Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Michał. Muszę przyznać ze umiejętności rzeźbienia w styropianie to Ty masz. Normalnie profeska. A przecież styropian przez te swoje kuleczki jest dużo bardziej upierdliwy w pracy niż depron czy gladkie podkłady pod panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam :)

 

Wczoraj wieczorkiem model poleciał :lol:

Zasilany pakietem 4s 2800mAh waga 247g, model do lotu waży 1078g.

Szybki...

Dobrze wyważony.

Lata równo bez trymowania itp.

I to się udało :D

Ale ale... po ok 2min. lotu zagotował się regulator i zaczęły się problemy :lol:

Silnik nagle zaczął przerywać... spadła znacznie moc. Ale ja tam się nie poddawałem ha ha.

Gaz do dechy i szukam szybko miejsca do awaryjnego lądowania. Do pasieki... za ule :D

Z wiatrem nie ma szans. Za szybki... i właśnie zostałem zaatakowany. Model zniknął z oczu, w dodatku znalazł się za drzewami nisko nad ziemią, a ja walczyłem o życie z pszczołami ha ha ha...

Udało mi się obronić a następnie wyciągnąć do góry model powyżej drzew.

No...to jak nieprzyjaciel dał mi spokój poszedłem na drugi koniec pasieki i podchodziłem do lądowania pod wiatr. Przy pierwszej próbie rozpoznanie sytuacji. Szybko szybuje nawet z wyłączonym silnikiem.

No dobrze to jeszcze jedne koło. Ok 100m przed wyłączam silnik i schodzę powoli. Szybuje ładnie i równo, nisko nad ziemią, sporo wytracił prędkości... a tu nagle jak już mam siadać prosto w drzewo :lol:

Eeeeeetam ha ha ha.


To te dwie wierzby , co zostały na końcu lub na początku lądowiska... a to zależy z której strony wiatr wieje :lol: 

Straty niewielkie, złamana gałąź, urwany prawy karabin a na spodzie skrzydła po lewej stronie 15cm otarcie.

Teraz to na pewno je wykosze.

post-18554-0-33197600-1497249594_thumb.jpg

post-18554-0-82645800-1497249596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja inaczej!? Wczoraj rano była super bezwietrzna pogoda.Do Magnumka zabrałem dwa pakiety 2S 1100 i 1300 / ten pierwszy doważony do wagi 1-go tj. 11gram./ Latało mi się superek. :)  Byłbym miał pozamiatane z modelem bo w którymś momencie model znalazł się na lini słońca i przez jakiś czas nic nie widziałem, tylko słyszałem brzęczenie silnika.Po zauważeniu go ponownie, oczywiście całkiem w innym miejscu, model znajdował się jakieś 3 metry nad ziemią  ale dałem sobie radę i do domu wróciłem z całym modelem.Szczęście, bo lubię latać  niezbyt daleko. ;) Znajdz jakieś lepsze "lotnisko" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie latasz ?

U siebie nad polem.

A tu ląduje

A to jest ta wierzba, której nie skosiłem :lol:

Dobrze :lol:

 

Wszystko jest OK

Dziś kupuję nowy regulator ESC Redox 60A 2-6S - BEC 3A

Samolot będzie ważyć o 23g więcej + jeszcze muszę poszukać jakiś specjalnych pasujących radiatorów żeberkowych

Albo samemu coś skleić :)

A to tak dla ochłody pakietu...

post-18554-0-95821200-1497337638_thumb.jpg

post-18554-0-51010800-1497337707_thumb.jpg

post-18554-0-62484300-1497337709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś po raz drugi model w powietrzu :)

Zrobiłem dużo zdjęć i jest film z lotu nakręcony telefonem ze stacjonarnego miejsca.

Nowy regulator 60A dobrze ciągnął samolot ale na koniec lotu był mocno rozgrzany.

Lot trwał dobre 10min. wszystko ok. Jest dobrze.

Film z lotu wrzucę kiedyś przy okazji jak będę miał dostęp do internetu.

A tak w skrócie model waży 1109g

Musiałem cofnąć o 4cm pakiet do tylu aby wyważyć w porównaniu z poprzednim regulatorem, a no i doszła też ważąca 9g przejściówka aby połączyć z pakietem.

SC ustawiłem na 1/3 skrzydła od krawędzi natarcia i kadlub modelu ok 1-1.5 stopnia dziobem do dolu. Tak go wyważyłem, a i tak w locie poziomym lekko wznosił się do góry , więc dwa kliknięcia trymerami w SW i latał ruwniutko.

A co do samego regulatora to będę musiał zrobić bezpośredni nawiew albo wyrzucić go na zewnątrz, bo długo nie wytrzyma chyba.

Dzisiejszy lot tylko na 50% mocy. Raz tylko na 10s odkreciłem do 70%. A tak to latał nawet bez gazu z wyłaczonym silnikiem przez chwilę :)

post-18554-0-56302800-1498248055_thumb.jpg

post-18554-0-54998900-1498248090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak. Napęd na 50% mocy i nowy regulator mocno rozgrzany. Może jest błąd w setupie. Nieodpowiednie śmigło, napięcie?

 

Sam model prezentuje się świetnie :).

I tu się z tobą niestety ale zgadzam. Ten silnik przy 4S powinien mieć śmigło 9x4,7. Pobiera wtedy 45A. (Dane producenta)

Bardzo często prąd jest większy niż deklarowany i stąd twoje problemy z temperaturą.

Proponuję większy regulator albo hamownię.

Jakie zastosowałeś śmigło?

 

Bardzo użyteczny miernik

GT-Power-Digital-DC-Watt-Meter-60V.jpg_3

oprócz prądu, napięcia, i mocy pokazuje także prawdziwą pojemność akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

No śmigło mam założone 10 cali no chyba bo jak zmierzylem to ma dokładnie 255mm. A kołpak jest duży i przerabiany ha ha.

Wiec jak podaje producent 9 calowe smigielko schowało by się w dużej części roboczej za kołpakiem i nie uzyskał bym odpowiedniego zakładanego ciągu.

A pozatym 10 calowe smigiełko miałem już w niejednym samolociku przypiętym do silnika mocy nie większej jak 300W gdzie był osadzony zaledwie 30A regulator i nic się nie grzało. A tu mam 650W.

Producent przewidział regulator 50A ale...

Mam jeszcze 80A w Posejdonie... mogę sprawdzić czy te silniki Redox takie dobre :)

Emaxy tak mi się nie grzeją ha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego skończyłeś tak daleko? Byłem ciekaw lądowania :)

 

No i jednak zainstaluj kamerkę na głowie. To już lepsze, niż próby wcelowania modelem w nieruchomy kadr ;)

Ha ha ha... lądowanie było bardzo piękne :)

Schodziłem z nad wody (od strony stawku)... lustro wody jest teraz o 1,5m niżej niż moje lądowisko :P

Wiec mogę wyhamować model poprzez wytracenie prędkości zlatując nad lustro i następnie lekkim lotem do góry z wyłączonym silnikiem wytraca prędkość. Normalnie tak jakbym wskakiwał HOP i siadał na trawce :P

Ale potrzebne były ze trzy próby bo model jest bardzo szybki.

Aha... jak wygram w lotka to wtedy zainstaluję sobie kamerkę na głowie i jakość moich filmów na pewno się polepszy. Tym sprzętem co teraz dysponuję to sobie można...raz nagrywa raz nie, telefon lepszy tylko problem z instalacją do czoła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.