Skocz do zawartości

Curtiss P-40C Tomahawk IIB rozp. 120cm


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio eksperymentuję z Mobiusem jako kamera naczapkowa.

Dźwięk podłożyłem z mojej dyzurnej kamery, ponieważ Mobius bardzo słabo zbiera dźwięk.

Kamera jest ustawiona w 720p 60fps narrow, co powoduje, że kąt widzenia jest wąski i zbliżony do wzroku.

 

Przy okazji to był pierwszy lot po wymianie łożysk. Teraz silnik lepiej chodzi niż na fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Bierutowie na ESA i muszę się przyznać, że w ogóle się nie popisałem. Nie wiem co się stało, ale  tak jakbym miał połowę gazu, a w drugim locie źle go wyrzuciłem i zaliczyłem glebę.

Ale dla poprawienia humoru udało mi się strzelić taką fotkę - klatka z filmu

Pobrana%2520klatka%2520186.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Bierutowie na ESA i muszę się przyznać, że w ogóle się nie popisałem. Nie wiem co się stało, ale  tak jakbym miał połowę gazu, a w drugim locie źle go wyrzuciłem i zaliczyłem glebę.

Ale dla poprawienia humoru udało mi się strzelić taką fotkę - klatka z filmu

Pobrana%2520klatka%2520186.jpg

zdjęcie mistrz :) i faktycznie foczka zestrzelona bez dwóch zdań :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wczoraj tak wolno się turlałem, bo znowu się wysunął wał z silnika. Przy wymianie łożysk nie dokręciłem porządnie śrubki mocującej wał i się wysunął powodując większe opory na łożyskach. Teraz to poprawiłem i śmigło swobodnie się kręci na luzie, przedtem tak nie miałem.

 

Słabe są te silniki HXT DT900 i inne z rodziny. Słabe łożyska, wysuwający się wał, mocowanie silnika w łożu na dwóch naprzeciwsobnych śrubkach.

Odkręcające się śrubki w czasie pracy silnika.

Poszukam chyba innego silnika pod to śmigło i pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stosujesz jakis loctite na te srubki? ogolnie to wszystko kwestia ceny; jak sa tanie to mozesz wymieniac im lozyska na swoje jak tylko przyjda :) przy okazji znalazlem niedawno producenta lozysk hybrydowych z ceramicznymi kulkami w Polsce. Mogl by to bys jakis pomysl do wiekszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śrubkami już sobie poradziłem. Najgorzej to ten wysuwający się wał.

Od tego ciągłego rozkręcania i skręcania ukręciłem gwint w podstawie silnika i musiałem przegwintować otwór na większy.

Ze wszystkimi emaxami razem wziętymi nie miałem tyle problemów co z tym jednym DT900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.