Skocz do zawartości

Nauka latania a potem FPV


michalk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję teraz na tymi lotkami i co zauważyłem - spore luzy, lotka swobodnie potrafi się wychylać po 3mm patrząc na powierzchnię skrzydła wydaje mi się, że to sporo porównują do zaleceń producenta, że lotka ma się wychylać do 8mm pracując normalnie. 

 

Luzy powodowane są przez za duże otwory na popychacz w dźwigni serwa oraz za luźne snapy.

 

Jak wcześniej pisałem lotki i tak do naprawy więc usunę te luzy. Myślicie, że wychylenie lotek takie jak podaje producent 8mm jest wystarczające czy zrobić większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania luzów praktyczne są rurki termokurczliwe. 

 

Dobieram rurkę, która po obkurczeniu ma średnicę otworu w snapie, docinam, obkurczam "na sucho" na drucie o średnicy cięgna. Taką rurkę wkładam na wcisk do snapa i przez to przewlekam cięgno. W innej kolejności nie udawało mi się osiągnąć zadowalających rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poleciał!:) Dwa udane starty, jedno udane lądowanie, ostatnie lądowanie przymusowe na drzewie :P - straty: śmigło

 

Podsumowując co zrobiłem po ostatnich nieudanych próbach oderwania się od ziemi:

  • luzy na lotkach i klapach usunąłem do zera, bardzo prosto - trochę kleju CA w otwór na ramieniu serwa z włożonym popychaczem. CA potraktowałem przyśpieszaczem. W efekcie powstała taka fajna uszczelka eliminująca luz
  • same lotki po zerwaniu zamontowałem na takich plastikowych zawiasach (http://abc-rc.pl/p/108/2199/zawias-plytkowy-11mm-28mm-ze-sztyftem-11x28-zawiasy-akcesoria-modelarskie-drobnica.html) - sprawdziło się to super. Lotki pracują bardzo lekko, wyraźnie lepiej niż na oryginalnym zawiasie
  • na sterze kierunku miałem REWERS! Eh, nie mogłem w to uwierzyć sprawdzałem po kilka razy, ale chyba zbyt nieuważnie

No to już chyba z górki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.