Skocz do zawartości

Moderatorzy


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu "jazda" po moderatorach? Po raz kolejny powstrzymam się od komentarza - wystarczy, że przeczytałem wszystkie Wasze (taka robota), tyle zajadłych, pełnych nienawiści słów.

 

 

Zrobiliście tu niezły śmietnik, może ktoś chce poświęcić swój czas i posprzątać?

Wszyscy jesteście mądrzy... w pisaniu, szkoda, że w czynach tego nie widać.

Ktoś chętny do moderowania? Niech się zgłosi - zobaczymy jak będzie sobie radził. Który jest chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co do moderatorów wypowiem tyle: człowiek uczy się całe życie.. Znam sie=wypowiadam sie  nie znam sie=słucham reszty, wyciągam wnioski 

 

 

Cecha moderatora^^

 

Nie... moderatora, tylko każdego człowieka myślącego.

 

PS

ReMo uzupełnij profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Może napiszę coś co mnie pogrąży ale forum jest dla ludzi którzy chcą się czegoś nauczyć lub jakąś wiedzę przekazać a żeby sobie pooglądać nie trzeba być użytkownikiem forum tylko anonimowym obserwatorem . Może nie przybędzie mi zwolenników ale bez tępienia głupoty i popisów pod publiczkę w ogromie śmieci i chłamu który zniechęca do czytania giną ludzie którzy chcą coś przekazać i czegoś nauczyć a ludzie szukający wiedzy muszą czytać wypociny recenzje sprzętu pisane przez laików , porady amatorów i szukających sławy i poparcia małolatów łamiących prawo . Trzeba skończyć z wylęgarnią głupoty na rzecz forum z którego będzie można uzyskać poradę , czegoś się nauczyć i zbudować model a nie zaparkować FPV w płocie ...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co pisze Kamil. A od pisania głupot powinien być Hyde Park. Nie powiem, żeby mi się nie zdażylo pisać nie na temat i bez sensu ale pierwszy krok do poprawy to uświadomienie sobie tego co się robi źle więc jestem dobrej myśli.

 

Marcin, nie obrażaj sie. To nie jazda po moderatorach a obrona przed ew. nowymi kandydatami nie przygotowanymi do tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla mnie to całkiem rozsądne myślenie i popieram co napisałeś Kamilu :) .

Oczywiście są granice tępienia i wycinania chwastów..niestety to forum publiczne i różny jest poziom wiedzy jego użytkowników i ciężko kogoś tępić tylko dlatego że np.zaczyna przygodę w modelarstwo i pyta o oczywiste rzeczy.

Nie stworzysz idealnego forum, dlatego są moderatorzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pozwólcie, że się wypowiem. 

 

1. Naprawdę ideałem byłoby mieć merytorycznych Moderatorów Działów? Przecież każda głupota zostanie natychmiast skontrowana, zmiażdżona i przejechana walcem :-) Dlaczego? Bo jesteście fachowcami :-)  

2. Moderatorzy są to ludzie, którzy zdecydowali się poświęcić część własnego prywatnego czasu "pro publico bono" w celu podniesienia jakości merytorycznej tego Forum. Jakie powody nimi kierowały, ze zdecydowali się moderować? Odpowiem po sobie:

- bo tak mi się w życiu zdarzyło, że do czerwca mam trochę wolnego czasu i wolę poświęcić go tu, niż łoić w gry?

- bo kiedyś umrę i może właśnie tu ktoś mnie z sentymentem wspomni?

- bo lubię uczyć młodych ludzi jak wejść w hobby, pasję i dorosłe życie?

- bo jestem propaństwowcem i uważam, że porządek na forum, to porządek w życiu i w społeczeństwie?

3. To forum to jest oazą spokoju :-) Jestem również moderatorem na pewnym forum ogrodniczym, gdzie 90% userów to kobiety w wieku 40-55 lat. Nie pytajcie... U nas to jest po prostu niezmącona tafla jeziora. Tam to codzienny sztorm :-)

4. Może się mylę, bo nigdy nie dostałem od Admina "mission statement", ale tak sobie wymyśliłem, że to forum jest po to, aby:

- uczyć młodych

- wymieniać doświadczenia

- doceniać starych

- szanować pasje i pomysły

Stąd ważne jest, aby każdy user napisał ile ma lat , bo inaczej traktuje się napalonego 13-latka, inaczej wszystkowiedzącego  fachowego 45-latka , a inaczej emeryta modelarza. 

Stąd tez ważne jest, aby każdy user napisał skąd jest, bo samopomoc sąsiedzka ma sens i trzeba wiedzieć, czy ktoś jest 5 czy 500 km od nas. 

 

Uff, mam nadzieję, że nie znudziłem :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderuję/administruję na jednym z for modelarskich, małym , ok 250 userów. Pozwólcie, że podzielę się moimi uwagami co do "moderatorki". Są "modzi" dwóch klas.....tacy co pomagają i tacy co "poprawiają" błędy ortograficzne i takie tam. Powiedzmy sobie szczerze, że forum modelarskie musi być forum "autorskim" z ekipą o dużym autorytecie i doświadczeniu. To muszą być tacy ludzie , którzy potrafią pomóc, poprowadzić " za rękę" początkującego, wygasić kłótnie, zaproponować kompromis, a przede wszystkim słuchać/ czytać to co mówią/piszą inni....nie dopuszczalne jest negowanie wszystkiego , pisanie....."nie znasz się, wykazujesz totalny brak wiedzy w temacie"....., i inne takie podobne. Moderator ma moderować, czyli zachęcać, pomagać, wrzucać na forum nowe pomysły, kierunkować dyskusję, no i oczywiście przywoływać do porządku dyskutujących, a czasami i upominać. Inną dużą zaletą admina/moda jest przyznanie się do własnego błędu, pomyłki. Tak to widzę i wydaje mi się, z dość dużym powodzeniem realizuję na swoim forum....ale nie mi o tym wyrokować, ważna jest opinia użytkowników. Zakończcie już tą dyskusję, Admini dokładnie wiedzą kto jest kto i to oni powinni decydować o nowych modach....okres próbny, jeżeli sprawdza się, zostaje, jeżeli nie, " sorry winetu", może innym razem.Jeszcze raz napiszę.....forum to przedsięwzięcie "prywatne", nie ma demokracji, jej zasady ustala właściciel, administrator. To tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Koledzy miedzy kimś kto zaczyna i buduje model w relacji korzystając z rad i opinii bardziej doświadczonych kolegów a kimś kto wiesza filmik jak wali dronem czy fpv w płot jest przepaść taka sama jak usilne udowadnianie że spalinowy combat nadaje się do nauki akrobacji , startu i lądowania jak nie ma podwozia i lata 150km/h ..To taka paranoja jak by uczyć kierowców prowadzenia samochodu na bolidach formuły 1 . Białe do białego ,zielone do zielonego drewniane do drewnianego a śmieci na śmietnik . Amen ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, na tym polega uroda forum. Znam takie jedno forum, na którym byli banowani wszyscy piszący głupoty. Od 5 lat jest tam 3 userów, ostatni post był w październiku 2013.  

 

Bo to jest jak w tym dowcipie o księdzu, który wsiadł  do InterCity jadącego z Krakowa do Warszawy. 

Wszedł do przedziału i zobaczył, że pozostałymi dwoma pasażerami w tym przedziale są dwaj rabini. 

- Dobra nasza. - pomyślał ksiądz. - Wreszcie na własne uszy usłyszę te słynne dyskusje rabinackie.

Niestety rabini milczeli przez całe 3 godziny. Przed dojazdem do Warszawy Centralnej ksiądz nie wytrzymał i zapytał:

- Szanowni panowie rabini. Ja tu liczyłem, że wreszcie posłucham tych słynnych dyskusji rabinackich, a panowie 3 godziny milczycie?

Rabini popatrzyli po sobie, pokiwali głowami i w końcu jeden z nich odezwał się w te słowa:

- Ja wiem wszystko, on wie wszystko... O czym tu dyskutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, zapomniałem napisać wyżej w poście ;) ...Władza jaką się otrzymuje zostając administratorem, moderatorem forum, jest dla ludzi odpowiedzialnych, rozważnych, o solidnym doświadczeniu, wiedzy, dla ludzi, którzy wiedzą o czym piszą, mówią. I nie jest to nagroda, to jest bardzo duża odpowiedzialność i mnóstwo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale jeśli już będą chętne do moderowania itp to co za problem zrobić ankietę i demokratycznie wybrać? Dorobek każdego z nas jest tutaj zapisany, osoby siedzące przynajmniej te parę miesięcy na forum są rozeznane kto w czym jest dobry, jak się zachowuje, kojarzą mniej więcej ludzi. Umiemy rozpoznać kto jest odpowiedzialny (po tym czym się chociażby chwali na forum), kto się udziela i czy wypowiedziami wnosi coś do tematu czy tylko po prostu "pisze" itp tak w nieskończoność. Wtedy może by tak dużo osób nie "fochało" na danych moderatorów ... zresztą zawsze można zrobić ankietę (jeśli już nabroi) czy odsunąć daną osobę z tego stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.