Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Daruj sobie tę swastykę. Jeżeli nie jest to model redukcyjny który ma odtwarzać wierność historyczną to jest to zbędne. Producenci plastikowych modeli też starają się tego unikać. W Niemczech konstytucyjnie jest zabronione umieszczanie tego symbolu ( nawet na wiernie wykonanych modelach). Sędziowie na zawodach to tolerują i nikt z tego powodu nie cierpi. Zbyt wiele krzywd popełnili ludzie spod tego znaku. Dyskusja na ten temat nie raz już była na tym forum. Zrób jak zechcesz.

24597_rd.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co robić... zamocować śmigło z kołpakiem, wyważyć model, posprawdzać czy wszystko działa i jak nie będzie padać to może polatam. O 19 wieczorem niby ma być w miarę, wiatr 7km/h opady 0,5mm wiec może nie będzie deszczu.

Pogoda zmienia się z minuty na minutę

obraz.png.6632a4b26bd66451fad86b8fbfb10296.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś symbol innego totalitarnego ustroju nikomu nie przeszkadza, a przypomnę przepisy mówią o "propagowaniu" a nie przedstawianiu prawdy historycznej. Jak by nie była.

Potem rośnie pokoloenie ludzi, którym swastyka kojarzy się tylko z Wolfenstainem.

 

Tu jest to przedstawione w formie żartu, ale gdy się głębiej nad tym zastanowić...

https://www.facebook.com/CollegeHumor/videos/457447112133503

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ?

Moja blacha 3mm walcowania na zimno sprawiła się na piątkę z plusem.

Chcecie film? 

Specjalnie przygotowałem, ale niewiele widać... Model bardzo szybki nawet na małym gazie...

Zamówiłem dziś kartę mikro SD 128GzB U 3 ... do RunCam 4K . Następny film z kokpitu ! Zobaczycie... wgniecie w fotel!!! ???

01.jpg

02.jpg

04.jpg

03.jpg

05.jpg

Aha ???

Dla tych co drażni sfastyka

Usunąłem że zdjęcia głównego ?

Start modelu porównywalny ze startem rakiety ?

 

Tak na marginesie...

 

Dostałem wczoraj paczkę od Dudek spadochrony z próbkami materiałów do ich budowy za co bardzo dziękuję ?

 

Jak tylko znajdę czas to przeanalizuję, popatrzę i sprawdzę te tkaniny.

 

Tym modelem mam problem z lądowaniem i koniecznie przydał by się spadochron. Model jest bardzo szybki jak na moje możliwości. Zasilanie to 14V i nawet na niskich minimalnych obrotach leci dość szybko. Dopiero po wyłączeniu silnika można siadać w miękkiej trawce. Ale do tego potrzeba umiejętności lądowania na tak zwanego liścia ? 

IMG_20210521_170227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 256

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. (utracił moc, w części obejmującej wyrazy "albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej).

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Warto przeczytać załącznik, szczególnie stronę 25 i sie tak nie spinać w temacie

 

P-Bachmat-Przest-z-art-256-i-257-2005.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, robertus napisał:

Art. 256

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. (utracił moc, w części obejmującej wyrazy "albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej).

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Warto przeczytać załącznik, szczególnie stronę 25 i sie tak nie spinać w temacie

 

P-Bachmat-Przest-z-art-256-i-257-2005.pdf 385 kB · 0 pobrań

No i jak dla mnie ten przepis idealnie wskazuje że jest to dozwolone bo nie chodzi nam o propagowanie takiego czy innego ustroju a o odtworzenie w postaci modelu prawdziwej historycznej maszyny. Do autora więc należy decyzja czy umieszcza czy nie. A jeśli komuś się to nie podoba to niech swoje zdanie zachowa dla siebie :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam krótki film (22,4 MB) ze wczorajszego lotu specjalnie i tylko na Polskie Forum Modelarzy RC.

Mocny wiatr jak dla mnie ! Miałem lądować z prawej do lewej strony, ale wyszło tak , że musiałbym z wiatrem podchodzić, wiec musiałem przećwiczyć od lewej do prawej. Ogólnie gorzej mi się lata w stronę wskazówek zegara i dodatkowo od lewej strony ściana lasu więc trzeba było zanurkować w pierwszej fazie podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Uważam tę dyskusję za zamkniętą . Wypowiedzi  podane przez Rafała w wątku Marka wyjaśniają wszystko. Każdy zrobi tak , jak będzie uważał. Jest to jego indywidualne podejście do tematu.

Ja ze swej strony podam Wam przykład jaki miał miejsce przed laty w naszej aeroklubowej modelarni. Młodzi adepci budowali "Jaskółki". Na koniec każdy z nich miał według własnego uznania ozdobić sobie model. Jeden  małolat pomalował na nim mazakiem kilka swastyk. Pytam się jego Dlaczego to zrobiłeś ? Odpowiedział mi , że to jest samolot niemiecki. Resztę możecie dopowiedzieć sobie sami. Ja byłem zszokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pepcio 11 napisał:

Koledzy! Uważam tę dyskusję za zamkniętą . Wypowiedzi  podane przez Rafała w wątku Marka wyjaśniają wszystko. Każdy zrobi tak , jak będzie uważał. Jest to jego indywidualne podejście do tematu.

Ja ze swej strony podam Wam przykład jaki miał miejsce przed laty w naszej aeroklubowej modelarni. Młodzi adepci budowali "Jaskółki". Na koniec każdy z nich miał według własnego uznania ozdobić sobie model. Jeden  małolat pomalował na nim mazakiem kilka swastyk. Pytam się jego Dlaczego to zrobiłeś ? Odpowiedział mi , że to jest samolot niemiecki. Resztę możecie dopowiedzieć sobie sami. Ja byłem zszokowany.

Bez przesady. To że chłopak pomylił samolot z oznaczeniami finlandzkich sił powietrznych z II WŚ to jeszcze nie taki szok. 

bd9c9ce29783aea39deb89f6f8f2470c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edukować, edukować i jeszcze raz edukować, zakazy malowania powodują właśnie braki w edukacji i potem małolaty (i nie tylko) mylą oznaczenia albo uważają, że polscy podhalańczycy to naziści.

Ale, z drugiej strony jak się umawiamy, że np nie malujemy to nie malujemy, to jest zrozumiałe.

Z ciekawostek, swastykę miały również siły powietrzne Łotwy w latach 20' a Finowie dopiero pare lat temu wyrzucili swastykę ze swoich chorągwi i odznaczeń. 

image.png.0dabf49e83ce4608377384923f119a22.png

Przepraszam, jeśli zaśmiecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.