Skocz do zawartości

PZL 37 w 3D


Kropka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Szczeniak" z teksturami. Zastanawiam się, czy po jakichś poprawkach będzie do przyjęcia czy od nowa zacząć go teksturować. Na jednym z renderów, widać na lufie jasne punkciki -- to do poprawki (jedna z tekstur coś śmieci).

Piękna robota, ale celownik był trochę inny. W tym dużym kole było mniejsze kółko, a nie kulka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Odnośnie karabinu i jego celownika -- kilka dni po zrobieniu finalnych renderów, dostałam już tę informację. Kiedyś poprawię. Na tym etapie, takie poprawki to sporo roboty. Załączam fotkę co prawda Vickersa, ale PWU wz. 37 miał podobny torus.

post-17249-0-83134000-1467952004_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalnie wygląda. Brawo, świetna robota! Aż chciałoby się to ożywić i umieścić w jakieśj animowanej fabule.

 

To co komputery z nami zrobiły, zasługuje na Nobla. Pomyśleć tylko, że jeszcze nie tak dawno na stołach bawiliśmy się Sinclarami, Timexami, Comodorami... i nikt nie przypuszczał, że za jakiś czas będzie można w domu robić takie cuda.

 

A swoją drogą, ciekawe jakby wyglądał współczesny Łoś 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bededyktyńskiej cierpliwości Agnieszki mamy okazję oglądać powstanie "Feniksa z popiołów". Brawoooooo!

 

......nie tak dawno na stołach bawiliśmy się Sinclarami, Timexami, Comodorami...

kurcze w/g mnie to jakieś 30 lat z okładem, ale cóż czas jest pojęciem względnym. Też tak mam , że co otworzę oczy to poniedziałek ;) .

 

 

Planowany termin zakończenia prac – okolica czwartku 21 sierpnia.

Jakieś koncepcje , plany co do nowego modelu 3D ?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 lat, a jak z bicza.

Co do nowego modelu, absolutnie nie wypowiadam się, przed zakończeniem prac. Jeszcze dokończenie malowania, moje poprawki materiałów, poprawki od fachowców (na pewno są miejsca, gdzie się pomyliłam robiąc taki a nie inny rodzaj metalu). Poprawka tego malowania, bo nie jestem zadowolona z farby i jej fizyki (reakcji na światło). Co prawda render jest lepszy niż widok na Sketchfabie (obecne malowanie robię pod render), ale i tak trzeba by zrobić coś lepiej pokazującego, że ma pod sobą metal.

No i kilka kolejnych malowań -- to pierwsze takie rozległe użycie nowego programu do teksturowania, który poznaję na bazie aktualnie wykonywanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka renderów, których i ja także byłam ciekawa, na przykład by dowiedzieć się, jak model reaguje na światło i czy zastosowane tekstury są dobrym punktem wyjścia do ich dopieszczania, czy należałoby zmienić je. Nie jestem zadowolona z dołu.
Z teksturowaniem jest problem, ponieważ wzięłam za duży rozmach — trzy grupy tekstur, w każdej grupie po sześć tekstur. No a każda tekstura to kwadrat 4096 pikseli mający 16 bitów. Skutek jest taki, że karta graficzna 1GB nie daje rady.

post-17249-0-38202100-1469217913_thumb.jpg

post-17249-0-15934500-1469217930_thumb.jpg

post-17249-0-14968200-1469217948_thumb.jpg

post-17249-0-54625400-1469217962_thumb.jpg

post-17249-0-16890300-1469217977_thumb.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, pytanie -- czy te grafiki nie są za szare?

 

PZL.37B II po weekendowych poprawkach. Część zdążyłam w weekend wprowadzić, kolejne sukcesywnie będę robić. Zastrzegam jednak, że nie 100% -- jeśli zostało zgłoszonych kilka uwag pokrywających się i nie ma merytorycznego głosu polemicznego — uważam uwagę za istotną (choć nie za pewnik) i prędzej lub później, zapewne wprowadzę ją, acz będę jednak starać się weryfikować, po pierwsze w "Monografii PZL 37". Najlepiej jednak, poproszę o źródło przekazywanej poprawki.

Teraz zapewne nastąpi przerwa techniczna. Agnieszka musi odpocząć, pomyśleć co z kartą graficzną, która okazuje się za słaba, porobić nieco przetworów owocowych...

 

Tomek, kilkanaście tygodni temu wspominałeś o zbyt grubych listwach, z których wykonałam ażurową konstrukcję kokpitu. Czy zbyt duża grubość jest wciąż aktualna?

post-17249-0-72053100-1469444276_thumb.jpg

post-17249-0-66721000-1469444277_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba dociekliwa, lubię — korzystając z różnych źródeł — zapoznawać się z faktami. Najlepiej jest je poznawać organoleptycznie, z użyciem własnych zmysłów. Jednak, z oczywistych powodów, musimy się często wspierać opinią/obserwacjami innych osób.

Podaję dwa źródła, jakimi dysponuję w temacie malowania ŁOSia…

„POLSKI SAMOLOT I BARWA”, rok 1981 rok str 68
—„Samolot malowany był w sposób typowy: od góry na ciemny kolor oliwkowo-zielony, od dołu na jasnoniebieski.”—

„Monografia PZL 37”, rok 2006, strona 296:
—„Samoloty były malowanie od góry na kolor oliwkowo-zielony (ciemniejszy niż samoloty PZL P.11c), od dołu zaś na jasnoniebieski (jasny szaroniebieski).”—

Mniejsza z malowaniem góry, zaczęłam zastanawiać się nad tym jasnym szaroniebieskim i przyszedł mi do głowy pomysł, aby zapytać się jaka jest Wasza opinia o tym szaroniebieskim, jak go odczytujecie, jak go sobie wyobrażacie.
Proponuję aby osoba zainteresowana wzięciem udziału w tym quizie, wypowiedziała się w formie obrazka. Nie jest problemem, utworzenie niewielkiego prostokątu, wypełnionego kolorem.
Jak wyobrażacie sobie to dolne malowanie, oczywiście pomijając wpływ otoczenia (na przykład niebo wprowadzające dodatkową grę barw, różny kolor oświetlenia słonecznego, odbijającą się trawę itp.)?
Nie ma tu dobrych/złych odpowiedzi. Nie ma źródeł mogących posłużyć za wzór. Jest subiektywna opinia.

 

Mój typ. Heksadecymalnie: #8b9498

post-17249-0-86636200-1469470776.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie bardzo, to obecne chyba srebrne (pamiętaj, że faceci to półdaltoniści) malowanie mi się podoba. 

Jeśli podmiana barw nie jest bardzo pracochłonna to zdecydowanie łatwiej byłoby wypowiedzieć się gdyby zobaczyć ten kolor na modelu.

 

 

PS

Już od jakiegoś czasu pokazujesz rendery właśnie z obecnym kolorem i szczerze powiem przyzwyczaiłem się już do tego koloru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pls swój subiektywny prostokącik z kolorem dolnego malowania. Zbieram też propozycje na Facebooku. Za tydzień zrobię zestawienie tego co otrzymałam. Myślę, że da to do myślenia, nie tylko mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z profilami barw monitora. Moja propozycja to szaro zielony tylko mam nadzieję że u Ciebie będzie to samo co u mnie.

W CMYK to 55 28 29 0. 

 

Proponuję CMYKa nie używać, bo to drukarska przestrzeń kolorów. Załączam Twój kolor; heksadecymalnie to wyszło #7c9fa9.

post-17249-0-17227500-1469477090.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.