Jump to content
Swift

Budujemy silniki do modeli latających - książka z lat 50-tych.

Recommended Posts

Kiedyś pochwaliłem się na Forum, iż mam tą książkę i wówczas dostałem na priv parę zapytań, czy bym nie sprzedał. Odpowiadałem, że nie bo książki modelarskie zbieram. Nie pamiętam kto był wówczas zainteresowany, bo stare posty sprzed reorganizacji Forum uległy skasowaniu, nie mniej uprzejmie informuję, iż ta książka pojawiła się właśnie na Allego.

http://allegro.pl/budujemy-silniki-do-modeli-latajacych-i7221571032.html

Faktycznie jest, dziękujemy Andrzeju za przypomnienie, (hmm...chyba skleroza już się dobija... :D )

... ale mnie nie ominęła!  :rolleyes: , co prawda nie są to skany, tylko robota "czysto szpiegowska"   ;)  , ale myślę, że wynik czytelny i w odpowiedniej rozdzielczości. Co byście nie musieli długo szukać, dokładnie tutaj podałem linki do mojego Dropboxa:

Cześć 1 - Silniki tłokowe

Część 2 - Silniki pulsacyjne

Można czytać wprost z Dropboxa, pobierać strony (parami), lub ściągnąć zipa danej części.

PS Paweł, jeżeli twoja książka jest w lepszym stanie, to sprawdź, czy jest wszystko (bo nie mam takiej pewności: szczególnie chodzi o załączniki).

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Bar Horab
      Dzień dobry,
      Moje eksperymenty raczej nie są stricte modelarskie, chociaż być może wykorzystam je w budowie modeli wiatraczków.
      Eksperymentuję z ogniwami kwasowo cynkowo miedzianymi, które wystarczają jedynie do zaświecenia małych diod. Nawet jeżeli uzyskuję szeregowo 6 V i więcej nie są w stanie ruszyć zwykłych małych silniczków, pewnie z powodu zbyt małego, wręcz znikomego prądu.
      Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją na rynku (i jakie?) silniczki, które byłyby w stanie zapracować na moich bardzo słabych ogniwach?
    • By szymonSanok
      Witam, jestem na tym forum nowy, ale już co nieco przeglądnąłem wątki oraz zgłębiłem podstawy modelarstwa, jednakże połączenie arduino i aparatury sterującej oraz silników z regulatorami sprawia mi jeszcze troszkę problemów. A mianowicie: wszystko już reaguje na aparaturę, silniki przyśpieszają itd, problem jednak jest w tym, że nie robią one tego równomiernie, a dokładniej, że jeden z silników, aby zaczął się kręcić wymaga dużo większego wychylenia przepustnicy od poprzednich. Podejrzewam złe zaprogramowanie regulatorów, ponieważ w trakcie podłączania baterii 3 silniki "pikają" po dwa razy a tej jeden tylko raz. Drugim problemem jest to, że lubią się zawiesić (tzn kręcą się pomimo ustawienia przepustnicy za 0) w momencie gdy zrobię to gdy quadcopter nie jest w pozycji horyzontalnej. Poniżej zamieszczam link do dokumentacji całego quadcoptera, aby łatwiej było się zapoznać z tym jak jest zbudowany i jak działa.
      Liczę na Waszą pomoc lub sugestie Pozdrawiam!

Dokumentacja:
      https://docs.google.com/document/d/1EJwOQfFyyUpuTLndOahr4K0CBDsZuEMtVzzbAPM24Xg/edit?usp=sharing

@Update, dron już zaczyna się poziomować, i reagować szybciej na aparaturę, pomogła zmiana częstotliwości na jakiej przetwarzane były impulsy w arduino. Pojawił się za to kolejny problem objawiający się tym, że moc na silniki nie jest przekazywana równomiernie. Tzn jeden z silników potrzebuje dużo więcej "gazu", żeby w ogóle zaczął się kręcić. Czy może być to wina źle zlutowanych kabli lub niedokładnych połączeń na konektorkach? Pozdrawiam!
    • By m_actuna
      Lubicie promocje ? Kody rabatowe ? Super okazje ?
      No, a kto nie lubi ?!
      Zaczynamy zabawę.
      1. Wchodzimy na: www.sklep.actuna.pl
      2. Kategoria: PROMO
      3. Wybieramy to co nas interesuje i dodajemy do koszyka !
      4. Podczas realizacji zamówienia zaznaczamy, iż posiadamy kupon rabatowy i wpisujemy:
      XPROMO
      5. Co się dzieje ? Wartość koszyka zmniejsza się o 10% !
      Żeby nie było za łatwo, ciekawiej i abyście czasami do nas zaglądali - kod rabatowy oraz asortyment, którego tyczy będzie zmieniać się co tydzień !!
      ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW !!

• By droniak1921
      Witam Wszystkich,
      zostałem też zainfekowany modelarstwem - dokładnie MRy

Wyszła nowa książka o dronach Drony -budowa, loty, przepisy
      Czy warto ją kupić, może ktoś może coś o niej powiedzieć.
      pozdrawiam
      droniak

• By KrzysztofTD
      Witam, mam do was pytanie dotyczące układu silników i śmigieł w 250-tce, z lewej strony zakładam 2 lewe śmigła a z drugiej dwa prawe, i czy potrzebuje też dwóch prawych i lewych silników? o ile jest coś takiego? zmienia się polaryzacje i jest ok czy takie rzeczy ustawia się przy konfigurowaniu cc3d? 
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.