Skocz do zawartości

Ju-87 Stuka- pierwszy model


Michał K.

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie krawędź natarcia i co to za śmieszny nibydźwigarek? Gdzie widziałeś takie rozwiązania konstrukcyjne? Jeśli już zmieniasz oryginalne plany, to chociaż rób to z głową. Jeśli nie masz doświadczenia, to korzystaj z planów i nie wprowadzaj własnych modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy planowanej rozpiętości 115 cm na pewno przekroczysz podaną wagę.

Plany dość przyjemne i pozwoliłem sobie je pobrać celem ewentualnego wykorzystania w przyszłości. Też mam słabość do tej maszyny a po lekturze wspomnień Rudla, myśl o budowie takiego spalinowego kombata powoli kiełkuje :-)

 

Oczywiście nie zamierzam odwodzić Cię od rozpoczętej już budowy, ale wybrałeś sobie dość trudny model na początek. Mając też niewielkie doświadczenie w lataniu jest wielce prawdopodobne, że doprowadzając projekt do końca długo nie będzie Cię cieszył widok tej maszyny w locie.

Będę jednak śledził postęp prac i trzymam kciuki za finalny efekt.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem - Spoko, minie Ci z czasem :D Kiedyś to po dzwonie biegłem do modelu, a dziś to się jeszcze w trakcie pośmieje, pogadam i dopiero pójdę po niego wmawiając sobie, że wszystko z nim ok B)

 

Mam nadzieje :)

 

@Michał.K: Ładny start powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Update prac nad modelem. Zacząłem oklejanie konstrukcji kadłuba balsa:

lqb3.jpg

8ms7.jpg

do wypełniania łączeń między fragmentami poszycia używam szpachlówki Putty firmy Wamod.

i dokończyłem konstrukcje statecznika poziomego:

8vsi.jpg

Jutro zabieram się za klejenie Statecznika pionowego i dokończę oklejanie kadłuba (pozostawiając miejsca na zamontowanie wyposażenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to co wydłubałeś nie prezentuje się dobrze. Sporo niedokładności i szpachlowania.

Stelaż kadłuba jest dość wątły a balsa 1mm na pokrycie nie daje żadnej nośności. Po oklejeniu japonką moim zdaniem jest duże prawdopodobieństwo, że całość się pokrzywi.

Statecznik pionowy jest z klocka czy też naklejałeś balsę na żebra?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prezentuje się dobrze bo to surowy stan, szpachlówki wydaje się, że jest dużo ale kadłub nie był szlifowany. Do stelaża kadłuba nie mam żadnych zastrzeżeń wszystko jest wzmocnione dodatkowymi listwami sosnowymi. Według mnie twarda balsa 1mm na kadłubie jest wystarczająca, nigdzie się nie ugina ani nic z tych rzeczy. Statecznik pionowy jest jest wykonany ze sklejki i pokryty balsą 1mm , a sama konstrukcja wygląda tak:

ssvh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.