Skocz do zawartości

Moderatorzy


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na to forum zaglądam raz na 2 tygodnie (nie ma czasu) to raczej moderator byłby ze mnie mizerny  :D Po za tym jestem uznawany za kogoś kto niebezpiecznie lata i olewa prawo  B)  :blink:  :wacko: Wiedzę też mam na poziomie początkującego  :unsure:  Więc jak widzisz kompletnie się nie nadaję  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Moderator panowie nie ma budzić sympatii i  nie musi się podobać . Ma mieć wiedzę i pilnować żeby wszystko miało swoje miejsce . Osobiście jestem przeciwny  moderowaniu przez ludzi którzy zaczynali od EG  nie skalali rączek zrobieniem jaskółki , wicherka i podobnych modeli a cały swój dorobek modelarski mogą zmieścić w skrócie RTF .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator panowie nie ma budzić sympatii i  nie musi się podobać . Ma mieć wiedzę i pilnować żeby wszystko miało swoje miejsce . Osobiście jestem przeciwny  moderowaniu przez ludzi którzy zaczynali od EG  nie skalali rączek zrobieniem jaskółki , wicherka i podobnych modeli a cały swój dorobek modelarski mogą zmieścić w skrócie RTF .   

 

Kamil na moderatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, niestety nie zgodzę się z Tobą. Moderator, który uważa, że zna się na wszystkim, chcąc nie chcąc, będzie narzucał swoje zdanie innym. W moim odczuciu powinien być takim trochę stojącym z boku strażnikiem ładu i porządku. 

 

Uważam, że w naszych profilach ranga za bardzo "bije po oczach", co niektórych może mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobrym pomysłem były by dwa konta. Jedno do pisania o pierdołach a drugie do działania jako moderator. Nie raz czytałem teksty typu "No kto jak kto, ale moderator to powinien wiedzieć jak...." i tu wpisać jak wkleić bowdena, jak wyważyć śmigło itp. Nie to , że bym nie umiał ;)

Jeśli ktoś pisze bzdury to inny forumowicz go naprostuje, grunt aby to zrobił bez obrzucania inwektywami.

 

Miałem też kiedyś pomysł aby moderatorzy byli lokali w działach. Wtedy ktoś kto dużo pracuje w piankach to by moderował działy piankowe. Ktoś kto dobrze czuje się w makietach moderował by makiety, w szybowcach- do szybowców itd. To by było rozwiązanie jak Kamil proponuje, aby moderator dbał o kulturę i o merytoryczność postów. Forum jest tak duże i ma tyle działów, technologi, że moderatorzy całościowi nie są w stanie ogarnąć ani całości pod względem porządków ani tym bardziej nie mają gigantycznej wiedzy aby móc rzeczowo pisać w każdym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinien być osobą, która potrafi łagodzić adwersarzy. Niekonfliktową. Moim zdaniem nie musi mieć wiedzy, bo nie staje w szeregu na pozycji eksperta, tylko osoby, która przez jakiś czas zalewa pożar wodą a w ostateczności daje w zęby podpalaczom. 

To, że na forum są ludzie, którzy mają wiedzę to sprawa oczywista. Ale to nie oznacza, że człowiek z wiedzą będzie dobrym moderatorem, bo może na przykład być chamem, prostakiem, albo wręcz przeciwnie, luzakiem, który ma wszystko w nosie i na wszelkie przejawy bałaganu i niesubordynacji przymyka oko. DO NIKOGO NIE PIJĘ :), to uwaga ogólna :)

 

To tak trochę jak z policją. Funkcjonariusz w ogólnym zarysie musi się znać trochę na prawie, ale jest przede wszystkim od pilnowania porządku i wlepiania mandatów. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Ehh moderator powinien wiedzieć o czym pisze i co czyta ...

Bart07 twoja metoda to jak dać nauczyciela polskiego  do sprawdzania prac po japońsku wyjdzie z tego mamałyga i tyle .

Oczywiście w gestii moderatora jest gdzie czuje się pewny i porusza się sprawnie w tematyce  a gdzie może zadbać jedynie o pisownię i ogólną kulturę użytkowników . Przede wszystkim trzeba dbać o to aby posty znajdowały się w dobrych działach użytkownicy nie pisali bzdur i chwalili się brakiem odpowiedzialności wprowadzającym  zagrożenie innych użytkowników nieba i mogącego znaleźć kolejnych bezmyślnych naśladowców . To o czym w części pisze rozumie z pewnością toretto i tebe ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno zauważyć podział ? Wystarczy wejść i sprawdzić. Są moderatorzy forum dbający o ogólny lad i porządek oraz MODERATORZY DZIALOW tematycznych .. Niestety Ci ostatni w zasadzie się nie udzielają i tu jest problem.

 

EDIT:

 

No tych drugich w zasadzie nie ma i ta luke trzeba by zapełnić w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Tak kolego bo zauważenie tego czym latasz przez pilota awionetki jest prawie niemożliwe a spotkanie takiego obiektu z samolotem może spowodować takie uszkodzenia że samolot nie będzie w stanie kontynuować lotu i zostanie w najlepszym przypadku zmuszony do lądowania awaryjnego . Latałeś poza zasięgiem wzroku i na takiej wysokości na której poruszają się samoloty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Albo operator FPV albo modelarz to odrębne pojęcia modelarz nie lata poza zasięgiem wzroku . Operator drona FPV wykorzystuje tylko model do operowania poza zasięgiem wzroku i to zupełnie inna sprawa . To że ktoś buduje modele i lata FPV oznacza że ma hobby w postaci budowy modeli i drugie w postaci latania FPV . Jeśli mając przepisy nie potrafisz ich przeczytać i zinterpretować oznacza to że tak samo nie będziesz potrafił zinterpretować regulaminu forum więc moderatora z pewnością z ciebie nie będzie chyba że na jakimś forum FPV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dron nad osiedlami ? Ja nie mam drona, nie wiem czy o moim filmiku mówisz czy nie ale nie kojarzę, tym bardziej że wspominasz coś o świrowaniu, żaden mój model nie świruje ani nie świrował :) . Ja zawsze staram się latać bezpiecznie. Codziennie latam nisko a jak jakiś rekord swój chce pobić czy w chmur polecieć to dzwonię do FIS...jak słyszą moje nazwisko to z miejsca mówią "Masz pozwolenie"  :P  :)

 

Tak w ogóle, temat moderowania zeszedł na bezpieczeństwo lotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.