Jump to content

LRS - co to takiego?


dawjas
 Share

Recommended Posts

LRS (Long Range System) to nic innego jak moduł nadawczy i odbiorczy. Różnica pomiędzy zwykłym 2.4GHz jest taka, że pracuje w paśmie 433MHz.

Niższa częstotliwość pozwala na dalsze latanie a wynika to z rozchodzenia się fal. 

Jest kilku producentów. Z HK można kupić OrangeLRS, są RMILEC, ChainLink itp.

W Polsce też mamy taki wynalazek eLeReS (bardzo rozbudowany pod względem funkcjonalności). Więcej info można znaleźć na rc-fpv.pl.

Link to comment
Share on other sites

LRS to system dalekiego zasięgu. nie tylko na 433MHz 

Chyba w 100% niezgodny z przepisami (moc / częstotliwość)

Nie tylko ta częstotliwość. Jednak fakt niezaprzeczalny, stosowanie takich systemów na terenie Naszego kraju bez stosownych zezwoleń jest nielegalne.

Więcej do poczytania tu http://www.uke.gov.pl/pozwolenie-radiowe-sluzba-stala-ziemska-i-satelitarna-4283

I pomijam aspekt prawny nielegalnego użytkowania podrasowanych zestawów, lecz jeśli stwierdzone zostanie zakłócenie pracy urządzeń komercyjnych, prawnicy takich firm po prostu Was zjedzą.

Link to comment
Share on other sites

 

Latając trochę modelami FPV (Frsky + 5,8 Ghz) mam okazję zobaczyć jak wygląda ta legalność na ziemi, zwłaszcza przy większych zakładach pracy, ale nie tylko, robi się ciasno bo sieci Wifi i odpowiednie ich "wzmocnienia" rozrastają się jak pajęczyna.

Link to comment
Share on other sites

Gdy rządzący zorientują się, jak dochodowe mogą być mandaty za przekroczenie mocy dopuszczalnej n*2,4GHz lub zajmowanie pas wzbronionych, będziemy mogli zaobserwować wzmożone kontrole. Podobnie jak dla nieplacacych abonamentu RTV.

Link to comment
Share on other sites

Przemek, sam jestem za uporządkowaniem eteru, z tym, że nie wierzę w skuteczność takiego działania w wykonaniu urzędniczym. Niestety w dalszym ciągu panuje pogląd, że łatwiej dać 10x większą moc w antenę nadajnika, niż poprawić czułość układu odbiorczego.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.