Skocz do zawartości

PZL 37 w 3D


Kropka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki : )
Być może nie uwierzysz, ale ustawiając ten samolot w hangarze, organizując całą scenę i oświetlenie, zerkałam na opony i zastanawiałam się, kiedy ktoś powie to, co powiedziałeś Ty : )
Sory, no nie ugięłam ich. Ale obiecuję że gdy będę robić jakąś scenę ze stojącym modelem to opony będą przygniecione ciężarem maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 21:28, Kropka napisał:

Noker, no widzisz jak mnie zawstydziłeś… na trzy lata : ]
 

Ad rem, temat „Łosia” był z mojej strony niezakończony. Finałem prac 3D może być – w moim subiektywnym odczuciu – albo animacja albo fizyczny, rzeczywisty model. Covid, a właściwie plany elit te już wdrażane pod pretekstem walki z epidemią i te przewidziane na przyszłość niedaleką, spowodowały że uznałam iż do listopada b.r. powinnam uporać się z zaległymi pracami (bo nie wiemy co nas czeka). Zaległymi pracami, czyli animacja PZL.37 oraz dokończenie modelu Lockheed L-14 Super Electra.

Załączam zwiastun animacji PZL 37. Rendery do finalnej postaci animacji jeszcze będą się z tydzień robić. Gotowych jest 4 500 renderów, finalnie przewiduję około 7 000. Potem poprawki i montaż i udźwiękowienie -- całość powinna być gotowa przed wrześniem (tego roku : )

 

 

 

 

Przepięknie się prezentuje, mistrzostwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpalę renderowanie tego fragmentu animacji, wolę się skonsultować. Czy prędkość obrotu sterów jest realna, racjonalna?
Jeśli nie będzie protestów, dziś o godzinie 24 odpalam renderowanie z prędkościami jak na wideo.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko- takie tempo jest oczywiście możliwe, jeśli operuje się sterownicami tak jak pokazałaś czyli raczej powoli, ale mogło by być troszkę szybciej, tak żeby konkretniej- o 20-30%. Gdybyś chciała zademonstrować wychylanie klap skrzydłowych (nie lotek), to byłoby idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zgadza się; wykonanie modelu to jedno, animacja to zupełnie inny temat. Pojedyńczy render można sztukować z kawałków, cyzelować w Photoshopie/Gimpie lub innych programach, nakładając od ręki kolejne warstwy.
W przypadku animacji, należy o niej myśleć już na etapie opracowywania tekstur do modelu, żeby całość co najmniej jako-tako zagrała po oświetleniu sceny. Bo jak się zacznie sztukować animację, można szybko zatonąć w upływających na pracy kolejnych miesiącach : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2020 o 20:11, Kropka napisał:

Zanim odpalę renderowanie tego fragmentu animacji, wolę się skonsultować. Czy prędkość obrotu sterów jest realna, racjonalna?
Jeśli nie będzie protestów, dziś o godzinie 24 odpalam renderowanie z prędkościami jak na wideo.
 

 

myślę, że może być trochę większa. 

 

dałbym około 0,6  sec dla steru wysokości / steru kierunku - od neutrum do maksymalnego wychylenia w jedną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę Państwa...., o to Łoś, funkiel nówka , nie śmigany, stan igiełka, pachnący nowością.

 

Agnieszko , Twój filmik to bardzo miły akcent na koniec wakacji. Jednak sierpień nie był aż tak długi !

Sprawił mi tyle radochy, że nawet premiera TOP GUN 2 w IMAX tego nie przebije!!!

Pozdrawiam , Agapit.

 

P.S @ Konrad_P , popraw proszę literówkę w słowie za cyt. " ...to idealne CV do " , miałeś pewnie na myśli słowo : wysłania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Agapit napisał:

P.S @ Konrad_P , popraw proszę literówkę w słowie za cyt. " ...to idealne CV do " , miałeś pewnie na myśli słowo : wysłania .

No oczywiście że do WYSŁANIA. 

Dzięki za zwrócenie uwagi bo wstyd straszny z tym publicznym sikaniem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Szanowni za krytykę, za uwagi... ogólnie za udział w tej "zabawie" rozłożonej na przestrzeni kilku lat : )

Zadowolona jestem z decyzji sprzed sześciu lat, aby nie wchodzić w wizualizacje architektoniczne, nie zajmować się robieniem kanap, foteli i umywalek w 3D.

Detektywistyczna inżynieria wsteczna związana z rekonstrukcją lotniczną, sprawiała i sprawia mi satysfakcję, gdy słyszę że coś nieźle przypomina oryginał sprzed lat : ) i na pewno ma znacznie większy pożytek dla innych, niż umywalki i kanapy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kilka dni temu wysłałam do Muzeum Lotnictwa w Krakowie poniższy list.

2020-10-12_MuzeumLotnictwaWoluntariat.png.163d6f0c13df4015d298ded7b1f50db3.png

Jeżeli ktoś z Was zainteresowany jest szerszym poznaniem tematu (w szczególności rekonstrukcji Łosia w 3D), zapraszam na:
https://agnes3d.pl/agnes3d/muzeumlotnictwa-pl-oferta-wspolpracy-na-zasadzie-woluntariatu/

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.