Skocz do zawartości

Reichard Mefisto


hmm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w wakacje kupiłem używanego mefista. Model przyjechał z nieco innym silnikiem i był bardziej poobijany niż myślałem :) Miał ponad 100 gram ołowiu za silnikiem więc postanowiłem wsadzić większe wyposażenie zamiast ołowiu. Model ma dość krótki przód lub długi tył, ponieważ mimo sporego wyposażenia( NTM 35-36A 1400Kv/550W, HK 60A, Turnigy 2650mAh 3S) sc nadal jest 2-3 mm za tym proponowanym przez producenta. Od samego początku latało się nim raczej średnio, musi latać szybko i uwielbia przepadać, więc wiedziałem, że jest tylko kwestią czasu, aż spadnie. No i przed wczoraj zaliczyłem pięknego kreta zawracając po nieudanej próbie lądowania. Straty nie są duże. Poniżej filmik z lotu i kilka zdjęć. Pozdrawiam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IetkDYnoHf0

post-8128-0-34898000-1388601734_thumb.jpg

post-8128-0-99692400-1388601788_thumb.jpg

post-8128-0-29969500-1388601808_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lądowaniu definitywnie przeciągnąłeś i ratowałeś się silnikiem dalej zaciągając model, a 2-3 mm nie maiły tu wpływu na właściwości lotne.

Proponuje więcej treningu w lataniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się sypnął. Czemu nie wyważyłeś go zgodnie z zaleceniami producenta?

Tak jak napisał horn3t wydaje mi się, że te 2-3 mm nie mają aż takiego znaczenia, a nie chce dociążać bo już nie jest za lekki.

 

+kamerka na ogonie.

 

Aż taki głupi to nie jestem :) Odpowiednio dociążony przód i akurat w tym locie sc był idealnie tam gdzie podaje producent.

Treningi jak najbardziej, do niedawna miałem okazję latać codziennie, a teraz maksymalnie raz na tydzień i niestety widzę spory spadek formy do tego co było kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.