lądowań.

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem podsumować koszty budowy. Sam jestem ciekaw.

 

Zestaw EPP 300zł

Wzmocnienia węglowe 13zł

silnik Hextronik DT900 35zł

Śmigło 11x6 11zł

Kołpak 21zł

regulator 30A 46zł

odbiornik HK 6CH 30zł

cztery serwa 9g 54zł

cztery przedłużacze do serw 10zł

popychacze 1,50zł

baryłki do popychaczy 12zł

Pilot 12zł

Przesyłka z HK 30zł

Kopyto kabinki z balsy 8mm 11zł

Oszklenie, 3 napoje z biedronki 7zł

magnesy mocujące klapke baterii 3zł

Farby humbrol 13 sztuk 78zł

Goldy do silnika 9zł

wtyczki do pakietu 5zł

rozgałęźnik do pakietów 7zł

śruby nylonowe, nakrętka 7zł

Dźwigienki sterowe 4sztuki 3,60zł

zawiasy nylonowe 12 sztuk 18zł

 

Suma: 724,10zł

Teraz to sobie uświadomiłem. Szok :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 napoje z biedronki się nie liczą , bo zawartość wypiłeś.

Zawartość wypiłem, a butelki zepsułem, he he.

 

lepiej nie pokazuj bo z domu wygoni:P ja wydatki jakoś kamufluje ale i tak wie ile poszło

 

Akurat mam to szczęście, że żona popiera moje hobby. I wydatki też. Anioł nie kobieta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj!

przewałiłes sporo na +

 

np. farby: zamiast humbroli - dulux: wyszło by Ci na model jakies 5 PLN

zawiasy nylonowe - przewalona cena chyba o 100%

rozgaleznik do pakietów? a po co?

sruba nylonowa - kupowałes w NASA? :)

wtyczki do pakietu - jedna za 1,50

goldy - po co?

magnesy - ze spalonego silniczka nie ma co kupowac czegoś co leży w szufladzie

baryłki? - po jakie licho?

przedłuzacze - max 2 (skrzydla)

odbiornik? to jest czesc modelu?

przesyłka? rzadziej a wiecej - wtdy wyjdzie taniej :)

kołpak - wypas...

 

 

hehhe

 

to takie moje podsumowanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się muszę wytłumaczyć. :)

Część kupiłem w HK, część w lokalnym sklepie. Takie pojedyncze pierdółki, których akurat nie miałem to kupowałem w sklepie i XT60 kosztuje u nas niestety aż 5zł. Podobnie goldy.

Serwa mam na ogonie, więc albo przedłużacze, albo bowdeny. Rozgałęźnik bo mam dwa pakiety 1300. Nie mam większych pakietów. W każdy model wkładam tylko takie. Kołpak wypas, ale na konkretnie takim mi zależało, inne nie miały takiego spiczastego czubka. I tak, odbiornik u mnie jest częścią modelu. Do póki lata to jest w środku :)

A z zakupami to wygląda tak, że idzie człowiek do sklepu i kupuje coś tam za 5zł, za parę dni znowu. Kupując śmigo, kupiłem jeszcze dwa inne, APC 11x4,7SF i APC 11x5,5 zwykłe, kupiłem na zapas bo nie chce mi się co dziennie latać do sklepu, czas to też pieniądz. Czyli 20zł, których jeszcze nie ująłem. Nic, będzie do czegoś innego bo chyba zostawię to co teraz mam.

No i człowiek kupuje i wydaje drobne a potem się okazuje ile rozpuścił. Przyznam się, że dla mnie było to sporym szokiem, uświadomiłem sobie, że jestem rozrzutny.

 

I tak jak Marek pisze, po co kupować baryłki, można zrobić popychacz z Z, wyciągnąć z kostki elektrycznej, lub zrobić z drucika i rurki termokurczliwej. Dźwigienki to można wyciąć z karty kredytowej, zawiasy z butelki po napoju.

U mnie tez poszło sporo farby modelarskiej, a można użyć farby z budowlanego i aerografu. Zamiast goldów polutować wszystko itd itp.Zeszłoby się wtedy sporo z sumy wydatków.

A tak, tu 5 zł, tam 5zł i ani się człowiek nie obejrzy i dno w portfelu :)

Uznajmy więc, że moja wycena to taka wycena na bogato, a wiadomo, że za wygodę trzeba zapłacić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Małe podsumowanie.

Dobrze się prowadzi. Przed oblotem lekko podtrymowałem lotki aby przeciwdziałać momentowi od śmigła, ale okazało się to nie konieczne i klikałem na zero w locie.

Środek ciężkości dobrałem dobry, aczkolwiek chcę jeszcze wyważyć go nieco do tyłu. W tej chwili przeciąga tak, że opuszcza dziób w dół, nabiera prędkości i odzyskuje siłę nośną. Można jeszcze zwolnic podtrzymując się sterem wysokości, ale tu już loteria, może się zwalić na skrzydło wtedy bez ostrzeżenia.

Jak widać na filmie model ma silnik 900kV. Może latać dość wolno z uwagi na małe obciążenie skrzydła (około 40g/dm2). Można tez podgazować. Jak ktoś oglądał cały film to wie gdzie latam na maksa. Dla mnie wystarczająco, szybsze przeloty nie były by tak atrakcyjne wizualnie, nie były by w skali, że tak to określę.

Lata się bez niespodzianek i na tyle dobrze, że w oblocie zrobiłem parę low-pasów. Mam podpięte dwa pakiety o łącznej pojemności 2600mAh, latałem ok 9 minut zanim się zorientowałem, że czas chyba wracać na ziemię - zapomniałem włączyć zegarek. Naładuję baterię to zobaczę ile weszło.

Lądowanie jak widać na małej prędkości i bez strat. Zbiornik paliwa dobra rzecz.

 

A w porównaniu z ESA? Nie ma porównania. Dla mnie ESA zawsze była przymaława. Ten rozmiar 120cm jest dla mnie odpowiedni, bo można wyrzucić jeszcze ręką, ale jest na tyle duży, że świetnie prezentuje się na niebie. Więcej pewnie napiszę po kolejnych lotach, ale w tej chwili jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie oglądałem cały filmik przecież nie mówił bym tego po obejrzeniu pierwszych 5s... po prostu myślałem ze może latać on trochę szybciej :( a czytając nie raz twoje wypowiedzi wiem że lubisz wolne majestatyczne loty i nie miałeś ochoty go bardziej "przycinać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO!

 

Na początku filmu miałem w głowie, że on lata jak mój Corsair (czyli niespieszny lansik na niebie :D ), ale jak potem się rozkręciłeś i wyciąłeś pętlę i szybką beczkę, to już mogłem tylko zazdrościć :rolleyes: .

 

Jeszcze raz wielkie gratulacje, wygląda w locie bardzo efektownie i b. skalowo (dlatego też wyważenie bym takie pozostawił).

 

Przypomnij, jaki masz profil skrzydła: symetryczny czy dwuwypukły (ew. nazwę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.