Skocz do zawartości

Moderatorzy


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę chyba przeintelektualizowaliście tę dyskusję :)

 

Admin to admin, jest jeden, siedzi cicho, dzieli rządzi i niech tak zostanie

Moderatorów jest kilku i fajnie. Za mało? No to przecież razem powinni, zakładając, że czytają to forum dość dokładnie, wyłuskać spośród tłumu jeszcze kilka osób które z takich czy innych powodów dobrze rokują, zaproponować im na PW zielony podpis pod zdjęciem i nakreślić zakres praw i obowiązków. Jak ktoś wyżej wspomniał - można dać jakiś okres próbny, sprawdzi się, nie sprawdzi. Albo nawet i nie, przecież jeśli się nie sprawdzi to mogą go potem gremialnie grzecznie poprosić, żeby zrezygnował po cichu. I tyle. Jeśli obecna ilość modów nie wystarcza, bo mi tak się troszkę wydaje, że nic złego na forum się nie dzieje, dyskusje przebiegają normalnie, może czasem pojawi się jakiś zgrzyt czy złośliwość, ale w tak dużej grupie osób to chyba nieuniknione. Nikt sobie do gardła nie skacze i fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Heh a ja tam mam niekonwencjonalny pomysł na tych co piszą głupoty brakuje nam działu dla najmłodszych o modelach szkolnych , jaskółkach , latawcach , balonach więc powinniśmy założyć taki dział i pokazać jak się buduje modele szkolne dla tej młodzieży która chce ale brak im funduszy na gotowca , do modelarni jest za daleko itd. . Jeśli delikwent przeskrobie będzie miał wybór relacja z budowy jaskółki , latawca albo ostrzeżenie , jeśli komuś zależy żeby z nami być zbuduje model jeśli chce tylko pajacować wyleci z forum i po problemie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że obecna ilość moderatorów jest wystarczająca. Z tym że większość nie moderuje i powinna złożyć stanowisko.

 

Kamilu jest dział od czego zacząć. Tam pojawia się dużo pytań nowicjuszy.

Ja jaskółek nie robiłem i nie brakuje mi ich do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jeśli komuś zależy żeby z nami być"

 

Kamilu ... znowu wracamy do elit ?

 

To jest forum otwarte, na początku każdy zadaje durne pytania a jego czas może byc ograniczony. Jeden w rok ogarnie wszystko i zacznie robić laminaty inny pracuje, podróżuje, uczy się studiuje i w 5 lat nie nauczy się prawidłowo startować i lądować piankolotem. Nikogo jednak nie można dyskryminować i dyskwalifikować. Ktoś miał pasję, znalazł na to moment i niech ją rozwija do końca życia.

 

Co do usuwania użytkowników .. tu akurat Admin jest bardzo tolerancyjny i jest temu przeciwny, według mnie prawidłowo. Od tego są chwilowe bany, ostrzeżenia, ale za głupotę nie można nikogo wykopać. Dla Ciebie ja ze Swoją wiedzą modelarską pewnie jestem głupcem, dla innego Ty jesteś z wiedzą w temacie o którym nie masz pojęcia, ale chcesz się nauczyć i dopiero zaczynasz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Kacper nie mam tu na myśli tych ,którzy zaczynają i poruszają się po omacku robiąc błędy , tylko tych którzy usiłują korzystać z forum inaczej niż byśmy tego sobie życzyli np. przez naciąganie przez dział giełda ... Z resztą zastanawiam się nad jednym czemu tu tylu byłych moderatorów którzy mogli i zaniemogli bo skoro mają czas na pisanie tu to czemu nie mieli czasu na robienie roboty moderatora . Bardzo przepraszam ale jak bym miał moderować i słuchać jeszcze byłych moderatorów dyrygentów to panowie róbcie sobie sami czarną robotę a ja sobie pokrytykuję z poziomu użytkownika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Moderowanie to mało wdzięczna praca charytatywna tyle że ktoś ją musi robić bo będzie "Armagedon" poza tym od gadania jak trzeba moderować nic się nie wymoderuje . Podsumowując lepszy jeden moderator który coś robi od 20 piszących  o tym jak trzeba moderować , A ja od pewnego czasu czuję się w tym temacie jak półnaga modelka na wybiegu przed stadem obślinionych staruchów ,którzy i tak już nic nie mogą ... Więc panowie jak mówicie że ktoś będzie coś robił źle i ktoś jest gorszy to pokażcie że zrobicie to lepiej i to róbcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z resztą zastanawiam się nad jednym czemu tu tylu byłych moderatorów którzy mogli i zaniemogli bo skoro mają czas na pisanie tu to czemu nie mieli czasu na robienie roboty moderatora . Bardzo przepraszam ale jak bym miał moderować i słuchać jeszcze byłych moderatorów dyrygentów to panowie róbcie sobie sami czarną robotę a ja sobie pokrytykuję z poziomu użytkownika ;)

Czasu na moderowanie to akurat miałem sporo i z przerwami, nadal go mam. Zależy mi na tym forum, lubię je po prostu. Szanuję pracę moderatorów bo byłem po drugiej stronie, a to, że mogę mieć inne zdanie na pewne drobne różnice w moderowaniu to chyba mogę mieć prawda? Z resztą, codzienna, trudna praca moderatora, nie była powodem mojej rezygnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

A ja skleiłem z 5 jaskółek jak nie więcej ,do tego kilka wicherków i sporo szybowców w tym F3F jak zaczynałem karierę zawodnika modele się budowało od podstaw bo laminaty były koszmarnie drogie ... Warto młodych ludzi  namawiać do budowy modeli od podstaw bo to rozwija umysłowo , manualnie i technicznie a tym bardziej jak są to modele budowane od zera . Nie jestem przeciwnikiem  modeli RTF i sam takie posiadam ale Mamy tak na prawdę forum ludzi wygodnych z przeważającą liczbą RTF i bez działu dla najmłodszych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych osób i wypowiedzi nie rozmumiem no ale cuż każdy ma swoje zdanie które szanuje.

Co do wyczynu kolegi Toretoo, przywalił w płot no dobrze. Ale ludzkości nie zmienicie.

Mogła to byc nawet osoba która lata klasycznie i co też by była tendencja linczowania.

Pare osób lata tylko klasycznie z i fpv nie miała nic doczynienia i własnie te osoby najwiecej joszczą bo co to on nie zrobił.

 

FPV=Linczowanie???

Kalsyczne latanie= aaa zdarzyło sie mu

 

W swoim doświadczeniu modelarski a chyba moge już tak to nazwac bo latam już 10 lat, od małego budowałem żutki, jaskółki, zefirki, smyki aż po makiety i inne np duże modele szybowców. Zdarzały sie różne sytuacje, nawet czasem podobne to co pokazał toretto. Każy odpowiada za swoje maszyny i skutki złego przemyslenia czy tez błedy w pilotowaniu. Pomyślcie w ilu kretów kolizji czy korkociągów mogliście coś narobic.  Ja w wieku 19 lat rozwaliłem szybe w samochodzie BMW przEdnią a wtedy gdy nie pracowałem ksozt był dla mnie załamaniem. Ale poszedłem do goscia na spokojnie porozawiałem przeprosiłem dogadałem, a bład w pilotowaniu taki

ze latam w górzystych terenach samochód zaparkował podejście z drugiej strony było nie realne wiec podchodziłem z drugiej strony, przy lądowaniu nagle mnie przydusiło i nawet wyłaczenie klap nic nie pomogło zabrakło mnie i bach.  Wiec nie gadajcie że tylko FPV bla bla bla... Można upomniec osobe która w jakimś stopniu zawiniła ale merytorycznie "słuchaj gościu zle zrobiłeś podszedłś za ostro do lądowania pod dużym kątem i wiatr wiał Ci w tym a w tym kierunku w takich sytuacjach trzeba uważac" koniec kropka. Żadko sie tu wypowiadam ponieważ żadko potrzebuje zaczerpnąc jakieś wiedzy z forum bo wole sobie radzic sam. Chyba że szukam jakiś fajnych nowych modeli do budowy.

 

 

 

Co do moderatorów sam jest moderatorem na rc-fpv

Moderator to nie osoba która jest  boss'em i wszystko wiedzącym.

Mod to osoba która dba o forum, a że jest modelarzem również chodzi o to forum to może wypowiadac sie  na tematy modelarskie merytorycznie, lecz nie w wbitym gwożdziem w łeb ze ja pisze to musi tak byc bo jestem mod.

 

A tu dla przypomnienia wiki moderator

Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. edytowanie lub trwałe usuwanie komentarzy/postów, blokowanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzeganie zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora – lub w trybie nieprewencyjnym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni zgadzam się z taką opinią. W mojej ocenie, co próbowałem podkrelić w poprzednim poście, to nie ma być alfa i omega, bo jako taki zaopatrzony w dodatkowe narzędzia będzie miał wielką pokusę, żeby zostać bogiem. Nieomylnym. Wszechwiedzącym. itd.

Dla mnie mod ma być osobą, która dba o bezpieczeństwo i higienę forum. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

O higienę dba higienistka a o BHP BHP-owiec a jak się czujesz nie świeżo to mydełko ręcznik i pod prysznic oczywiście w kasku i japonkach żeby BHP-owiec nie musiał badać wypadku pod prysznicem ;) . Panie są jak najbardziej mile widziane na forum w końcu t nie jest sport zarezerwowany tylko dla panów .

Co do zdjęcia to oczywiste że jedyna wymówka dać dyla z takiego liceum lub pojechać na zawody z liceum męskim  to zbudować modelik w końcu one czasem uciekają w zboże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Moderator jest takim samym paradoksem jak sraczka  . Sraczka jest jednocześnie często i rzadko. to tak samo jak moderator   jest często na forum i rzadko ruszy tyłek i coś zrobi ....

punk dla mnie to:

d ) Współczuję adminowi  ze ma nierobów moderatorów i wszystko musi robić sam ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.