Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowy pakiet lipo już przetestowany ?

Osiągi modelu mogą się polepszyć...

Na 3s też czuć że samolot ma moc, i nic się nie grzeje, tylko regulator 60A lekko ciepły a akumulator zimny.

Po 5min. testów na poszczególnych celach:

4,00

4,08

4,11

Nie dawałem gazu na full bo by mi odleciał ?

Jutro jak będzie pogoda to na wieczór trzeba będzie polatać.

Dziś już brak sił i komary gryzą... pierwszy raz w tym roku.

IMG_20210706_204318.jpg

IMG_20210706_204324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud miód malina

 

Niestety nie obyło się bez internetu, a nawet dwóch ?

 

Nowego pakietu starcza mi na około 10min. lotu. Tyle trwa film który nagrałem, ale z powodu słabej jakości nie będę publikować, ponieważ lot był po zachodzie słońca, a kamerka Bullet HD słabo nagrywa jak nie jest słoneczne...

Na pokład samolotu umieściłem Buzer z ustawieniem 3,6V. Udało mi się usłyszeć więc szybko podejście do lądowania.

 

Jeszcze przez lotem model zaliczył trawnik kiedy to podczas przygotowań niechcąco traciłem drążek gazu, a samolot wyrwał się jak z katapulty na lotniskowcu ?

Oberwało śmigło (patrz foto), reszta konstrukcji wyszła bez szfanku.

Jednak model trafił do naprawy po nieudanej próbie ładowania...

Uszkodzenia raczej drobne, ale trzeba to zrobić.

Wina wiatru ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20210707_205727.jpg

3s spokojnie wystarcza.

W nowym pakiecie jest moc ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wideo z incydentu podczas przygotowywania modelu do lotu. Dobrze, że w miarę szybko wyłączyłem radio , to i silnik stanął.

A tylko przez przypadek trąciłem drążek gazu.

A podczas wczorajszego lądowania w ostatniej chwili podejścia... straciłem kontrolę nad modelem i samolot najpierw dziobem poszedł w zielone trawy i kwiaty... wbijając się kołpakiem w ziemię, następnie ciężar przejęło skrzydło a dokładnie końcówka skrzydła po czym jakiś chwast uszkodził jedną lotkę jak model wykonywał akrobację... być może była to gwiazda ?

A wszystko przez wiatr ! Gdyż wiał z południa na północ. Dlatego musiałem lądować z północy na południe, podchodząc do lądowania od strony aglomeracji (patrz foto) i ostro schodzić w dół...aby lądowanie było pod wiatr. Cały proces odbywał się w stronę wskazówek zegara, wiec nie na rękę jak dla mnie. O wiele lepiej jest mi lądować samolotem z prawej do lewej strony niż z lewej do prawej...Nie wiem dlaczego ale na nartach jak jeżdżę to lepiej i pewniej mogę skręcać w lewą stronę niż w prawą ?

No i się trochę pogubiłem, a model rozbujał mi się w ostatnim momencie i nieudane lądowanie. W związku z czym powstały na szczęście drobne uszkodzenia, które wykluczyły samolot na kilka dni ze służby. A przy okazji naprawy regulator obrotów zamontuję na zewnątrz, aby miał lepsze chłodzenie.

07.07.2021r..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mimo parówy i duchoty trochę polatałem na wieczór !

Zdenerwowałem się, ponieważ nie mogłem uruchomić kamery Bullet HD mini po tym jak przełożyłem kartę do RunCam 2 4K, więc polatałem bez nagrań.

Regulator zamontowałem na zewnątrz kadłuba, tak jak na foto. Mimo to był ciepły tak jak i pakiet w taka duchotę... ale i dałem wycisk maszynie !

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przygotowania do ostatniego lotu przestały działać klapy ! Co prawda nie korzystam z nich, ale sam fakt.

Słychać było tylko bzzzzz. jednego z serwomechanizmów, odłączyłem od odbiornika i do góry... lot udany.

Takie mamy podzespoły elektroniki niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
40 minut temu, Atomizer napisał:

Jaki to jest pręt stalowy......

????  na odległośc  z tego  zdjęcia ?  to trudno stwierdzić jaka to stal :)

ja nie znam  metody telemetryczno-telepatycznej która by pozwoliła określić rodzaj  

ale może jest ?

napisz konkretnie , o co Ci chodzi i co jest Ci potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręt stalowy , który można wygiąć na zimno do takiego kształtu, nie pęknie i jest sprężysty.

Wyginałem już i mam jeszcze jeden taki pręt 4mm ale nie wiem dokładnie co to za stal i jakie wykończenie.

A chcę kupić więcej.

Będę w domu to zrobię fotkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam film z ostatniego lotu ! Można zobaczyć ile można wycisnąć z pakietu 3s !!! Na 4s konstrukcja myśliwca może nie wytrzymać przeciążeń , szczególnie styropian który mógłby się odłamać np. od skrzydła przy pełnej prędkości podczas nurkowania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu: ledwo widać model, zwłaszcza że pora dnia nieco mroczna. Na żywo te odległości i wielkość modelu wyglądają inaczej, na filmie model jest dalej i mniejszy.

Spróbuj zrobić na potrzeby widowni parę bliższych/niższych przelotów lub w ogóle założyć sobie przeloty od lewej do prawej, jak na pokazach.

 

Model ładny i wygląda na to, że lata fajnie i zasługuje, żeby to lepiej pokazać :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.