Jump to content
Sign in to follow this  
endi007

Quadrocopter + 4 silniki szczotkowe ( komutatorowe )

Recommended Posts

Witam wszystkich, od pewnego czasu zajmuję się konstrukcją quadrocoptera. Jako że jestem z wykształcenia elektronikiem nie korzystam z gotowych rozwiązań a wszystko tworzę projektuje sam ( mam tu na myśli kontrolery położenia, program sterujący, odbiornik, nadajnik ). Gdyby ktoś pytał dlaczego to odpowiedź jest prosta - robię to dla frajdy i wiedzy. Mam jednak problem z doborem silników gdyż moja wiedza w tej dziedzinie jest niewystarczająca. Cała konstrukcja bez silników i akumulatora jest niewielka około 30 cm rozpiętości i też nie wiele warzy około 80 gram. Chcę to tego dobrać jakieś w miarę tanie silniki i śmigła jednak kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Z tego co wyczytałem silnik musi być też taki aby nie potrzebował dodatkowej przekładni i mógł pracować z założonym śmigłem. Sprawa może była by łatwiejsza gdybym mógł przebierać w silnikach bez szczotkowych ( trójfazowych ) niestety kontroler który wykonałem umożliwia sterowanie tylko i wyłącznie silnikami szczotkowymi/komutatorowymi. ( i bardzo bym nie chciał przenosić się na trójfazowce )  

Morze ktoś obeznany w temacie mógłby wskazać jakiś produkt najlepiej dostępny w Polsce który poradził by sobie z bezproblemowym uniesieniem modelu. Byłbym BARDZO wdzięczny gdybym otrzymał link do stosownego silnika i śmigieł. 

PS. Jako że nie mam jeszcze akumulatora napięcie przy jakim ma pracować silnik jest na tę chwilę dowolne. ( oczywiście w granicach rozsądku jak na tak mały model ) 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By rosik
      Witam serdecznie szanownych forumowiczów - modelarzy .

Jestem tu nowym - raczkującym na forum. Przyglądając się tym wszystkim cudeńkom tworzonym przez kolegów modelarzy ośmieliłem się również przedstawić mój nowy projekt nazwany przeze mnie ,,SZYBOLOT'', który ma łączyć cechy samolotu i motoszybowca z przewagą na to drugie. Ma mi głównie posłużyć do nauki latania z zastosowaniem klap i lotek. Zbudowałem sporo modeli latających, jednak głównie w klasie modeli ,,Parkflyer'' - chociaż trafiały się i większe (ponad 3m). Od razu piszę o ew. uwagi odnośnie właściwego umieszczenia tego postu - ,,dopiero raczkuję na forum,,. Model powstaje na bazie planów modelu ,,MONARCH 05'' dostępnych w internecie. Ale z oryginalnych planów pozostał tak naprawdę tylko kształt. Rozpiętość została zwiększona do 200cm. Również cała konstrukcja włącznie z użytymi materiałami została zmieniona. Z uwagi na to, że mam zapasy sklejki gospodarczej (meblowej) gr. ok.2,6mm, to model chcę wykonać z wykorzystaniem tych materiałów. Profil płata SD7037, klapy oraz lotki, kierunek, wysokość, obroty silnika - napęd elektryczny. Model zacząłem kreślić zimą i w tym też czasie powstały pierwsze elementy. Jako, że kiedyś popełniłem własny ploter frezujący, to elementy staram się wycinać na tej maszynie. Projekt powstaje w Corelu - oczywiście legalnym. Elementy wewnętrznej części kadłuba widoczne na zdjęciach spasowane na razie na ,,sucho'' bez kleju. Wręgi wykonane ze sklejki mod. 2mm i 3mm. Na początek kilka zdjęć wewnętrznych elementów kadłuba. Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam - Grzegorz .

• By mass
      Cześć, mam pewien problem dotyczący pracy silnika w moim quadrocopterze. Podczas lotów w końcówce przedniego sezonu dron dziwnie się zachowywał - mianowicie mogłem się bez problemu nim wzbić dość wysoko, ale podczas opadania jakby tracił moc na silnikach i bardzo szybko opadał robiąc kilka twardych lądowań. Od tamtego czasu nim nie latałem i teraz wiedząc, że było coś nie tak poświęciłem mu więcej uwagi na przegląd wszystkich podzespołów. Wymieniłem pakiet 3S na nowy, dokupiłem śmigła, ponieważ poprzednie były już nieco postrzępione i wgrałem od nowa firmware do APM, przeprowadziłem konfigurację i wykonałem kalibrację ESC.

Wczoraj chciałem wykonać próbny lot i zauważyłem dziwne zjawisko. Mianowicie po uzbrojeniu jeden z silników wyraźnie wolniej się kręci, po odjęciu gazu zatrzymuje się jako pierwszy - reszta równocześnie. Przy kręceniu nim w palcach nie czuć, żadnego oporu ani bicia. Wróciłem do domu i wykonałem jeszcze raz kalibrację ESC i tutaj zauważyłem dziwną sprawę - podczas kalibracji wydaje mi się, że ten silnik pracuje prawidłowo - prędkość obrotów podczas obserwacji nie różni się od pozostałych, wszystkie silniki zatrzymują się razem. Natomiast przy uzbrajaniu nadal ten silnik kręci się wolniej.

Nie mam pojęcia co mogło nawalić, czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Poniżej przedstawiam filmiki pracy silników z uzbrojenia przed lotem i z kalibracji ESC (podczas oglądania proszę zwrócić uwagę na silnik numer 2)
      Połączenie silników zgodnie z dokumentacją ze strony ardupilot:

Filmik z uzbrojenia: https://youtu.be/eHcZgZyioUw
      Filmik z kalibracji: https://youtu.be/bHeL1jfuQ_U
    • By SATAMAX
      Cześć!

Zapraszam wszystkich modelarzy oraz początkujących do naszego sklepu modelarskiego. Mamy w ofercie między innymi: auta rc, drony, samoloty zdalnie sterowane, akcesoria modelarskie, materiały do budowy, modele do sklejania oraz wiele innych. 

Budujemy też pakiety z ogniw  Li-Ion18650 do łodzi zanętowych, rowerów elektrycznych, skuterów elektrycznych, deskorolek i wielu innych gdzie można używać ogniw Li-Ion. 

W razie trudności ze znalezieniem na stronie konkretnego produktu, prosimy o wiadomość e-mail: satamaxstore@gmail.com - POMOŻEMY JAK UMIEMY

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz do odwiedzenia naszego sklepu:

ul. Przędzalniana 90, 93-114 Łódź
    • By Bar Horab
      Dzień dobry,
      Moje eksperymenty raczej nie są stricte modelarskie, chociaż być może wykorzystam je w budowie modeli wiatraczków.
      Eksperymentuję z ogniwami kwasowo cynkowo miedzianymi, które wystarczają jedynie do zaświecenia małych diod. Nawet jeżeli uzyskuję szeregowo 6 V i więcej nie są w stanie ruszyć zwykłych małych silniczków, pewnie z powodu zbyt małego, wręcz znikomego prądu.
      Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją na rynku (i jakie?) silniczki, które byłyby w stanie zapracować na moich bardzo słabych ogniwach?
    • By Swift
      Kiedyś pochwaliłem się na Forum, iż mam tą książkę i wówczas dostałem na priv parę zapytań, czy bym nie sprzedał. Odpowiadałem, że nie bo książki modelarskie zbieram. Nie pamiętam kto był wówczas zainteresowany, bo stare posty sprzed reorganizacji Forum uległy skasowaniu, nie mniej uprzejmie informuję, iż ta książka pojawiła się właśnie na Allego.

http://allegro.pl/budujemy-silniki-do-modeli-latajacych-i7221571032.html

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.