Skocz do zawartości

New Falcon by L.Kwarciński - idzie nowe


piotralski

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście zawsze coś musi być nie tak. Okazało się że półka pod serwa jest już wycięta a moje serwa są za krótkie. Co mam teraz zrobić, nie wytnę ręcznie takiej półki. Może ktoś z Was ma możliwość wycięcia półki i od razu półki na pakiet gdyż nie było w zestawie? Pan Leszek ma wyłączony telefon i nie odpisuje na maile więc nie ma co liczyć że zrobi nową. A może jest ktoś chętny na moje serwa?

 

 

Miałem ta sama sytuacje co ty bo montowałem te same serwa. Wziąłem kawałek sklejki odrysowałem kształt i wyciąłem. 20 minut i po sprawie. Z panem Leszkiem najlepiej telefonicznie sie rozmawia  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie mam pod ręką narzędzi, poza tym preferuję dobre wykonanie jeśli się za coś biorę więc wolę zlecić wycięcie nowej półeczki niż ciąć i poprawiać. To jest takie dziwne? Nie spieszy mi się więc wolę poczekać nieraz kilka dni aby efekt cieszył. Niestety w tym przypadku skrócenie półki nie osłabi tak bardzo konstrukcji ponieważ i tak będzie laminowana z boków. Serwa kupiłem zanim dostałem model więc nie widziałem co jest napisane na półeczce. Pisałem że jest to mój pierwszy poważny model więc mogę czegoś nie wiedzieć gdyż nigdy nie grzebałem przy laminatach. Piszę w tym wątku aby pomóc innym początkującym w tym temacie bo być może komuś się przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, najłatwiej zrób tak jak już jeden z Kolegów wyżej opisał, czyli weź listewkę albo twardą balsę i wypełnij wolną przestrzeń w otworze na serwa przyklejając klejem CA lub żywicą. Jeżeli będzie to balsa to utwardź ją np. laminując półkę dwustronnie tkaniną na żywicy lub czyms innym. Rozumiem, że nowa półeczka byłaby fajniejsza no ale z tym to będziesz musiał sobie raczej sam poradzić wykonując ją samemu lub prosząc kogoś kto mieszka w Twojej okolicy. Nie sądzę aby Pan Leszek miał ploter laserowy i mógł i wyciąć i podesłać inną półeczkę. Zapewne zamawia większą ilość raz na jakiś czas w firmie zewnętrznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, otworki wytnę, dodatkowo mam kołpak turbo więc chłodzenie będzie odpowiednie. Trzeba będzie też wyprowadzić anteny na zewnątrz kadłuba bo ten węgiel w środku na pewno będzie powodował zakłócenia. Taki piękny model, szkoda wiercić dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, otworki wytnę, dodatkowo mam kołpak turbo więc chłodzenie będzie odpowiednie. Trzeba będzie też wyprowadzić anteny na zewnątrz kadłuba bo ten węgiel w środku na pewno będzie powodował zakłócenia. Taki piękny model, szkoda wiercić dziury.

Marcin, pod skrzydłem (o ile mamy takie same kadłuby) masz trochę miejsca bez węgla. Ja u siebie nie wyprowadzałem anten na zewnątrz tylko podkleiłem je właśnie w tym miescu i jest ok (sprawdzone na 550m wys.).

 

post-9368-0-68274500-1393708748.jpg

 

Chciałem być złośliwy :D

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie mogę patrzeć na takie mocowanie popychaczy węglowych jak u Piotra. Proponuje następnym razem zastosować takie lub podobne snapy: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/78-Akcesoria/Snapy/Snap-kulowy-M216-2484-z-przelotem-MP-JET.html

Jesli ktoś chce dodatkową regulacje to wystarczy dać na pręt węglowy coś takiego: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/78-Akcesoria/Snapy/Snap-metalowy-regulacja-ECO-M2-MP-JET.html?pa=2

Analogiczne rozwiązanie sprawdza sie znakomicie we wszystkich moich zboczówkach Choć tam mam popychacze fi4

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to gratulacje Jurek i reszta druzyny :)

Po drugie

Wklejasz je po prostu na żywicę w ten pręt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pręty węglowe w EVO i dokładnie takie rozwiązanie ze snapem kulowym jak proponował Jurek. Tyle, że ja dałem rurkę węglową 4x2mm i w środek rurki wkleiłem nagwintowany pręt 2mm i wszystko wkleiłem na żywice.

Teraz w NEW będę robił jak Piotr na bowndenach tyle, że dam tego mosiężnego snapa i snapa kulowego. Jestem do takiego rozwiązania bardzo przekonany, i jeszcze mnie takie rozwiązanie nie zawiodło.

Przy zwykłych bowndenach tego snapa mosiężnego jeszcze kombinerkami (tym dynksem w środku do cięcia drutu) zagniatam z czuciem :)  2x co 90* i wklejam na żywice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Zawsze daję przez mosiężną końcówkę "eco". Na węglu nie polecam, ale na innych materiałach można dodatkowo zacisnąć. Na stalowym popychaczu - lutuję. Z gwintem w plastikowym w snapie bywa różnie. Często trzeba poprawić gwintownikiem M-2. Ale warto się pobawić - odwdzięcza się precyzją sterowania.

- Jurek

O - Konrad mnie ubiegł.

Kulowe - tam gdzie przed startem można skontrolować. O niezawodności może coś Przemek powiedzieć, jak mu w locie wypiął się snap kulowy na wysokości w Swordzie. Dobrze, że wpadł pomiędzy kulkę i dźwignię. Gdyby wypadł w drugą stronę - prawdopodobnie pozamiatane ? Ale kto zagląda przed startem do środka statecznika pionowego ? W takich miejscach stosuję metalowe widełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy serwach uzywam snapy Kavan - nie mam mocnych żeby spadł z kulki. Prędzej snap sie łamie. sprawdzone w wielu kraksach ;)

Przy stateczniku dość często sie zdarza że snap spada. Słyszałem o kilku takich przypadkach. Mam nadzieje że mi sie to nie przytrafi ;) Z zasady przed startem robię test wszystkich powierzchni sterowych.


Jurku, Wasze wyniki z wczoraj gdzieś są? Wiem kto był pierwszy i drugi ale tez ciekawi mnie reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

3- ci był Bruno !

Wyniki miały być na stronie AP.

Piotrze - na "gwiazdki" też daję mosiężne "eco" końcówki. Do środka - bezwzględnie drut 1mm.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.